Силиконови червеи?

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Аватар
Малкото рибарче
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Мар 27, 2007 10:37 am
Местоположение: Бургас

Мнение от Малкото рибарче »

За силиконовите червеи и конците и аз не мога да кажа нищо, кой знае колко положително.
Виж за маринованите чух добри отзиви. Има ги в един магазин в Поморие и смятам да ги пробвам скоро. Ама малко са "соленички" :roll: - към 8,00лв. е бурканчето.
Не съм ловец, но съм рибар!
Аватар
чуруликпенчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1523
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 7:49 pm
Местоположение: Варна - Враца

Мнение от чуруликпенчо »

Вярно,че са по-скъпи,но бройката им е по-голяма и надали има мършляци вътре.Да не говорим за доста по-големия срок на съхранение. Единствената питанка е в това,дали рибата ще ги харесва? :roll: :roll:
Няма дума в българския език,която в множествено число да завършва на "Й".
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Мнение от КИРО »

Не съм много по риболова на зарган,но преди няколко години си вадехме червея от езерото.С една лопата влизаш малко навътре,копаш пясъка,излизаш вън и почваш да ровиш.Имаше го и до РОДОПА на канала.Сега не знам как е,но за около час ще си извадите поне 3-4 дози.А иначе съм чувал,че зарган се лови и на червена коприна/пак едно време/.На тънка лента,дълга 5-9 см,само като клъвне трябва да държиш постоянно опънато.
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

чуруликпенчо написа:
"Чепкана червена вълна". Laughing питай по-старите рибари на какво са ловили зарганетата преди времето на модерните методи, а щях да забравя, на вълмото от червена вълна куки не се слагат.Поганеца си заплита човката в нея, после кат се хване вниматилно отплиташ израстъка. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Ти ми говориш за тъй наречените мартеници ,дето с тях ловят в Турция.И от тях имам,ама нещо не вървят тука. :cry: :cry: :cry:
Ако продължават така нещата с морския червей,май само ще си стоим на брега и ще си "чепкаме вълната" :D :D :D :D А може и да си драпаме макарите! Все тая ще е. :D :D :D :D
Полковник вземи да хващаш друга риба, я колко сафрид и чернокоп има. :lol: От дръгнене на ...макарите файда нема! :lol:
Аватар
чуруликпенчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1523
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 7:49 pm
Местоположение: Варна - Враца

Мнение от чуруликпенчо »

Сафрида е ясен,ама чернокопа още го няма при нас. Като пристигне, и него ще го посрещнем подобаващо. :D :D :D
Приготвил съм му нова пръчка с нова макара, стотина воблера и десетина клатушки. Егати майтапа ще е ако ни подмине поганеца.
Как е на Поморие? Много обичам да ловя там,пък и града ми харесва, макар че го поосраха с тези строежи. Пълнят ли се буните с хора, или все още се намират места?
Няма дума в българския език,която в множествено число да завършва на "Й".
Аватар
чуруликпенчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1523
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 7:49 pm
Местоположение: Варна - Враца

Мнение от чуруликпенчо »

Днес отново ги пробвах тези прословути силиконови червеи покрай темата дето се заформи за тях ,ама нъцки. Отново не пожела да ги пипне рибата. Колегите около мен се подсмихваха под мустак,па накрая единия не издържа и вика:
"Що се занимаваш с глупости? Вадеше си добри рибета,пък тръгна да пестиш откъм червеи."
Оле мале, голям срам.Наложи се да му обяснявам на човека за форума и сайта,че инак ще си отгърмя като скръндза. Иди разправяй после,че "нямаш сестра".
Та и с такива глупости си губих днес времето докато рибата доволно си вървеше.Бат Милен се оказа по-прав от Локал за тези гуменяци. :D :wink: :wink: :D
В заключение искам да обобщя- за никакъв чоп не стават. :evil: :evil:
Няма дума в българския език,която в множествено число да завършва на "Й".
Илчо
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 12:02 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Илчо »

[quote="чуруликпенчо"]Днес отново ги пробвах тези прословути силиконови червеи покрай темата дето се заформи за тях ,ама нъцки. Отново не пожела да ги пипне рибата. Колегите около мен се подсмихваха под мустак,па накрая единия не издържа и вика:
"Що се занимаваш с глупости? Вадеше си добри рибета,пък тръгна да пестиш откъм червеи."
Оле мале, голям срам.Наложи се да му обяснявам на човека за форума и сайта,че инак ще си отгърмя като скръндза. Иди разправяй после,че "нямаш сестра".
Та и с такива глупости си губих днес времето докато рибата доволно си вървеше.Бат Милен се оказа по-прав от Локал за тези гуменяци. :D :wink: :wink: :D
В заключение искам да обобщя- за никакъв чоп не стават. :evil: :evil:[/quote


хахахах Ще се абонирам за мненията ти :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Мани ги тия силиконови черви Полковник Чурулик , те са за БЛОНДИНКИ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Я питай кой колко риби е хванал някой с тях.Е кой купил, кой платил ...не е лошо, току виж догодина рибата трънала на тях.Спомням си как 3 години едни блесни Джаксън висяха на пусто в рибарските магазини, а като тръгна лефера на тях станаха дефицитни. :lol:

В магазина дето продава Локалчо има едни хубави блесни Алба по 20 грама.Дават ги за щука, ама са си баш за ЛЕФЕРИ.Пратих един "разветчик" и ми взе една за проба, щото се зарекох на това място кракът ми да не стъпя. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Чувам, че нещо надувате килограмите на уловената риба във Варна, а така ли е така, ти ще ми кажеш защото ти вервам! :wink:
Аватар
чуруликпенчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1523
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 7:49 pm
Местоположение: Варна - Враца

Мнение от чуруликпенчо »

Не бяхме заедно с твоя "стратегически приятел" , така че не съм ги видял на живо,но съм склонен да му вярвам.През последните дни се взеха доста едри риби,така че не се учудвам. Вчера говорих с едни момчета водолази.Тъкмо бяха излезли от водата.Бяха ударили доста добри лефери. Разказаха за едра платерина и наистина много едри заргани.
Аз днес не съм мърдал от къщи.Нещо ме е стегнал кръста и ми се разгонва мамата.Дано се оправи,че ми се мре от скука. За леферите съм се приготвил както си му е реда,ама нещо си ги държите само за вас и не ги пускате на север. :D :D :D :D :D :D Накрая май ще се наложи да ви дойдем на гости,че и ние лефер да видим.Честито пак за сефтето.
Айде наслука и дано падне тоя шибан вятър!
Няма дума в българския език,която в множествено число да завършва на "Й".
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Благодаря за пожеланията, да ти се връщат многокротно!И при Вас има лефери, но не ги търсите по-задълбочено.Виж това за зарганите "МУТАНТИ" хич не ми се верва, малко прилича на извънземното дето им се привидя на мангалите ВИ от Максуда. :wink:

Оздравявай бързо, че рибата напира на брега и си вземи всички воблери и блесни, че не се знае какво ще поиска да яде! :lol:
geo961169
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2007 6:29 pm
Местоположение: Варна

Мнение от geo961169 »

Миналата година си купих силиконови червей от магазин срещу полиграфията във Варна, някакви американски напоени в разтвор с ужасна миризма.15-16 бр. за 15 лв. Мога да кажа само че за заргана вършат невероятна работа, Мже да изглеждат малко скъпи ама за една година са ми останали 7-8 бр. Червейте са точно котие на истинските 1:1,но не стават за илария само за зарган.
Аватар
SILVESTER
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Юни 21, 2006 1:05 pm
Местоположение: Варна

Мнение от SILVESTER »

geo961169 написа:Миналата година си купих силиконови червей от магазин срещу полиграфията във Варна, някакви американски напоени в разтвор с ужасна миризма.15-16 бр. за 15 лв. Мога да кажа само че за заргана вършат невероятна работа, Мже да изглеждат малко скъпи ама за една година са ми останали 7-8 бр. Червейте са точно котие на истинските 1:1,но не стават за илария само за зарган.
Ти да не си собственик на магазина. :wink:
Голяма реклама им направи :lol:
... Изобщо не ме интересува кой е баща ти! Докато аз ловя риба, никой няма да ходи по водата.
geo961169
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2007 6:29 pm
Местоположение: Варна

Мнение от geo961169 »

Не не съм. М/у другото вчера на галата пак ловях на тях и единственото което ми направи впечатление е че на тях налитат предимно едри заргани докато писалките не ги пипат много.
simonb
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 10:24 am
Местоположение: Варна

Re: Силиконови червеи?

Мнение от simonb »

Тези вкусни червеи дали ще вършат работа, че ми омръзна да давам по 2.50 лв. за няколко червея които се късат ?
http://www.aliexpress.com/item/Road-sub ... 81894.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”