Качествени чепарета

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Качествени чепарета

Мнение от stareca »

Към колегите използвали и използващи конкретно този материал от снимката .Ако може някой да качи реална снимка на материала в размер 1/32 ще съм много благодарен .Много моля само да е конкретно на този производител и конкретно тоя модел флаш ,благодаря предварително .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от El Pescador »

stareca написа:
КИРО написа:
stareca написа:Интересното е че от миналата година усилено върви кампания срещу чепаренето като цяло .Че и публика има .
Риболова на лефер/чернокоп/ има много
ги ползвам.
Моето удоволствие си е чепарето,търся си чалъмите за ползване за змарида,
дай боже да го хвана чалъма и за враната и за минокопа.
Много хора са си избрали метода на риболов бат Киро но кампанията си е в ход .Ясно е на всеки трезвомислещ че зад нея се крият единственно комерсялни цели .Лошо няма всеки има право да вади трикове от ръкава си нали така . :roll:
каквито и трикове да вадят от ръкава си ,ще ги приема ,ако ми предложат еквивалент на 6 куки-6 лефера ,удоволствие което ме сполетя това лято :D
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Качествени чепарета

Мнение от rap66 »

Може и да е рекламна кампания, но аз пробвах и леферите, и чернокопите. И не защото много рекламират, а защото съм сръчен (и скромен) и си ги правя сам джигове, асисти и т.н. И в двата случая джига се оказа много по резултатен от чепарето в повечето случаи. За чернокопа съм почти сигурен, че това ще ми е основния начин за риболов. За лефера .... една лодка направи 2 обиколки около нас тролейки, докато аз боцнах 3 лефера за това време. Кефа и емоцията са несравними с тролинга. Единствения голям проблем е че се откачат при вдигане в лодката, при мен 7 от 10 си заминаха (рибите бяха половин кило и нагоре)
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Качествени чепарета

Мнение от dobria1 »

stareca написа:Към колегите използвали и използващи конкретно този материал от снимката .Ако може някой да качи реална снимка на материала в размер 1/32 ще съм много благодарен .Много моля само да е конкретно на този производител и конкретно тоя модел флаш ,благодаря предварително .
На 515-516 страница съм писал за него и споменх че има проблем с врвмето.

Ако не забравя като се прибера ще ти щракна брошура с всички размери и колко широк е дадения размер 1към1
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Качествени чепарета

Мнение от dobria1 »

dobria1 написа:
stareca написа:Към колегите използвали и използващи конкретно този материал от снимката .Ако може някой да качи реална снимка на материала в размер 1/32 ще съм много благодарен .Много моля само да е конкретно на този производител и конкретно тоя модел флаш ,благодаря предварително .
На 515-516 страница съм писал за него и споменх че има проблем с врвмето.

Ако не забравя като се прибера ще ти щракна брошура с всички размери и колко широк е дадения размер 1към1

Някъде в батака е брошурата.
Точно 1мм е широк но е дълъг около 45см.
Ето го сравнен до кринкъла
IMG_20211128_161301.jpg
Бях споменал че има проблем с времето, и че се слепва и после му пада основния цвят.
IMG_20211128_161334.jpg
Ако ще го ползваш не го задържай с години(не се презапасявай)

И за да си сигурен че говоря точно за гореспоменатия
IMG_20211128_161413.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Качествени чепарета

Мнение от stareca »

dobria1 написа:
dobria1 написа:
stareca написа:Към колегите използвали и използващи конкретно този материал от снимката .Ако може някой да качи реална снимка на материала в размер 1/32 ще съм много благодарен .Много моля само да е конкретно на този производител и конкретно тоя модел флаш ,благодаря предварително .
На 515-516 страница съм писал за него и споменх че има проблем с врвмето.

Ако не забравя като се прибера ще ти щракна брошура с всички размери и колко широк е дадения размер 1към1

Някъде в батака е брошурата.
Точно 1мм е широк но е дълъг около 45см.
Ето го сравнен до кринкъла
IMG_20211128_161301.jpg
Бях споменал че има проблем с времето, и че се слепва и после му пада основния цвят.
IMG_20211128_161334.jpg
Ако ще го ползваш не го задържай с години(не се презапасявай)

И за да си сигурен че говоря точно за гореспоменатия
IMG_20211128_161413.jpg
Точно желаната широчина е мерси много за инфото да чувал съм и за друг материял флашбоу който се слепва ще взема умерено количество .
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Качествени чепарета

Мнение от stareca »

rap66 написа:Може и да е рекламна кампания, но аз пробвах и леферите, и чернокопите. И не защото много рекламират, а защото съм сръчен (и скромен) и си ги правя сам джигове, асисти и т.н. И в двата случая джига се оказа много по резултатен от чепарето в повечето случаи. За чернокопа съм почти сигурен, че това ще ми е основния начин за риболов. За лефера .... една лодка направи 2 обиколки около нас тролейки, докато аз боцнах 3 лефера за това време. Кефа и емоцията са несравними с тролинга. Единствения голям проблем е че се откачат при вдигане в лодката, при мен 7 от 10 си заминаха (рибите бяха половин кило и нагоре)
Всеки лови според акваторията си .Мисля че два случея не са показателни като цяло .За да не остана погрешно разбран ще обясня че нямам нищо против джиговете за чернокоп и лефер ,самият аз си набавих доста сериозно количество .Тази есен имам на кастинг от брега равно количество на джиг ,блесна ,воблер . Дори на чепаре от брега се правеха впечетлявящи резултати .Интересното е че тападжиите намаляха с 70-80%поне по южното за сметка на един друг способ на риболов .Нещата се променят стремглаво .Но да се отхвърля даден метод на риболов и да се насажда че не се хващало че нямало тръпка и т.н. звучи меко казано несериозно
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Качествени чепарета

Мнение от КИРО »

stareca написа: .Но да се отхвърля даден метод на риболов и да се насажда че не се хващало че нямало тръпка и т.н. звучи меко казано несериозно
Тук съм много съгласен.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
tugman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 221
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 7:34 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от tugman »

Болшинството от риболуващите от лодка ползват "чепаренето" като основен метод на риболов, малък е процента на тези които се "престрашават" да опитат нещо ново! Не, че няма алтернативи на чепаренето(времето го показа), но хората трудно се "пречупват" от утвърденото. Аз също съм с "две ръце" за иновациите и затова в лодка влизам с такъми поне за няколко различни метода за ловене(не знаеш от къде ще изкочи заека)!
Аватар
rashkoto1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 636
Регистриран на: Вто Май 30, 2017 1:28 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от rashkoto1 »

Само на мен ли не ми излизат снимки от публикациите?
От всичко най-обичам, гол по пясъка да тичам!
El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от El Pescador »

rashkoto1 написа:Само на мен ли не ми излизат снимки от публикациите?
и при мен няма
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от El Pescador »

rap66 написа:За лефера .... една лодка направи 2 обиколки около нас тролейки, докато аз боцнах 3 лефера за това време. Кефа и емоцията са несравними с тролинга. Единствения голям проблем е че се откачат при вдигане в лодката, при мен 7 от 10 си заминаха (рибите бяха половин кило и нагоре)
90% от хората пускат един воблер и едно чепаре и газ ,но не са наясно какво правят ,не познават зоните ,така ,че и десет пъти да минат все тая ,А едно от условията за добър риболов е наличието на риба !нека да я има пък всеки сам си пълни кофата както може ;)
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Re: Качествени чепарета

Мнение от gergi_81 »

Покрай бубите за зарган нямаше как да не ми хрумне да спретна едно бутиково чепаре. Да, прекалено трудоемко е за изработка, но както казват- "кеф цена няма" Това също няма - не е за продан.
Бубата за зарган, която провокира идеята:
IMG_20211127_141919.jpg
Чепарето. Кука номер 8, влакно- Seaguar InvizX 0,205/0,235
IMG_20211201_183132.jpg
IMG_20211201_182136.jpg
IMG_20211201_173824.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
roko-koko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 08, 2009 8:33 am

Re: Качествени чепарета

Мнение от roko-koko »

Пичове и на мен не ми излизат снимки,къде е проблема?
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Качествени чепарета

Мнение от dobria1 »

stareca написа:
dobria1 написа:
dobria1 написа:
На 515-516 страница съм писал за него и споменх че има проблем с врвмето.

Ако не забравя като се прибера ще ти щракна брошура с всички размери и колко широк е дадения размер 1към1

Някъде в батака е брошурата.
Точно 1мм е широк но е дълъг около 45см.
Ето го сравнен до кринкъла
IMG_20211128_161301.jpg
Бях споменал че има проблем с времето, и че се слепва и после му пада основния цвят.
IMG_20211128_161334.jpg
Ако ще го ползваш не го задържай с години(не се презапасявай)

И за да си сигурен че говоря точно за гореспоменатия
IMG_20211128_161413.jpg
Точно желаната широчина е мерси много за инфото да чувал съм и за друг материял флашбоу който се слепва ще взема умерено количество .

Като се оправи проблема със снимките, ще ти подскажа нещо точно за тази ширина ламе.
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”