НОВИТЕ ПРИМАМКИ...

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

НОВИТЕ ПРИМАМКИ...

Мнение от batmilen »

ДОКТОРЕ "помощ" полудяхме по TORMENTOR COST LURES на Абу Гарсия,във Варна пуснали по 1-2 бройки от 20-25 грама и струват 13 лева.Ама не знаем как се водят във водата? Ако знаеш нещо пиши ни предварително за да тренираме за есенния риболов... :lol:
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

ДОКТОРЕ колегата Кир40 си взел от Варна 1 бройка TORMENTOR COAST -TERMINATOR COAST 25 gr. H-BB, успях да го убедя , а и той се съгласи и ми го продаде,ще си вземе друг от Варна.Но не знам как се лови с него,дали се влачи или подръпва?Начин на замятане и т.н.Показах го и на други рибари - полудяха...Дано само риба да има! :lol:
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Тоз ТРЕПАЧ ДОКТОРА го показваше във форума, ама друго сие око да види,ръка да пипне...Толкова се радвам за новата придобивка,че не ме свърта на едно място... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
old fox
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 640
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:52 pm
Местоположение: СОФИЯ

Мнение от old fox »

TORMENTORа - е жестокотия, - без майтап :!: :!:
durumov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2346
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 8:13 pm
Местоположение: Варна,морето, сините вълни
Обратна връзка:

Мнение от durumov »

batmilen написа:ДОКТОРЕ колегата Кир40 ще си вземе друг от Варна, ама ако има все още...
щтракнах ти я бат'Милене тази TORMENTOR COAST -TERMINATOR
после тез 13 лв. ги даддох и аз... и ако не хваща риба тъпата пластмаса...добруджанката каза, че щяла да ми я сервира вместо пържолките,които съм щял да купя за тези пари :wink:
Изображение
:wink: и нали знаеш, че аз не се разходих само да си дам 13те лева, направих и компания на Abu Garsia-ta s една на Шекспир 18 грамова вдъхваща ми доверие за лефери и кандидат лефери/чернокопи/, защо пък не и на д е б е л и т е каиши

Изображение
били сме предупредени. Трябвало да слушкаме, Батка! Да имат много здраве от 12тата миля. GSMа ми го знаят който трябва!
Аватар
joro1973
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 6:22 pm
Местоположение: София

Мнение от joro1973 »

Дуруме, мани ги пържолките! Както казва чичо ми - стар рибар и половина - ужасът на 20 килограмовите шарани - "КЕФЪТ ЦЕНА НЯМА!" :D :D :D
Последно промяна от joro1973 на Вто Май 17, 2005 11:11 pm, променено общо 1 път.
колкото повече вали, толкова повече вали
Аватар
DOCTORA
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 12:48 am
Местоположение: АННГЛИЯ

Мнение от DOCTORA »

Батмилен писа:

"ДОКТОРЕ "помощ" полудяхме по TORMENTOR COST LURES на Абу Гарсия,във Варна пуснали по 1-2 бройки от 20-25 грама и струват 13 лева.Ама не знаем как се водят във водата? Ако знаеш нещо пиши ни предварително за да тренираме за есенния риболов... "


В Англия това е основна примамка за улов на лаврак при следните условия:
- Насрещен вятър - цепи през вятъра като куршум.
- Средна и голяма вълна която пречи да се лови с плуващи примамки като разчленена рапала например.
- на пясъчен плаж с чисто дъно и малки до средни вълни(да може да се влачи по дъното без да се закача).
- Не трябва да има водоласли

С този модел се хваща също така заргана(сменя и се двойката с тройка № 10 и се закача червей),
скумрия(слага се червена шлауха на тройката)
и полак(с червей).

Този модел най-добре се води с плетено влакно.

ПЛЕТЕНОТО ВЛАКНО СЕ ВРЪЗВА ДИРЕКТНО ЗА ПРИМАМКАТА БЕЗ ДОПЪЛНИТЕЛЕН ВИРБЕЛ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ВОДЕНЕ:
- За за заргана: води се бързо, равномерно и плитко.

-за скумрия, лаврак, полак и предполагам ЛЕФЕР се оставя да падне на дъното (или на каквато дълбочина искаш - потъва със скорост 30см в секунда) Навиваш бързо 3 до 5 врътки(зависи колко влакно убира макарата ти с една врътка) и спираш за 1 до 3 секунди като оставяш примамката да пада свободно люлеейки се като ранена рибка. На две-три навивания рязко сменяш посоката с пръта наляво или надясно.
За скумрия и полак обикновенно се придържам близо до дъното през цялото време.
За лаврак и предполагам за лефер трябва да се пробва на всички дълбочини. Като получиш удар, се придържаш към тази дълбочина докато кълве.

Принципа е примамката да се играе с върха на пръта за да имитира хаотично плуваща ранена рибка. А това най-реалистично се получава с неразтегливото плетено влакно. Първо пробвай покрай кея в дълбока, чиста вода за да придобиеш представа как се държи примамката под водата като правиш различните по скорост навивания и движения с пръта.
При лаврака, а предполагам и при лефера удара обикновенно идва когато спреш да навиваш и примамката започне да потъва надолу люшкайки се.
BORN TO FISH, FORCED TO WORK!
Pomatomus Saltatrix
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 7:23 am
Местоположение: Варна

Мнение от Pomatomus Saltatrix »

Характерно за tormentor-a е, че движи много плитко. При бързо (леферско) водене се вдига на повърхността и се държи по-скоро като пукалка отколкото като клатушка. Сигурен съм, че лефера ще го атакува, защото си атакува пукалките и примамките в повърхностния слой. Ако се зачетете в нета обаче, тази примамка я дават подходяща повече за лаврак, защото за лаврака примамките хората ги водят бавно. Миналата година съм го въртял известно време и имах няколко подгонвания от чернокопи, без да съм хванал риба обаче. Иначе наистина лети супер далече и е много удачен избор ако виждате, че рибата е навътре. Има много добра игра, а приликата със сафрида е поразителна. За воденето, Доктора го е написал добре, единственото което бих добавил е, че въпреки че се вдига на повърхността може да си го водите и бързо. Разбира се добре е да се експериментира и с пропадане, защото лефера много често удря докато примамката слиза към дъното.
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Благодаря за съветите ще ги разпечатам и дам на другите колеги да четат и да се учат... :lol:
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Дуруме и Абуто е хубаво и Шекспира също, дадах картинките на Кир40 за да ги разгледа като дойде във Варна,той всяка събота и неделя е при Вас ,доучва нещо с унивелситета... :lol:
durumov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2346
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 8:13 pm
Местоположение: Варна,морето, сините вълни
Обратна връзка:

Мнение от durumov »

нещо ако има за инфо и друго...насреща съм, пообикалям ги магазините...щото те не се сещат да информират по-така клиентите си...карат я кат на пазара сергиите...ще имам разговор :wink: с дистрибутора на DAM и SPRO за Варна...ще си взимам по-стегнатичка пръчка...нещо с качествата на блеснарка,но да води и чепарета на 7-8 номер...и да е на 3,80-90-4,00...да става от висок бряг/кей/буна...нали си чак...той ми вика че съм бил много сложен ама ще :wink:
били сме предупредени. Трябвало да слушкаме, Батка! Да имат много здраве от 12тата миля. GSMа ми го знаят който трябва!
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Вземис и Хищник на СПРО.Добра е 4 м. ация до 100.Аз си купих но ми се свиди да отида за платерина с нея,ще я пробвам за сафрид.
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”