Въртяща блесна!?

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Въртяща блесна!?

Мнение от Камбата »

Момчета,след няколко излета на морето тази есен,в които търсех чернокопа на блесната,установих,че зарганите,както и илариите от време на време гонеха клатушката на 10см отзаде й.

Клатушката не създава силни вибрации във водата,а имитира рибка и въпреки това рибите гонеха.Друг е въпросът,че само веднъж ми подгони и удари чернокоп. :lol: Мисля си,че си струва да се пробват малките въртележки,които дразнят рибата повече от клатушките,има някакъв шанс според мен,нищо,че сме на морето.Въртящите блесни не имитират рибка,но създават силни вибрации,за разлика от клатушките.Какво ще кажете за идеята?Аз мисля да пробвам някой път с полупотъваща бомбарда на един метър отзаде й.Да не забравяме,че зарганите си падат по увата,която е вид малка рибка.Въртелеката е изключително привлекателна примамка и не мисля,че е нужно рибата,която гони да е хищник,защото няколко пъти съм хващал няккви дребни рибета на Янтра,нещо като говедарки,но може и друг вид да са,два пъти по-големи от първи номер блесна.Гонят,гонят и тъкмо преди да извадя се набучват,ше кажеш нарочно,но огромните за човките им тройки.Щуротии ли ми се въртят в главата,или си струва да се опита на морето?
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
Аватар
Raven
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 397
Регистриран на: Вто Авг 28, 2007 1:36 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Raven »

Щуротии, ама що да не е възможно... по едно време имах подобни идеи, а в събота пробвах "чепаре" от 4 куки след бомбардата с тежест за плувка на края, но се заплиташе от време на време. Нищо не хванах, но то май вече и рибата я нямаше никаква
Аватар
abator
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Апр 21, 2007 7:36 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от abator »

Случвало ми се е да заметна най-обикновено чипаре за сафрид и да хвана заргана. Така, че според мен е съвсем реално на изкуствена примамка да се хване заргана.
Аватар
stivy_g
новобранец
новобранец
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Сеп 11, 2007 11:45 am

Мнение от stivy_g »

Ха,
Редовно ловя каракуди на блесна на един язовир в белоградчишко.
Мятам за клен но почти във всеки излет се лъже по някоя каракуда,Рибата се лови за устата, като размерите са 200-500 гр. Блесната бяла или жълта аглиа 1 номер :roll: . Бабушка съм хващал и на втори номер бяла само веднъж пак за устата :roll: .
Бяла мряна на искъра до роман на 0 номер, рибата беше килограм и половина :idea: .

Нито една от тези риби не е хищна, щом става в Сладка вода значи и в солена има логика.......
Хвани пусни, за да можем и в България да ловим свестни риби!!!!
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Мнение от Камбата »

Чепарето имитира рибки,както воблерите,както туистерите,както и клатушките,но те са по-скоро за хищни риби,докато въртящата блесна с вибрациите си,дразни и примамва доста голямо разнообразие както хищни,така и мирни риби.Аз мисля да пробвам,ама някъде,къдетор знам,че има доста заргана,щото вчера работата на вълнолома не ми хареса ич.
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
Toby
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 1:13 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Toby »

На 2 ри този месец бях на буната на Перла.Бяхме с жената и детето ,повече разходка(времето беше прекрасно),но завсеки случаи си носех леферския такъм.На буната заварих един колега които замяташе за зарган но нямаше слука.Аз започнах с 2ка имитациа на ABY. През няколко хвърляния имах удар,повеждане но риба не :!: Благодарение на ударите продалжих да упорствам и успях да реализирам 13 хубави заргана.Доста повече се откачиха-нямах по-малка троика, смятам че нормалната за клатушка 2 им идваше голяма.Имам снимки по-късно ще се опитам да кача.
Това е онзи!
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”