Rioby Zauber cr или Noeby Leasyre

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
sda_65
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Мар 19, 2016 6:52 pm
Местоположение: Аксаково

Rioby Zauber cr или Noeby Leasyre

Мнение от sda_65 »

Привет на всички, от доста време само чета и сега се престраших да попитам. Трябва ми макара за риболов на бомбарда на зарган и илария. Спрял съм се на тези двете макари в размер 2 или 3000. Ноебито вчера го въртях в магазина във Варна ,но за Заубера нямам представа.Цената е близка, грамажа приблизително, но Риобито е с две шпули и с червяк. Ще съм благодарен на колегите, които имат впечатления от тези макари за съвет. Поздрави!
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Rioby Zauber cr или Noeby Leasyre

Мнение от Аматьора Бс »

Имам Заубер 3000 и пръчка Ноеби Инфинити.И двата продукта са добри за парите си.Обаче Заубера изрева за ремонт на бигела след 10 дни приблизително гръцко море,а имам Тика Камбрия която въртя 3-та година по нашето море и гръцкото и няма ядове.Точно днес купих за жената Тика Камбрия и я чакам да навием плетеняка.Цената и е наполовина.Бургаската икона Пешо Тиквата ползва Тика Динаспин за около 150 камъка но нямам лично мнение за нея.
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Rioby Zauber cr или Noeby Leasyre

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Значи колега ако ще я ползваш само за бомбарда не ти трябва макара по голяма от размер 2000 , дори имам приятели които предпочитат и размер 1000 но на мен ми идва мъничка :D
От Ryobi съм ползвал по морето Ecusima размер 3000
Иначе за зарган ползвам на резервната пръчка Tica - Cambria LD 2000 от 4-5 год. и не е мръднала .http://megafishing.bg/product/954/makar ... ia-ld.html
А на основната пръчка Tica DynaSpin GH от 3-4 год. и тя не мръднала , единственият и недостатък е че е с една шпула и никъде не се намира резервна за размер 2000
http://megafishing.bg/product/973/makar ... in-gh.html
Всеки си има предпочитания относно макарите за бомбарда , колкото хора във форума толкова и мнения , гледай на теб какво ти харесва и пасва и да е с повечко лагери по възможност
Етоя и в бойна среда :lol: :drinkers:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
sda_65
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Мар 19, 2016 6:52 pm
Местоположение: Аксаково

Re: Rioby Zauber cr или Noeby Leasyre

Мнение от sda_65 »

Благодаря на отзовалите се колеги за информациятар но въпроса ми е конкретно за двете макари.За Ноебито няма никъде информация,а за Заубера попрочетох в руските сайтове.Тука никои ли не ги ползва за да сподели?
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Rioby Zauber cr или Noeby Leasyre

Мнение от nkolev66 »

Аматьора Бс написа:Имам Заубер 3000 и пръчка Ноеби Инфинити.И двата продукта са добри за парите си.Обаче Заубера изрева за ремонт на бигела след 10 дни приблизително гръцко море,а имам Тика Камбрия която въртя 3-та година по нашето море и гръцкото и няма ядове.Точно днес купих за жената Тика Камбрия и я чакам да навием плетеняка.Цената и е наполовина.Бургаската икона Пешо Тиквата ползва Тика Динаспин за около 150 камъка но нямам лично мнение за нея.
Най-вероятно не за ремонт, а само за смяна на лагера.
Старите Заубери със специфичния си ролко-държач, обливат лагера с водата носена от влакното и след няколко дни (понякога часове) интензивно въртене на солена вода лагера просвирва (при новите не е така, защото имат стандартни за повечето макари ролки и ще? издържат повече на морска вода).
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Rioby Zauber cr или Noeby Leasyre

Мнение от Аматьора Бс »

Заубера е купен май месец и да мисля че е стария модел щот новия нещо карбон ала бала.Е да де смяната на лагера не е ли ремонт.Радослав от София го оправи проблема.
Аватар
mesket4eto
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Ное 09, 2013 8:42 pm
Местоположение: Сливен

Re: Rioby Zauber cr или Noeby Leasyre

Мнение от mesket4eto »

Аматьора Бс написа:Е да де смяната на лагера не е ли ремонт.
E колко да е ремонт колега, сменяш лагерчето на бигела с някое от онези, които са в основите на всяка от шпулите на Заубера (махаш внимателно една фина зегерка, която го държи), или с лагерчето, което е в крайната част на оста на ръкохватката на дръжката и си свиркаш с обезшумената си макара, тези лагери (на бигела, на шпулите и на ръкохватката) са напълно взаимозаменяеми, а интервенцията става за минута.
Кръв повръщам - риба не връщам!!!!!
Troli Rapala написа:Така де,но ми писна от реплики-"Купих си Екусима преди 3 дена и съм много доволен"! :shock:
!!!!!
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Rioby Zauber cr или Noeby Leasyre

Мнение от nkolev66 »

Аматьора Бс написа:Заубера е купен май месец и да мисля че е стария модел щот новия нещо карбон ала бала.Е да де смяната на лагера не е ли ремонт.Радослав от София го оправи проблема.
Едно лагерче струва 2 лв., неръждаем около 4 лв.. Сменял съм го в морето, на лодката. Единствения проблем е да не загубиш от друсането някоя част :D .
cnedd
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Юни 06, 2012 4:50 pm

Re: Rioby Zauber cr или Noeby Leasyre

Мнение от cnedd »

Предложете ми пръчка за зарган, илария.И аз ползвам тика камбрия, и съм много доволен.
cnedd
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Юни 06, 2012 4:50 pm

Re: Rioby Zauber cr или Noeby Leasyre

Мнение от cnedd »

Дина спина съм я въртял , спираме само това че няма резервна шпула.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Rioby Zauber cr или Noeby Leasyre

Мнение от lusienn »

Имам 10 дни морски риболов

С тази макара,много ми хареса.

Никакви проблеми много мощна

И за тролинг за паламуд,в размер 4000.

6 лагера.
Screenshot_2017-10-10-19-54-52.jpeg
Снимката е от гугала за визуализация.

Ето я в действие.

Най леката в тоя клас.
IMG_20171006_114004_694.JPG
Извади 5 паламуда наведнъж на ход

Като лебедка.

Никакви проблеми.

Мие се на чешмата,следи от корозия

За сега няма.
IMG_20171006_101127.jpg
Очарован съм от тази макара.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици, макари и такъми”