Зарган на чепкана червена вълна...

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Вълната е останала от баба ми... ама ако имаш стара вълна и мирише на нафталин трябва да се препере... то зарганата да не е молец... да бяга от тая миризма...но по-добре да мирише на ULTRABITE... за морски риби. :roll:
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Мнение от justinian »

Бат Милене,на мартеница дали удря бе? :lol: :lol: :lol:
Като дойдеш в Поморие лично ще проверя дали ползваш този метод на риболов или само кодошиш горките хора. :lol: :lol: :lol:
Сърцето на глупавите е в техните уста, а устата на мъдрите са в тяхното сърце.
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Ха та и в Поморие на времето така го ловяха.Отиди при Щерю Бръснаря и питай...Не те пращам при Ачо Попа щото като падна от стола през пролетта от него съвети не взимам...На мартеница,на червени прашки, :twisted: на де що е червено налита пущината...Отиди при Бат Щерю и няма да съжаляваш... А има един май Наско/ако не бъркам първото име/ ЕКОЛОГИЧНИЯ и той като го мързеше да си извади черви от Поморийското езеро на червен конец мореше рибата.
Аватар
zhivaka
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 9:45 am

Мнение от zhivaka »

Искам само да споделя колеги,че съм ги изпробвал силиконовите червеи,дори имам купени от USA и съм ги намазал с ULTRABITE,но
рибата не го помирисва дори.Пробвал я тая химия за раличните видове риба и мнението мисля,че ако сум хванал риба то не е заради ULTRABITE.
Сухо дупе...планина повдига!!!!
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Мнение от justinian »

В събота и неделя,преди развалата на времето в Поморие даде много заргана.На доста хора им свършиха червеите и им казах за метода на Бат Милен-чепкана червена вълна.Явно съм бил достатъчно убедителен защото двама прегърнаха тази идея и я приложиха моментално на практика.Резултатът им беше НУЛЕВ!Още си спомням укора в погледите им.
Реших, че съм длъжен да проверя достоверността на информацията чрез разпит на свидетелите, които Бат Милен е посочил и които познавам лично от дълги години.
:lol: :lol:
Речено-сторено.Бат Щерю Бръснаря бе заловен на местопроизшествието- в 07,00ч на "Моряшкия вълнолом" гр.Поморие докато вадеше заргана след заргана и платерина след платерина /изготвил съм фотоалбум за тези,които не вярват/.След като се запозна с въпроса ми той отговори следното:
цитат:"Кажи на Милен,че зарганата най-много кълве на семе от индиго" :lol: :lol: :lol:
С това разпита приключи,а с него и намерението ми да търся Росен Екологичния за повече доказателства. :lol: :lol:
/Бат Милене да не ми се разсърдиш,ей,нали сме приятели :lol: :lol: :lol: /
За едно обаче Бат Милен е прав-Ултра Байта ДЕЙСТВА!В събота изкарах 35 заргана,а в неделя-18.Явно мълвата за чудодейното му действие бе придобила стихийна сила,защото в понеделник купих последния флакон от магазин "Рибар" гр.Бургас.
Сърцето на глупавите е в техните уста, а устата на мъдрите са в тяхното сърце.
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Не го слушай ЩЕРЮ,ще те "обръсне" и окото му няма да мигне...Ще признае за вълната ,а после кой ще му купува рибарските такъми които изготва между две бръснения...и продава.За вълната майтап няма, преди години в Турция видях как ловят,дори и на бяло влакно налиташе пущината...Това за "Чепканата червена вълна" не е мой патент,а дългогодишна /се га позабравена/рибарска практика ... Хайде на слука , и не ти се сърдя,нали знаеш поговорката "ЧЕ НИКОЙ НЕ Е СТАНАЛ ПРОРОК В СОБСТВИНОТО СИ СЕЛО"!!! :twisted:
Последно промяна от batmilen на Сря Окт 05, 2005 1:46 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Pepinho
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Окт 05, 2005 1:17 pm
Местоположение: Варна

За тези, които знаят руски...

Мнение от Pepinho »

И в Манията го пуснах тоя линк, но за тези, които не са го посетили http://www.outdoors.ru/fishing/lov10.php
Братушките нямат морски червеи, понеже им е хладно, така че се справят с човките чрез други способи.
С бомбарда се забавлявам най-добре!
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Браво Пепин4о,абе разправям си аз,ама все ще се намери някой Неверний Тома... Същото закрепване правя и аз с ЧЕПКАНАТА ЧЕРВЕНА ВЪЛНА, но без топчето и възлите накрая... Става и с найлонови конци,но с вълната си е традиционния метод...
Аватар
GE6_HUNT
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 3:48 am
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Мнение от GE6_HUNT »

Не че съм много на `ТИ`с морския рибилов,но тази,както и миналата година бачках в Кранево и кажи-речи всеки ден(дори и дъждовните)бях на 3та буна.Лятото даваше яко чернокопчета илария и чат път зарган,но септември -предимно платерина кефал и крокодили(така казват местните на зарганите над 60 см)Направи ми впечатление че постоянно ставаше въпрос за използване на ивица от дамски чорапогащник,както и ивива от колан вместо обичайния червей.Та ако някой има някакво инфо за тези примамки,нека сподели.Лично никoй не видях да лови на това но на някои хора присъстваха такива атрибути из риболовния им арсенал.Ако наистина са ефективни сигурно биха олеснили кризата с червеите.Надявам се да съм бил полезен.
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Важно съобщение! КОНЦИ за зарган пуснаха в магазин "Рибар" в Краставицата... http://shop.akvasport.com/
kalkan4o
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 11:43 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от kalkan4o »

Че то тука във Варна в 2 магазина прозават само че са копринени !

Казват че конците трябвало да са копринени защото във водата не се слеппват много докато вълната се слепвала и ефекта не е бил същия ама незнам това казват повечето рибари...
Аватар
wohim
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 194
Регистриран на: Сря Май 05, 2004 10:16 am
Местоположение: Варна

Мнение от wohim »

Що се занимавате с тези конци и чепкани вълни.
Поне аз не съм усетил да има проблем с червеите във Варна, така че тази прихоза е излишна.
То риба няма, а ние са каним да чепкаме вълна :lol: :lol: :lol:
executor
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 561
Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 8:33 am
Местоположение: Varna

Мнение от executor »

wohim написа:Що се занимавате с тези конци и чепкани вълни.
Поне аз не съм усетил да има проблем с червеите във Варна, така че тази прихоза е излишна.
То риба няма, а ние са каним да чепкаме вълна :lol: :lol: :lol:
Вече са 2 кинта и по мои наблюдения от вчера доста са намалили дозите :roll:
Аватар
spook
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 383
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 5:15 pm
Местоположение: несебър-влас и обратно....

Мнение от spook »

i edni kusichki w paketite...........
no specialno za kusite ima reshenie:
wruzwash 2kuki edna sled druga na razstoianie 2sm. edna ot druga i kato slojish 2 kasi cherweicheta stawa kato 1 :lol: :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”