Качествени чепарета

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
tugman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 221
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 7:34 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от tugman »

st_beer написа:Определено се получава с врящата вода резултат,но той никак не прилича на това което показва Жоро на снимките на неговите чепарета. Пробвах го това с водата . Ето го и резултата
IMG_20210716_132315.jpg
IMG_20210716_132346.jpg
IMG_20210716_132611.jpg
IMG_20210716_132655.jpg
Всеки термосвиваем шлаух има коефициент на свиваемост(има го в описанието на продукта), няма как да стане повече от това което е зададено, с вряща вода се свива до определен диаметър! Затова и постнах моята кука да видите колко може да се свие по този метод! Иначе съм съгласен с Жоро, че "който търси - намира"
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Качествени чепарета

Мнение от st_beer »

tugman написа:
st_beer написа:Определено се получава с врящата вода резултат,но той никак не прилича на това което показва Жоро на снимките на неговите чепарета. Пробвах го това с водата . Ето го и резултата
IMG_20210716_132315.jpg
IMG_20210716_132346.jpg
IMG_20210716_132611.jpg
IMG_20210716_132655.jpg
Всеки термосвиваем шлаух има коефициент на свиваемост(има го в описанието на продукта), няма как да стане повече от това което е зададено, с вряща вода се свива до определен диаметър! Затова и постнах моята кука да видите колко може да се свие по този метод! Иначе съм съгласен с Жоро, че "който търси - намира"
Така е много си прав относно свиването на шлауха в гореща вода ,но назад в темата си споделил още нещо за свикването с нагряване и изпъване.
tugman написа: По този начин става, но ефекта е само върху възела, тази част която предпазва бидема остава "недостатъчно" свита(така както ще бъде ако е с нагряване и изпъване)! Това са моите наблюдения, може на някой да изглежда добре
П.П. Термошлауха има отношение на свиваемост, при нагряване и изтегляне се постига максимум+ свиване
Сподели ако не е тайна как става тая техника . Явно Жоро работи по нея,но не желае да я сподели как се прави.
Hobie Mirage Outback
Аватар
tugman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 221
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 7:34 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от tugman »

Щом Жоро не иска да сподели, значи си има причина, аз ги правя само по този начин, за други методи само съм чувал. Това с "нагряване и изпъване" съм го написал теоретично какво ще се получи
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Качествени чепарета

Мнение от st_beer »

tugman написа:Щом Жоро не иска да сподели, значи си има причина, аз ги правя само по този начин, за други методи само съм чувал. Това с "нагряване и изпъване" съм го написал теоретично какво ще се получи
Получаа се не сама на теория,но и на практика. Ето резултат от двата метода.
IMG_20210716_134229.jpg
На втората снимка е само "нагряване и изпъване"
IMG_20210711_231440.jpg
Ти си го написал метода и дори в послеписа си го и обяснил. Просто човек трябва да чете между редовете.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Hobie Mirage Outback
Аватар
tugman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 221
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 7:34 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от tugman »

Похвално, че си разгадал тази "мистика", и то само с незначителен Джокер! Повече опити и резултатите сами идват, по сладко е!
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Качествени чепарета

Мнение от st_beer »

Не е точно така ама както и да е . Мисля ,че форумите се създават с цел хората да си помагат и споделят опита с други начинаещи. Както писах и назад в темата тези които си връзват сами чепарета за лично ползване те не са конкуренция на тези които продават, както и няма да си купят. Тези пък които си купуват те дори и няма да си помислят да си връзват. Никой няма да вземе хляба на другия или да му излови рибата. Помагайте си хора живота е твърде кратък и тайните не вършат на никой работа като си тръгнат от тоя свят.
Хубавото ,че има все още Човеци останали и споделят за ,което безкрайно съм им благодарен :prayer: :prayer: .
Желая здраве и много слука на всички.
Последно промяна от st_beer на Нед Юли 18, 2021 2:58 pm, променено общо 1 път.
Hobie Mirage Outback
NDGZMG
новобранец
новобранец
Мнения: 98
Регистриран на: Пет Май 14, 2010 6:01 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от NDGZMG »

Точно така се получват и при мен,но това не трябва да те притеснява,защото си работят.
NDGZMG
новобранец
новобранец
Мнения: 98
Регистриран на: Пет Май 14, 2010 6:01 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от NDGZMG »

Как става това с нагряване и изпъване?Много добре се е получило.
Последно промяна от NDGZMG на Нед Юли 18, 2021 1:01 pm, променено общо 1 път.
Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Re: Качествени чепарета

Мнение от gergi_81 »

Малко да разнообразя темата, ще попитам - Вие с какви ножички работите? Аз винаги съм ползвал тези, но много се чупят и бързо се изтъпяват.
Вие с какво работите?
IMG_20210718_134843.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Качествени чепарета

Мнение от st_beer »

Аз ползвам тези инструменти за рязане. Най-много работя с къщичките за нокти. От както вързвам чепарета това ми е втори чифт. Имай предвид ,че връзвам само за себе си обаче.
IMG_20210718_142300.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Hobie Mirage Outback
Аватар
tugman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 221
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 7:34 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от tugman »

Жоро, дълги години ползвам този вид секачки за тънки проводници. Има ги в магазина на "Steinberger"(намира се до светофара на бул. Хр.Ботев). Или нещо подобно на тях, добри и удобни за работа са!
Screenshot_20210718-153135.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Качествени чепарета

Мнение от stareca »

NDGZMG написа:Точно така се получват и при мен,но това не трябва да те притеснява,защото си работят.
Колега така и не сподели техниката да видим и ние
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Качествени чепарета

Мнение от st_beer »

Ето го моя начин как си правя заготовките и поставянето на самата кука. Не зная дали е правилния или не ,но доста се доближава по визия на желания от мен резултат. Ако Ви харесва си го ползвайте и нека винаги живарниците и чантите да са пълни с риба. Направил съм кратичко клипче с подробно обяснение кое как правя и какво ползвам като инструменти.
Ето го и него:
https://youtu.be/2mgY0v_GW0c
Hobie Mirage Outback
Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Re: Качествени чепарета

Мнение от gergi_81 »

st_beer написа:Ето го моя начин как си правя заготовките и поставянето на самата кука. Не зная дали е правилния или не ,но доста се доближава по визия на желания от мен резултат. Ако Ви харесва си го ползвайте и нека винаги живарниците и чантите да са пълни с риба. Направил съм кратичко клипче с подробно обяснение кое как правя и какво ползвам като инструменти.
Ето го и него:
https://youtu.be/2mgY0v_GW0c
Много добре ти се получава. Аз лично оставям малко по-дълга неразтопената част, да хване 1,2 мм след намотките.
NDGZMG
новобранец
новобранец
Мнения: 98
Регистриран на: Пет Май 14, 2010 6:01 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от NDGZMG »

stareca написа:
NDGZMG написа:Точно така се получват и при мен,но това не трябва да те притеснява,защото си работят.
Колега така и не сподели техниката да видим и ние
При мен се получават,както st_beer е показал по-горе при метода с потапяне във вряща вода,остава доста голяма хлабина около бидема.С нагряване и изтегляне изглеждат перфектно.Благодаря на st_beer за клипчето!
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”