Качествени чепарета

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
rashkoto1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 636
Регистриран на: Вто Май 30, 2017 1:28 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от rashkoto1 »

st_beer написа: За съжаление в нашия град няма нищо или почти нищо за морски риболов. Ако някой знае сайт от където да си поръчам ще съм му благодарен да сподели.
В краен случай ще запаля колата и ще заведа малко жената на разходка до Бургас .
Ако не ти се разхожда, винаги може да ти пратим по куриер ако имаш нужда от нещо( в смисъл за такъмите де :rolleyes: ).
От всичко най-обичам, гол по пясъка да тичам!
Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Re: Качествени чепарета

Мнение от gergi_81 »

Малко по-назад в темата стана въпрос за "лястовичките". Аз за сефте работя с тях и пробвах една комбинация, която, поне визуално, ми изглежда много добре. На кука номер 3 сложих термошлаух (както си ги правя обикновено) и нанизвах лястовичката. Влиза много плътно и стегнато и мисля, че няма да излиза много често по време на риболов. Мина ми през ума да ги лепя, но като за първи път не ми се занимаваше толкова. По-опитните с тези силикони да споделят дали има смисъл да се лепят, както и на какъв размер кука ги ползват. Според мен на 2,3,4,19,18 ще работят с еднакъв успех, но все пак дайде мнение за размер кука.
156138585_10215556978916443_7311128205902669200_n.jpg
156281037_10215556978676437_6835613010445023208_n.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
rashkoto1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 636
Регистриран на: Вто Май 30, 2017 1:28 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от rashkoto1 »

Номер 3 за мен е оптимален вариант за тези "лястовички".
От всичко най-обичам, гол по пясъка да тичам!
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Качествени чепарета

Мнение от stareca »

gergi_81 написа:Малко по-назад в темата стана въпрос за "лястовичките". Аз за сефте работя с тях и пробвах една комбинация, която, поне визуално, ми изглежда много добре. На кука номер 3 сложих термошлаух (както си ги правя обикновено) и нанизвах лястовичката. Влиза много плътно и стегнато и мисля, че няма да излиза много често по време на риболов. Мина ми през ума да ги лепя, но като за първи път не ми се занимаваше толкова. По-опитните с тези силикони да споделят дали има смисъл да се лепят, както и на какъв размер кука ги ползват. Според мен на 2,3,4,19,18 ще работят с еднакъв успех, но все пак дайде мнение за размер кука.
156138585_10215556978916443_7311128205902669200_n.jpg
156281037_10215556978676437_6835613010445023208_n.jpg
С термо е страхотно 8) и аз по тази методика си ги правя .
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от lusienn »

Твърди са като материял и са малки.
Не ги харесвам,в Приморско ловят
Много малко време с тях,опасва ги бързо.
35 мм японски на юзури върши по добра работа.
Труда е същия.
Правя ги на номер 2 но друга кука по
Скъпа,и слагам и ламета на куката да
Стърчат под калмарчето.
0/33 -0/37 е перфектно за тях.
От долу слагам и пилкера,така че
Монтирам и катарама под последната
Кука,отгоре вирбела.
Такава комбинация бере 23-25 см чернокоп без грешка,и не гризе куките ми.

Цвета пак е розово ,на него са най настървени.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
tugman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 221
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 7:34 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от tugman »

20210302_145829.jpg
Малко "мъндзарки", #11, в лилавата гама(куката е една и съща, погледната от двете страни)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Re: Качествени чепарета

Мнение от gergi_81 »

lusienn написа:Твърди са като материял и са малки.
Не ги харесвам,в Приморско ловят
Много малко време с тях,опасва ги бързо.
35 мм японски на юзури върши по добра работа.
Труда е същия.
Правя ги на номер 2 но друга кука по
Скъпа,и слагам и ламета на куката да
Стърчат под калмарчето.
0/33 -0/37 е перфектно за тях.
От долу слагам и пилкера,така че
Монтирам и катарама под последната
Кука,отгоре вирбела.
Такава комбинация бере 23-25 см чернокоп без грешка,и не гризе куките ми.

Цвета пак е розово ,на него са най настървени.
Люси, все така ги прави ! Жестоки са! Катарамата предполагам, че е с герба на черноморски флот, или ?
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Качествени чепарета

Мнение от dobria1 »

gergi_81 написа: Катарамата предполагам, че е с герба на черноморски флот, или ?
Може и от СВ да са, не се знае какво е останало от казармата.
3-ти номер кука без лепене
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Качествени чепарета

Мнение от st_beer »

rashkoto1 написа: Ако не ти се разхожда, винаги може да ти пратим по куриер ако имаш нужда от нещо( в смисъл за такъмите де :rolleyes: ).
Благодаря за предложението. Все пак 90 км не е някакво разстояние заради което да занимавам и отнемам времето на хора от форума . Затопли ли се времето и го имаме като да отидем до съседен квартал. Благодаря още веднъж все пак.
gergi_81 написа: Катарамата предполагам, че е с герба на черноморски флот, или ?
Не е така Жоре. В черноморския флот му казват блях.

"блях"
Тока на колан при моряците.
Лъснете си бляховете за проверката.
Hobie Mirage Outback
Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Re: Качествени чепарета

Мнение от gergi_81 »

st_beer написа:
rashkoto1 написа: Ако не ти се разхожда, винаги може да ти пратим по куриер ако имаш нужда от нещо( в смисъл за такъмите де :rolleyes: ).
Благодаря за предложението. Все пак 90 км не е някакво разстояние заради което да занимавам и отнемам времето на хора от форума . Затопли ли се времето и го имаме като да отидем до съседен квартал. Благодаря още веднъж все пак.
gergi_81 написа: Катарамата предполагам, че е с герба на черноморски флот, или ?
Не е така Жоре. В черноморския флот му казват блях.

"блях"
Тока на колан при моряците.
Лъснете си бляховете за проверката.
Аз бях в черноморския флот 1 година, но съм го пропуснал това. Иначе бая съм си търкал бляха с паста за зъби. :D
И много ме хвана яд, че на уволнението не успях да си го запазя. Хванаха ме, че опитвам да си тръгна с колана.
Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Re: Качествени чепарета

Мнение от gergi_81 »

Колеги, ще си позволя да направя малка реклама на нещо, за което често ме питат и ще е полезно за всички, които връзват чепарета.
Както някои от вас знаят, аз работя в строителен хипермакет и се занимавам с бои. Всякакви експерименти си правя с разни бази за тониране на бои за метал, и отново ми се получи една много сполучлива комбинация от траспарантна база на алкидна боя за метал и УВ пигмент.
Боята е бързосъхнеща ( 6 часа ) Не се впива по възела. Устойчива е на атмосверни условия и вода. Пигментът се разтваря на 100% и не се утаява по дъното. Най-важното е, че боята е алкидна и се разрежда с AMB, което я прави много удачен вариант за дълго ползване. Не се сгъстява по дъното и не отделя разредителя на повърхността. На практика няма никакви специфични изисквания за съхранение. Боята е гланцова и се води HIGH GLOSS. След пълно изсъхване седи наистина много лъскава. Абе, мазна работа :lol:
Като цветове мога да предложа жълто/зелен ( като това което се ползва по плувките ) , бонбонено розов, оранжево и тъмно зелено (УВ цвят, но лично за мен седи прекалено наситено, скоро ще има снимки и от него)
За сега съм наблегнал само на един цвят, с който преди време правих едни сини чепарета. Някои от вас се сещат :lol: (НЕ БЕШЕ ОТ ПРЪЧКАТА! Чепарето беше ТОП! ) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Снимките не са много добри и не съм се старал много, но мисля, че боята седи много добре. Бурканчето, в което ще я предлагам е 30мл (пълно до 25м) и е на цена 10лв.
Който се интересува от боята да ми пише на лично във Facebook или Viber, за да не трупаме темата с излишни коментари. Това вече има кой да го прави. :lol: :lol: :lol:
Много от вас са взимали и преди бои от мен и са останали доволни. Сега с чиста съвест, като човек който връзва много чепарета, ви казвам: Тази боя е страшно добра, както за работа, така и за краен визуален и работен ефект, и до сега не съм работил с по-добра.
156357863_10215567202132017_5952885670741523834_n.jpg
157113929_10215567201452000_3649441155645741967_n.jpg
156870954_10215567212212269_8000255174367252179_n.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последно промяна от gergi_81 на Сря Мар 03, 2021 7:55 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Димо Михалев
Модератор
Модератор
Мнения: 478
Регистриран на: Вто Май 21, 2019 6:25 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от Димо Михалев »

gergi_81 написа:Колеги, ще си позволя да направя нещо като реклама на нещо, за което често ме питат и ще е полезно за всички, които връзват чепарета.
Мисля,че ще е полезно за доста потребители.И аз ще се възползвам стига да си оправя здравето,и да стигна до морето.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Качествени чепарета

Мнение от КИРО »

gergi_81 написа:.......... Бурканчето, в което ще я предлагам е 30мл (пълно до 25м) и е на цена 10лв.
Сигурен ли си в цената ? Излиза към 400лв/кг - 4 пъти по скъпо от
лепилото с което работя .
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Re: Качествени чепарета

Мнение от gergi_81 »

КИРО написа:
gergi_81 написа:.......... Бурканчето, в което ще я предлагам е 30мл (пълно до 25м) и е на цена 10лв.
Сигурен ли си в цената ? Излиза към 400лв/кг - 4 пъти по скъпо от
лепилото с което работя .
Абсолютно съм убеден в цената, която на практика е символична за това, което предлагам. Все пак на никой не му трябва 1 кг. Това което предлагам спестява много разходи, време и излишни експерименти на всеки, който търси боя за чепарета, и се е сблъсквал с драмата да намери подходяща основа, в която да си бърка прахчетата от Али Експрес. . За 10лв купуваш не просто бурканче с боя а цялото ноу хау на човека който я предлага.
Коментарът ти е малко, като оня дето обясняваше, че материалите за едно чепаре били 60ст, а сме ги продавали с 300, 400, 500% надценка. :lol: :lol: :lol:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Качествени чепарета

Мнение от КИРО »

Имах въпрос,а не коментар. :D
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”