Качествени чепарета

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
tugman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 221
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 7:34 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от tugman »

rashkoto1 написа:
st_beer написа: Цъкни една снимка на фаворита с разбивка на материалите ако не е тайна разбира се . Може да вържа някоя друга бройка да го пробваме другия път как ще е риболова.
Бяло с розово(моята разбивка): коса(според номер на куката- за 10номер най-много 10нишки), 2 пресукани тънки на wapsi shrimp pink, една лента flashabou mirage pink, понякога светеща лентичка(розова), понякога 1 холограма с ширина 0.3мм светло-розово, понякога по 1 от ситния кринкъл перла или обикновен розов.
Бат'Емо да си каже и неговата :D
Раше,знаеш моята разбивка, че е същата, но бих допълнил едно гризли тънко рейнбоу или черно червено, може и флашабоу пинк(да подсили цвета), но мисля, по-убито розово е по-добре! За малките куки 5-6 нишки коса!
Аватар
tugman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 221
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 7:34 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от tugman »

Мисля също, че добре ще работи лилаво на бяла коса или има на ролките едно по убито "лилаво"
Аватар
rashkoto1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 636
Регистриран на: Вто Май 30, 2017 1:28 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от rashkoto1 »

tugman написа:
Раше,знаеш моята разбивка, че е същата, но бих допълнил едно гризли тънко рейнбоу или черно червено, може и флашабоу пинк(да подсили цвета), но мисля, по-убито розово е по-добре! За малките куки 5-6 нишки коса!
Варианти много, но едва ли има много луди като нас, че да имат чак и от тънките гризлита.
Този сезон концепцията ми е знаеш "едноцветната черга"
От всичко най-обичам, гол по пясъка да тичам!
Аватар
tugman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 221
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 7:34 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от tugman »

rashkoto1 написа:
tugman написа:
Раше,знаеш моята разбивка, че е същата, но бих допълнил едно гризли тънко рейнбоу или черно червено, може и флашабоу пинк(да подсили цвета), но мисля, по-убито розово е по-добре! За малките куки 5-6 нишки коса!
Варианти много, но едва ли има много луди като нас, че да имат чак и от тънките гризлита.
Този сезон концепцията ми е знаеш "едноцветната черга"
Да, логично е да заложиш на един цвят и да варираш с пълнежа, важно е обаче да откриеш конкретния цвят предпочитан в повечето случаи от рибите
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Качествени чепарета

Мнение от stareca »

st_beer написа:
stareca написа:И зелено взема но фаворита тая година ми е бяло с розово много го кльопа .
Цъкни една снимка на фаворита с разбивка на материалите ако не е тайна разбира се . Може да вържа някоя друга бройка да го пробваме другия път как ще е риболова.
Това ми е фаворита .Материалите са следните чиста коса от ролки на бяла кука кристал флаш розова скарида два броя ,един кринкъл перла един ув теил и един кристал флаш ув перла на розовата е същото с едната разлика че вместо розова скарида слагам флуетесцентна череша .Всички материали са от тънките
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Димо Михалев
Модератор
Модератор
Мнения: 478
Регистриран на: Вто Май 21, 2019 6:25 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от Димо Михалев »

За мен лично и една нишка Krystal flash uv перла не е излишно.
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Качествени чепарета

Мнение от stareca »

Димо Михалев написа:За мен лично и една нишка Krystal flash uv перла не е излишно.
Е то има отбелязал съм
Аватар
Димо Михалев
Модератор
Модератор
Мнения: 478
Регистриран на: Вто Май 21, 2019 6:25 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от Димо Михалев »

Димо Михалев написа:За мен лично и една нишка Krystal flash uv перла не е излишно.
Тъй, тъй,аз да те подкрепя.
Аватар
Димо Михалев
Модератор
Модератор
Мнения: 478
Регистриран на: Вто Май 21, 2019 6:25 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от Димо Михалев »

Момчета много сте готини и се радвам,че се включате в темата, изключвам "ония".Това е най-нтересния риболов,къде има такъм с който да хванеш 10-сет риби на веднъж,,няма такъв.За съжаление не се включвам интезивно в темата по здравословни причини,но ще ви подкрепям докрай.
Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Re: Качествени чепарета

Мнение от gergi_81 »

Димо Михалев написа:Момчета много сте готини и се радвам,че се включате в темата, изключвам "ония".Това е най-нтересния риболов,къде има такъм с който да хванеш 10-сет риби на веднъж,,няма такъв.За съжаление не много да се включвам интезивно в темата по здравословни причини,но ще ви подкрепям до край.
Айде стягай се и няма да се даваш!

Иначе за риболов, в който да вадиш повече риби наведнъж, донякъде не съм съгласен. Като ученик имах серкме. Тогава нямаше ИАРА и фейсбук групи, да ти кажат, че е незаконно. :lol: Та мисълта ми е, че с това серкме какъв кеф съм си правил... не е истина. Бях се научил да го хвърлям перфектно. Само 3,50 диаметър мисля че беше, но го отварях на макс. Е там да видиш колко риби се вадят на един път. Баси кефа. Накрая го оставих на едни строителни отпадъци (бетон и винкел) в Мандрата и приключих с тоя риболов :)
Аватар
Димо Михалев
Модератор
Модератор
Мнения: 478
Регистриран на: Вто Май 21, 2019 6:25 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от Димо Михалев »

gergi_81 написа:
Айде стягай се и няма да се даваш!
Няма обощевам,,но за рибола с чепаре съм закърмен и ще стоя до вас докато мога!
Аватар
tugman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 221
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 7:34 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от tugman »

gergi_81 написа:
Димо Михалев написа:Момчета много сте готини и се радвам,че се включате в темата, изключвам "ония".Това е най-нтересния риболов,къде има такъм с който да хванеш 10-сет риби на веднъж,,няма такъв.За съжаление не много да се включвам интезивно в темата по здравословни причини,но ще ви подкрепям до край.
Айде стягай се и няма да се даваш!

Иначе за риболов, в който да вадиш повече риби наведнъж, донякъде не съм съгласен. Като ученик имах серкме. Тогава нямаше ИАРА и фейсбук групи, да ти кажат, че е незаконно. :lol: Та мисълта ми е, че с това серкме какъв кеф съм си правил... не е истина. Бях се научил да го хвърлям перфектно. Само 3,50 диаметър мисля че беше, но го отварях на макс. Е там да видиш колко риби се вадят на един път. Баси кефа. Накрая го оставих на едни строителни отпадъци (бетон и винкел) в Мандрата и приключих с тоя риболов :)
Жоро, претърпял си катарзис :wink: , познавам много хора които са опитвали по-другия "риболов" и след това са влизали в правия път! Иначе, да темата трябва да се съживи, но не с нападки, кой крив, кой прав, а с повече споделяне на модели и опит! Аз се бях примерил да не пиша повече, но сърце не ми дава особено за хората които ви познавам, така, че, продължавам!
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Качествени чепарета

Мнение от st_beer »

Благодаря Ви за споделената информация и опит. Като и ако ми остане време можа да вържа някоя кука розови моделиера.
Hobie Mirage Outback
El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от El Pescador »

gergi_81 написа:
El Pescador написа:
Димо Михалев написа:Хайде да се спре тая тема с влакната.Всеки си решава с какво да връзва.Без нападки и обиди моля.
аз си работя с ДУЕЛ и си работи перфекто.ако някой се съмнява ,мога да покажа :fishing5:
При тънките размери как ти е на възел? Харесва ли ти? Примерно чепаре с основа 0,20 можеш ли да го засилиш с 30-40гр тежест?
100 гр пилкер държи катто съм на Калиакра
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Качествени чепарета

Мнение от dobria1 »

El Pescador написа:
gergi_81 написа:
El Pescador написа: аз си работя с ДУЕЛ и си работи перфекто.ако някой се съмнява ,мога да покажа :fishing5:
При тънките размери как ти е на възел? Харесва ли ти? Примерно чепаре с основа 0,20 можеш ли да го засилиш с 30-40гр тежест?
100 гр пилкер държи катто съм на Калиакра
От лодка (каяк) и 0,16-0,18 пак ще държи на 100 пилкер (пак зависи и от сопата) ама се предполага че всеки влиза за сафрид с мека сопа.
Мога да кажа че такива сравнения не са постфактум,защото:
Тук при нас бреговия започва с олова от 35гр. нагоре и се стига до 55понякога.
Другата разлика също е че северните рибари ползват основно въдици до 4м. докато на юг започват от 4м.нагоре което също е основен фактор.
При нас дистанцията е ключов фактор за успех и варианта 0,20 с 45-50 грама олово води до "пляс" без значение каква марка и модел е майката.
А дали майката или бидема е по важен ще си замълча, че да не влизам в излишни спорове :wink:
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”