Силиконови червеи?

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Силиконови червеи?

Мнение от rumci »

По риболовните магазини се появиха силиконови червеи - имитация на блатен, но съм малко скептичен относно техните качества. Моля колегите използвали тази изкуствена примамка споделят своя опит?
Аватар
Bai Xristo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 8:50 pm
Местоположение: Isperih
Обратна връзка:

Мнение от Bai Xristo »

И аз за пръв път чувам за тях :roll: Local , имаш думата :idea:
БЪДИ ДОБЪР ДО СМЪРТ
Аватар
чуруликпенчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1523
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 7:49 pm
Местоположение: Варна - Враца

Мнение от чуруликпенчо »

За никакъв чоп не стават при морския риболов. Имам купувани,имам и правени.Рибите само плуват зад тях и не пипват.Пробите са правени в момент,когата рибата вървеше много здраво. Пробвах ги и втопени в разните им ароматизатори,но отново нищо не става. Само си осмърдях ръцете от ароматизаторите. Инак вървят много реалистично,ама явно нещо не им достига , за да бъдат и уловисти.
Няма дума в българския език,която в множествено число да завършва на "Й".
strijok
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5343
Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 4:26 pm
Местоположение: Иван Котаков - Бургас

Мнение от strijok »

Миналата година приятел си взе, но не остана доволен изобщо. И той като Пенчо каза, че гони но не се хваща. Доколкото имам спомени Локала беше взел да пробва и като капацитет :wink: трябва да даде отговор на този въпрос. Аз съм пробвал на копринени конци с които в Турция им вземат акъла, но тука даже не гони :evil: .
Когато ловиш риба, е спорт. Когато разказваш за това, е изкуство.
elektronchika
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Съб Авг 06, 2005 2:25 pm
Местоположение: Варна

Мнение от elektronchika »

ами на изкуствена муха, наподобяваща червейче някой пробвал ли е? На кука с дълго рамо или няколко (2-3-4) куки нанизани една през друга през ухото и после направена като имитация на червей? Имам такава идея, но дали ще е уловиста?
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Мнение от Local »

Ами за всички скептици ще кажат че тези червеи , най вече Berkley Gulp! Sandworm - Natural и Brown , си вършат работа. Напоследак покрай кризите за блатен продадох доста и отзивите които ми връщат са добри , е не се хваща на 100 % като с истинския , ама незнам защо трябва по такъв начин да го отричате... всички ползвате блесни нали ???? :D

Чурулик , прекалено твърдо си изразяваш мнението, а аз въобще не съм съгласен с него :wink: . Казвам ти го като риболовец , а не като търговец.

А пък в крайна всеки сам си решава кое да ползва и кое не :wink:
Клавиатура риба не лови!!!
Аватар
чуруликпенчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1523
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 7:49 pm
Местоположение: Варна - Враца

Мнение от чуруликпенчо »

ами на изкуствена муха, наподобяваща червейче някой пробвал ли е? На кука с дълго рамо или няколко (2-3-4) куки нанизани една през друга през ухото и после направена като имитация на червей? Имам такава идея, но дали ще е уловиста?
Домашно произведените ми червеи са точно така направени. На капронен конец са навързани 4 кукички N:12 , вкарани са в калъп и са "заляти" с червен силикон. Искам да кажа,че идеята и първите направени не са мое производство,а на един приятел. Ако искате мога да направя 1-2 снимки и да ви ги покажа. Все още имам 2 бр. в торбата.

Local,мнението ми е крайно ,защото лично и многократно съм изпробвал тези силиконки /отново подчертавам за морски риболов/ и не съм хванал нито една риба на тях. Тук не става въпрос за едно или две замятания,а за риболов с часове. Нямам нищо против изкуствените примамки ,и дори бих искал да работят колкото може повече. Писнало ми е да плащам прескъпо за 30 червея ,половината от които са мършляк. Истината е обаче,че при мен ,пък и при други колеги ,с които съм говорил не работят.
Няма дума в българския език,която в множествено число да завършва на "Й".
elektronchika
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Съб Авг 06, 2005 2:25 pm
Местоположение: Варна

Мнение от elektronchika »

да, може да постнеш 1-2 снимки. тъпото на истинските червей е, че доста рядко съм попадал на прясна доза, уж сега им ги носят, а четвеите са почти безжизнени и падат лесно от куката (късат се).
Аватар
stoned
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 9:59 am
Местоположение: Варна

Мнение от stoned »

Миналата година ходихме до Кранево с един приятел и той си купи такъв силиконов червей - 1,50 лв струваше. Резултат аз за 30мин - 15-20 риби, той хвърляше до мен - резултат капо :(
И още 1-2 пъти каза, че го е пробвал пак със същия резултат.
Незнам доколко е показателно това, все пак сигурно има значение и модела.
ЗАРИБЕН
Аватар
чуруликпенчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1523
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 7:49 pm
Местоположение: Варна - Враца

Мнение от чуруликпенчо »

Ето и обещаните домяшнярки,за които ви говорих:

Изображение

Изображение

Изображение
Няма дума в българския език,която в множествено число да завършва на "Й".
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Мнение от Local »

Колкото хора , толкова и мнения , уважавам на всички Ви мнението.

Приятна вечер и наздраве! :wink:
Клавиатура риба не лови!!!
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Хахаха браво Полковник, за старанието и експеримента, ама прости ми моето скромно мнение, но тия силиконови "чръви" и за ключодържатели не стават.заЩО НЕ ПРОБВАШ НЕЩО СТАРО И ИЗПИТАНО, ПРОСТА "Чепкана червена вълна". :lol: питай по-старите рибари на какво са ловили зарганетата преди времето на модерните методи, а щях да забравя, на вълмото от червена вълна куки не се слагат.Поганеца си заплита човката в нея, после кат се хване вниматилно отплиташ израстъка. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
чуруликпенчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1523
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 7:49 pm
Местоположение: Варна - Враца

Мнение от чуруликпенчо »

"Чепкана червена вълна". Laughing питай по-старите рибари на какво са ловили зарганетата преди времето на модерните методи, а щях да забравя, на вълмото от червена вълна куки не се слагат.Поганеца си заплита човката в нея, после кат се хване вниматилно отплиташ израстъка. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Ти ми говориш за тъй наречените мартеници ,дето с тях ловят в Турция.И от тях имам,ама нещо не вървят тука. :cry: :cry: :cry:
Ако продължават така нещата с морския червей,май само ще си стоим на брега и ще си "чепкаме вълната" :D :D :D :D А може и да си драпаме макарите! Все тая ще е. :D :D :D :D
Няма дума в българския език,която в множествено число да завършва на "Й".
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Мнение от Камбата »

Те като гледами морския червей не го искат напоследък,за това реших тея няколко пъти поне като ше си губя времето,да се убедя,че все още е рано за чернокопа.Предпочитам да мятам за чернокоп,от колкото за заргана,при положение,че и двете ги няма... :lol: Туко-виж се е показал някой...знаеш ли?


Я ми кажете все пак от къде мога да взема подобни конци/вълнени,или каквито са там/ и как без кука,прекалено несигурно ми се струва!? :?
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
Аватар
krasii
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 189
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 2:09 pm
Местоположение: несебър

Мнение от krasii »

а някой от вас пробвал ли е с мариновани червеи,гръцки били и чувам добри отзиви
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”