Качествени чепарета

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от El Pescador »

ве тук един Майстор ми се губи ,ще плача
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
NDGZMG
новобранец
новобранец
Мнения: 98
Регистриран на: Пет Май 14, 2010 6:01 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от NDGZMG »

Шлауха го свивам по следния начин.Нарязвате си шлаухчета колкото куки ще правите,след това го прекарвате през бидема докато застане над възела на куката,там той трябва да стои неподвижно!За целта или боядисвате,лакирате възела,или слагате малко парченце от зеления светещ шлаух,който продават по магазините.След това на всички бидеми правите по едно не стегнато възелче,което трябва да е на еднакво разстояние на всички куки,и ги подреждате на дървено или метално шишче.Завирате вода в някакъв съд,и ги топвате за 5-6 секунди.Надявам се да съм бил полезен. :wink:
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Качествени чепарета

Мнение от st_beer »

Пробвал съм всички описани варианти , но не се получават нещата така както ми се иска. Питал съм човека който ги прави , но той не желае да каже как го прави. Много ми се иска и се надявам се Жоро да сподели как се прави.
Ето такъв резултат ми се иска да видя като краен продукт (за шлауха става въпрос)
111.jpg
П.п
Колеги качвайте по някоя снимка какъв е резултата на описаната техника за да се вижда какво се получава в крайна сметка.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Hobie Mirage Outback
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Качествени чепарета

Мнение от stareca »

NDGZMG написа:Шлауха го свивам по следния начин.Нарязвате си шлаухчета колкото куки ще правите,след това го прекарвате през бидема докато застане над възела на куката,там той трябва да стои неподвижно!За целта или боядисвате,лакирате възела,или слагате малко парченце от зеления светещ шлаух,който продават по магазините.След това на всички бидеми правите по едно не стегнато възелче,което трябва да е на еднакво разстояние на всички куки,и ги подреждате на дървено или метално шишче.Завирате вода в някакъв съд,и ги топвате за 5-6 секунди.Надявам се да съм бил полезен. :wink:
Колега бихте ли показали крайния резултат от тази техника.
Аватар
tugman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 221
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 7:34 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от tugman »

stareca написа:
NDGZMG написа:Шлауха го свивам по следния начин.Нарязвате си шлаухчета колкото куки ще правите,след това го прекарвате през бидема докато застане над възела на куката,там той трябва да стои неподвижно!За целта или боядисвате,лакирате възела,или слагате малко парченце от зеления светещ шлаух,който продават по магазините.След това на всички бидеми правите по едно не стегнато възелче,което трябва да е на еднакво разстояние на всички куки,и ги подреждате на дървено или метално шишче.Завирате вода в някакъв съд,и ги топвате за 5-6 секунди.Надявам се да съм бил полезен. :wink:
Колега бихте ли показали крайния резултат от тази техника.
По този начин става, но ефекта е само върху възела, тази част която предпазва бидема остава "недостатъчно" свита(така както ще бъде ако е с нагряване и изпъване)! Това са моите наблюдения, може на някой да изглежда добре
П.П. Термошлауха има отношение на свиваемост, при нагряване и изтегляне се постига максимум+ свиване
Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Re: Качествени чепарета

Мнение от gergi_81 »

От много голямо значение е какъв точно е термошлауха. Този, който ползвам аз седи много твърд след свиване и пази куката малко по-добре, от останалите варианти на термошлаух, който се прдава по магазините за ел.компоненти. Но, като цяло, за предпазването от зъби, мисля, че по-глям е ефекта, че самите намотки са защитени, не толкова бидема.
Иначе за някои от методите изброени до тук донякъде съм съгласен, но и на мен ми се ще да видя и резултатите. Дали наистина се получава свиването по бидема, от което и става слепването, което не позволява на шлауха да се изнизва. За мен е важно стопената част да седи идеално права и да насочва куката. . Противно на мнението на "плювачите" на ТОП ЧЕПАРЕТА, моите бидеми не седят прави само на картончето.
216305875_10216266697338960_828473095943500455_n.jpg
А относно това, че не си споделям "тайната" на свиване, причините са няколко. Една от най-важните е, че досега (като изключим Рангел) от никой не съм чул едно: "Благодаря". Звъните, питате, казвам .... и нкрая - "Той не става" :lol: :lol: :lol: Еми..... сори.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Качествени чепарета

Мнение от st_beer »

Никой не може да те задължи да споделиш. Всеки си е намерил някакъв начин да си ги прави. Тези хора които връзват сами за себе си те не купуват чепарета и няма да са конкуренция на никой , който връзва с търговска цел. Тези които пък си купуват чепарета те изобщо не се интересуват от техниката за свиване на шлауха. За тях е важно чепарето да си върши работата. Форумите по принцип са за да си споделят хората и да си помагат.
В този форум има много колеги ,които помагат и споделят опита си. Аз лично съм научил всичко от тази тема и от колегите в нея. Никога не съм плюл по никой и винаги съм бил благодарен.
Много колеги казаха разни методи ,но така и никой до сега не е качил снимки или клипчета на резултати. Единствен само Боро го е направил,но той не казва технологията.
Hobie Mirage Outback
Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Re: Качествени чепарета

Мнение от gergi_81 »

st_beer написа:Никой не може да те задължи да споделиш. Всеки си е намерил някакъв начин да си ги прави. Тези хора които връзват сами за себе си те не купуват чепарета и няма да са конкуренция на никой , който връзва с търговска цел. Тези които пък си купуват чепарета те изобщо не се интересуват от техниката за свиване на шлауха. За тях е важно чепарето да си върши работата. Форумите по принцип са за да си споделят хората и да си помагат.
В този форум има много колеги ,които помагат и споделят опита си. Аз лично съм научил всичко от тази тема и от колегите в нея. Никога не съм плюл по никой и винаги съм бил благодарен.
Много колеги казаха разни методи ,но така и никой до сега не е качил снимки или клипчета на резултати. Единствен само Боро го е направил,но той не казва технологията.
Не съм споменал конкуренция, но и това го има. Както казват старите майстори: "Занаят се краде"
Ако се вгледаш малко в снимката, ще видиш как са направени шлаухките. Аз лично имах някакви доста правилни идеи как се прави още, като ги видях за първи път, и човека ми каза, че съм познал технологията. От там нататък ме светна и с какъв инструмент точно да го правя.
... но докато се науча да ги правя така съм изхабил около 50 метра.
Аватар
tugman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 221
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 7:34 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от tugman »

Ето ви една кука с шлаух свит по начина с "вряла вода":
b49ad316333aec4239a54a9f2a39125e.0.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Borkata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1553
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 5:56 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Качествени чепарета

Мнение от Borkata »

Колеги,отново подготвям поръчка за Seaguar влакна.Условията са старите.Ако някой има нужда моля на ЛС.
http://www.chepare.com/" onclick="window.open(this.href);return false; Качествени чепарета Borkata
Изображение
Аватар
tugman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 221
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 7:34 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от tugman »

Едно малко не традиционно чепаре за сафрид:
Seaguar invizx Ф 0.165
Кука #9
1 Lateral scale 2mm
1saltwater flashabou pearl 2mm
1 flashabou hologram
2 kristal flash(тънко)
1 grisly accent

В "суров" вид
20210616_125706.jpg
И "гримирани"
20210616_132510.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Качествени чепарета

Мнение от tiho_roev »

Преди време на Краставицата в Бургас продаваха готови свити на първи етап шлаухи (шапчици ) Потърси да ли още продават Нанизваш и в купа с гореща вода и готово А относно направата на така наречените шапчици се правят много лесно пак във вряла вода на метален гребен Потърси различни по дебелина гребени и си ти Има различни размери термо шлаух Успех !

пп.Показал съм как се прави а куката е 9 номер за снимката сори за кофтите снимки от телефона е
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Качествени чепарета

Мнение от st_beer »

Резултата с тоя гребен е доста далече от тоя на показаните от Жоро. То със силиконов шлаух става по хубаво даже. На tugman куката се е е получила хубаво и изглежда най-близко до търсения резултат.
Hobie Mirage Outback
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Качествени чепарета

Мнение от tiho_roev »

st_beer написа:Резултата с тоя гребен е доста далече от тоя на показаните от Жоро. То със силиконов шлаух става по хубаво даже. На tugman куката се е е получила хубаво и изглежда най-близко до търсения резултат.


Може да се направи много по добре това го направих да ти стане ясна технологията Както казах се прави на два етапа първо шапките за определен номер куки и после се слагат на куките и се свиват наново
На краставицата ги продават по 2 ст бр в торбичка по 1000 Ако ръцете не са ти зaврени някъде можеш сам да си ги направиш :drinkers:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Качествени чепарета

Мнение от st_beer »

Определено се получава с врящата вода резултат,но той никак не прилича на това което показва Жоро на снимките на неговите чепарета. Пробвах го това с водата . Ето го и резултата
IMG_20210716_132315.jpg
IMG_20210716_132346.jpg
IMG_20210716_132611.jpg
IMG_20210716_132655.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Hobie Mirage Outback
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”