Качествени чепарета

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
waglerbg
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 109
Регистриран на: Сря Юни 11, 2008 6:39 am

Re: Качествени чепарета

Мнение от waglerbg »

kopoy_92 написа:"waglerbg" може ли да дадеш още малко информация за да разберем повече за тези чепарета.
Съжалявам за забавянето. Проблема с хубавия 100% флуорокарбон е че е по-твърд от монофила. Това от своя страна прави връзването сериозно изпитание на нервите(но пък се заплитатат по-трудно!). Който реши може да си поръча он лайн хубав ФК около 50 лв за 100м и да се пробва. Виждал съм хора да си поръчват 10 + броя чипарета наведнъж (защо ли?).Като тръгне сафрида средният срок за изпълнение на поръчка до 5 бр.е около седмица. Понеже напоследък съм по изоставил морския риболов, най-добре е да разпиташ някой от редовните на Болата ("лодкарите") общо взето резултатите се движат между 5 и 10 към 1 количество уловена риба за ФК чипаретата от гореспоменатия магазин. (естествено че когато е ЙОЛ се лови на всичко)
Сега е момента да се поръчва.
melani написа:
Melani от къде може да се намери на такава цена ако не е тайна, и защо е толкова голяма разликата в цените... :roll:



Аз си ги купувам от Златко и са същите(етикет и т.н.) като варненските,дето са по 7-10 лв.,просто явно той не ни ушива така с цените
ВСИЧКО СЕ ПРАВИ НА РЪКА В СЪЩИЯ МАГАЗИН. Можеш да си поръчаш всякакви комбинации от пера, конци, ламета и тн. Нямат никакъв етикет щампа и т.н.
Последно промяна от waglerbg на Пет Мар 20, 2009 2:10 pm, променено общо 1 път.
Аватар
kopoy_92
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 8:27 am
Местоположение: гр. Варна
Обратна връзка:

Re: Качествени чепарета

Мнение от kopoy_92 »

Благодаря за информацията.
lefi
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Ное 23, 2008 7:27 am

Re: Качествени чепарета

Мнение от lefi »

ваглер,ще пробвам малко да посмятам- 100м-50лв 1м-0.5лв за едно чепаре -2.5м=1.25лв 10 куки =0.5лв ламетаи др.-0.1лв или за материали -1.85лв хайде закръгляме на 2лв. до 10лв -остават 8лв за изработка това е ако се правят на място другият вариант е -2лв материали+4лв изработка +4лв за магазина . а,да не забравя ,че цената на материалите е НА ДРЕБНО тоест минимум 50% надолу са цените на едро .не казвам нищо просто искам ако някой има мнение по това тук - да се изкаже а може би греша
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: Качествени чепарета

Мнение от Моряка »

В зависимост от флурокарбона(колко е такъв)цените варират.И да имаме на предвид,за колко време ще се ползва!Качество,материал,време.=Айнщайн.Всичко е относително :!:
А сега де? :roll:
waglerbg
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 109
Регистриран на: Сря Юни 11, 2008 6:39 am

Re: Качествени чепарета

Мнение от waglerbg »

lefi написа:ваглер,ще пробвам малко да посмятам- 100м-50лв 1м-0.5лв за едно чепаре -2.5м=1.25лв 10 куки =0.5лв ламетаи др.-0.1лв или за материали -1.85лв хайде закръгляме на 2лв. до 10лв -остават 8лв за изработка това е ако се правят на място другият вариант е -2лв материали+4лв изработка +4лв за магазина . а,да не забравя ,че цената на материалите е НА ДРЕБНО тоест минимум 50% надолу са цените на едро .не казвам нищо просто искам ако някой има мнение по това тук - да се изкаже а може би греша
За да нарисуваме аз и да речем Леонардо Да Винчи една и съща картина ще ни трябват едно и също количество консумативи. Резултатът:
неговата 120 000 000 $ моята 2 или 12$ ако изобщо взема някакви пари. А чувството което човек изпитва когато непознатия колега до него хваща с пъти повече не знам как да го калкулирам. Факт е, че хората са готови да си чакат поръчката по седмица през АКТИВНИЯ сезон. В края на краищата никой никого не кара насила да купува тия чипарета.
П.С. За 5-10 ролки влакно няма едрова цена.
Приключих с тая тема. Отивам да си гледам ваглерите :) :) :) аман от чепарета!
Дели
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 4:48 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от Дели »

Малко настрани , но все пак по темата. Обръщам се с молба за помощ. Оказа се, че не е проста работа да си намеря черна перушина за чепарета. Всички останали консумативи се намират, но качествена перушина с дълъг косъм няма. Нека, който има идея да ми пише тук или на ЛС.
lefera1
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 353
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 11:13 am

Re: Качествени чепарета

Мнение от lefera1 »

Искам само да ви кажа, че 80-90% от всички чепарета дето са по 2-3 лева са китайски и сигурно се купуват от там по 20 ст. парчето. Правят се в китай и се внасят заедно с всички останали стоки дето ги гледате по витрините на рибарските магазини. Да ви кажа , че и мартеничките дори са на 80% засуквани в Китай. Доброто чепаре в ръцете на добър рибар е безценно. Напълно реално е ако е hand made от качествени материали да струва около 10 лв.
Hristo
новобранец
новобранец
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 6:13 pm
Местоположение: Varna

Re: Качествени чепарета

Мнение от Hristo »

Незнам какви чепарета си купувате аз лично миналата есен купих4-5 за чернокоп и 3 за сафрид направих ме два риболова с тях пред галата резултата беше много слаб.След това разпитах за карбоновите и един познат ми каза че прави и цената е 10 лв.Тогава реших сам да си направя с едно от най-качествените флорокарбонови влакна на Duel , в крайна сметка едно чепаре излиза окло 5 лева като се има предвид че слагам по 15 куки и използвам предимно ламе и малко перушина за него. Резултатите не закъсняха имах два успешни излета след това.
Хубаво нещо е риболова,обаче трябва да се работи!
Аватар
kopoy_92
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 8:27 am
Местоположение: гр. Варна
Обратна връзка:

Re: Качествени чепарета

Мнение от kopoy_92 »

Намерих един турски сайт кадето има дост видове чепарета и са мн интересни http://www.avmarketi.com/asp/listgroup. ... p=10010000 и този http://www.albashop.com.tr/asp/listgrou ... p=10010000
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Качествени чепарета

Мнение от КИРО »

Наистина интересни, все пак,
Те са измислили чепарето. :wink:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: Качествени чепарета

Мнение от Моряка »

Аз видях интересни работи,които с изключения ,не биха работили при нас :D По -точно при чепарене.Ех да сме на техен терен :lol:
А сега де? :roll:
Аватар
kopoy_92
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 8:27 am
Местоположение: гр. Варна
Обратна връзка:

Re: Качествени чепарета

Мнение от kopoy_92 »

Ето и как се прави /връзва/ чепаре .Наслука.
Изображение
Последно промяна от kopoy_92 на Нед Мар 22, 2009 10:46 pm, променено общо 2 пъти.
Дели
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 4:48 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от Дели »

Голяма работа е форума. Можеш да научиш много, а и услужливи колеги се намират.
Помолих за черни пера и вече имам! Благодаря на съфорумеца който не му мигна окото да си заколи петела, само и само да ми услужи. И господ, ако беше така услужлив да дава хубаво време когато можем да ходим за риба ...

Преди години първите чепарета от флорокарбон ми направиха в магазина над спортната зала. Качих им телефона тук. Сега вече е трудно да се вредиш там. А и цената скочи много. Харча минимум 2-3 чепарета на риболов затова непрекъснато търся по тънки варианти. Така попаднах на комшия, който от благодарност, че го вземам с лодката започна да ми вързва чепарета. Вече съм се запасил за следващия сезон и бих го препоръчал на всеки, който му поиска координатите /на ЛС/.Да не прозвучи като реклама - човека е учител по професия . Сигурен съм, че ако искара по някой лев от чепарета , ще си купи нова макара. А ще изкара, защото колкото и да са рошави чепаретата му - хващат. Само когато поръчвате искайте от тези които прави за мен. Той има склонност да фантазира с цветовете ...

Надявам се , че с този пост ще помогна някой да икономиса пари за бензин или други такъми . Да ме прощават магазинерите, но това е положението - конкуренцията регулира цените.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Качествени чепарета

Мнение от КИРО »

Аз използвам този метод.


[youtube1]<object width="420" height="315"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/YRaOcowmiag?ve ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/YRaOcowmiag?version=3&hl=bg_BG" type="application/x-shockwave-flash" width="420" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>[/youtube1]

Не е качествено много видеото,ама с две ръце това успях да направя.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
kopoy_92
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 8:27 am
Местоположение: гр. Варна
Обратна връзка:

Re: Качествени чепарета

Мнение от kopoy_92 »

КИРО много ти благодаря за положения труд от теб, а и видеото е качестено. Браво.
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”