Въпрос за чепаре!!!

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Въпрос за чепаре!!!

Мнение от barutchiata © »

Става ли перушина от токачка за чепаре или напразно я ускубах.? :)
rimohit
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1391
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 9:04 pm
Местоположение: Бургас-Стара Загора-в каяка

Мнение от rimohit »

Някой ще ти кажат че не става
Но според мен си става ..Особенно ако е сива кокошка
А най добре от врат на петел перата а и ламе става и всякакви лъскави конци и станиолчета
татовамомченценаучибезбройнещаотмоитерепортажидобисмелостоттяхвидячеивБългарияможедаселовирибаскаяккопираабсолютновсичкитемимаршрутиирепортажиипослегипредставикатосвоивМаниятаинаРиба
гост
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Май 17, 2005 5:58 pm

Re: Въпрос за чепаре!!!

Мнение от гост »

barutchiata написа:Става ли перушина от токачка за чепаре или напразно я ускубах.? :)
- Римохит какъв петел, каква кокошка - човека е написал токачка - аз не съм спец но доколкото съм говорил със морски риболовци точно от такива пера се правят чепаретата.
Уважавай събеседника!!!
rimohit
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1391
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 9:04 pm
Местоположение: Бургас-Стара Загора-в каяка

Мнение от rimohit »

Извинявам се :roll: :roll:
Кой да чете толкова късно като вече съм оцъклен :shock: от компа.

Още веднъж се извинявам и ДА не си я ускубъл напразно :lol:
татовамомченценаучибезбройнещаотмоитерепортажидобисмелостоттяхвидячеивБългарияможедаселовирибаскаяккопираабсолютновсичкитемимаршрутиирепортажиипослегипредставикатосвоивМаниятаинаРиба
durumov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2346
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 8:13 pm
Местоположение: Варна,морето, сините вълни
Обратна връзка:

Мнение от durumov »

става токачката...ама за какво си се мъчил и Ти и Тя... :lol:
1 чепаре - 1,50лв. - до 1,80лв.
...и аз си ги връзвах едно време...ама знаеш ли как боли като закачиш на камък или скъсаш направеното с много труд от тебе си, аааааа...., колегаааа.... :wink:
...сигурно знаеш, не може да не знаеш, иначе какъв риболовец е ония, дето не може такъм сам да си направи. Е не всичко сам може човек...трябва и да се изръси понякога....дай сега и воблери да задялкаме като Лори Рапала - стареца.

...p.s. аз това за стареца си го имам като архивче на видео касета, ама т'ва е друга тема...да не се отплесвам от темата :wink:
били сме предупредени. Трябвало да слушкаме, Батка! Да имат много здраве от 12тата миля. GSMа ми го знаят който трябва!
vulevu
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 7:08 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Мнение от vulevu »

Хаиде стига с тези глупости, ламета , кончета и токачки.....
За сафрид чепарето се први с перушина от мъжки йордек, от гърдите на птицата .
rimohit
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1391
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 9:04 pm
Местоположение: Бургас-Стара Загора-в каяка

Мнение от rimohit »

Какво значи ..прави се от това! Да неби да има БДС стандарт за изработка на чипаре
Прави се от това на което се хваща

Аз с ламе съм имал много по добри резултати от перушинено :roll:
татовамомченценаучибезбройнещаотмоитерепортажидобисмелостоттяхвидячеивБългарияможедаселовирибаскаяккопираабсолютновсичкитемимаршрутиирепортажиипослегипредставикатосвоивМаниятаинаРиба
kalkan4o
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 11:43 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от kalkan4o »

С едно мое аверче веднъж ходихме за сафрид миналата година есента но вечерта щощо уж тогава най-много се хващал и неговия баща му беше направил чепаре с истински пера а мойто беше купено от ония със лъскавите изкуствените перца тай хвана 3 пъти повече от мене и това не че неможе да е случайнаст но пък чак 3 пъти повече според мене е от перото просто са били много по-добри и само заблудените сафридчета идваха при мене !

Чепарето му беше от гъши пера но незнам точно от де !
Аватар
atillas
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 302
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 9:24 am
Местоположение: Sofia

Мнение от atillas »

чепаре за сафрид се прави от най различни материали
не може да се каже кой от тях е най добър
освен споменатите пера от юрдек ,токачка,ламета аз си правя от станиолената обвивка на вафли морени,мура, и др подобни
режат се тънки лентички /2-3 мм/ и се връзват по две на кука със сребристата страна навън , да станат като 2 крилца на куката
едно чепаре 15 куки го правя за 30 мин
а иначе съм фен на перата от токачка но трудно си намирам,даже помня една година ходих до зоопарка във Варна , там черпах пазача да ме пусне при токачките да събера малко пера хехе
чепарета от магазин не си купувам първо щото излизат скъпо ,второ не са направени както аз искам и трето не са надеждни - бидемите им излизат много лесно
сега не говоря че всички магазински са такива но на няколко пъти ми се случи тоя проблем

ех как ми се ходи на Тюленовоооооооо
ама малко остана още и излизам в отпуска от 15 до 30 септември и ще му скъсам джуките на сафрида :twisted:
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Мнение от barutchiata © »

А мъжкия юрдек това със зелената украска ли беше?
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Мнение от barutchiata © »

Имах и аз проблеми със купени от магазина чепарета.Може би и на тях трябва да слагат марка майсторите за да знаят хората кои стават и кои не.
baralya
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 10:05 am

Мнение от baralya »

Не е ли много тънка майката на купешките чепарета ?
и сменяте ли оловата при по - голям номер чепаре / с по малки куки / ?
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Въпрос за чепаре!!!

Мнение от 1000n »

Здравейте! :D
Някога нямаше по магазините безброй видове лъскави ламета със всевъзможни цветове и чепаретата се правеха само от перушина - основно или от юрдек или от токачка или смесено и от двата вида. Все още рекордът ми за най-много извадени на веднъж риби е тринадесет сафрида на чепаре с петнадесет куки и то всички само с пера от токачка.
За мен чепаретата от токачка са класика, както и тези от юрдек, но това не означава, че риба се хваща само на чепарета с пера от тези видове птици.
Риба се хваща дори и на голи куки, без каквито и да било пера, ламета и т.н.,
като в този случай самата кука е еквивалент на миниблесна. :idea:
Хващал съм много пъти на такива голи куки и то не малко риба, дори ако човек няма много време за изработване на чепаре, може да си прави чепарето половината куки с ламета или пера, а другата половина да ги остави без каквито и да е пера и ламета - пробвайте и ще се убедите сами, че дори и на голи куки се хваща съвсем не малко риба, а ако чепарето е претрупано с ламета, то на голите куки почти със 100%-на сигурност ще се хваща ДОРИ ПОВЕЧЕ отколкото на претрупаните с пера или ламета куки.
Наслука на всички! :D
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Въпрос за чепаре!!!

Мнение от orion30 »

Не че нещо ама темата е 8 годишна отлежала.
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Въпрос за чепаре!!!

Мнение от 1000n »

orion30 написа:Не че нещо ама темата е 8 годишна отлежала.
Точно така, колега, и това я прави вечна - и като въпрос и като отговор! :wink: :lol:
Наслука! :D
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”