Верткални примамки?

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Фори
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 2:35 pm

Верткални примамки?

Мнение от Фори »

Четейки из форума забелязах че понякога пилкерът, сложен вместо тежест на чепарето, вади някоя рибка. Четох наскоро за едни руснаци, които ползваха 2 кастмастъра закачени последователно в северните морета. Та явно вертикалните примамки работят по нашето черноморие и не само. Въпросът ми е дали някой си е играл със зимни блесни или тежки балансири и дали има смисъл да се пробва. Имам по кутиите няколко руски балансира по 40-50 грама, има ли смисъл да ги закачам по чепаретата вместо тежести при вертикален риболов?
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Верткални примамки?

Мнение от КИРО »

Старо поколение съм,какво е туй балансир ?
Нещо като блесна,пилкер,туистър ?
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
БОВСКИЯТ КОРМОРАН
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1250
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:50 am
Местоположение: 42°44`42.65"N / 23°16`44.21"E
Обратна връзка:

Re: Верткални примамки?

Мнение от БОВСКИЯТ КОРМОРАН »

едно такова с кука ,отпред и отзад а посредата тройка отдолу ,тялото му е рибообразно, за подледен риболов съм го меркал само, люля се от дупката при вдигане и пускане на върха, за морски вариянт нз?

смисъл има , до толкова ,до колко вместо олово ,гайка,демек все е тежест,в случая примамка
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Фори
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 2:35 pm

Re: Верткални примамки?

Мнение от Фори »

Те такова:

Изображение

Най-грубо казано описва осморки над дъното при клатене.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Верткални примамки?

Мнение от КИРО »

Фори написа: Имам по кутиите няколко руски балансира по 40-50 грама, има ли смисъл да ги закачам по чепаретата вместо тежести при вертикален риболов?
Вече след като го видях,
мисля че има смисъл.
Може би карагьоза ще налита,но тука до сега не съм чувал някой да пробва.
Ами успех,и ако имаш резултат-похвали се. :D
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Верткални примамки?

Мнение от Булти »

има смисъл и то голям , чепарето така работи два пъти по-добре - личен опит от пилкера , а драконите ша ги скъсаш направо :D :D :D ...лошото е , че в морето набараш ли скалата и си готов закачен за дъното , аз на моя пилкер му махах тройката и го ползвах само като дразнител, и пак се закачат и айде три лева назад...бат Киро хубаво го написа - с ножката остъргваш оловото да блести и си готов :wink: ...за вертикален лов ползвам възможно най-леките рибкообразни тежести - на дълбокото тежеста става два или три пъти по-тежка и освен , че се лъже човек ами и баталясва :x
rimohit
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1391
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 9:04 pm
Местоположение: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Верткални примамки?

Мнение от rimohit »

Булти написа: на дълбокото тежеста става два или три пъти по-тежка и освен , че се лъже човек ами и баталясва :x
Би ли пояснил какво имаш в предвит , моля ?
татовамомченценаучибезбройнещаотмоитерепортажидобисмелостоттяхвидячеивБългарияможедаселовирибаскаяккопираабсолютновсичкитемимаршрутиирепортажиипослегипредставикатосвоивМаниятаинаРиба
Фори
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 2:35 pm

Re: Верткални примамки?

Мнение от Фори »

Куките са им достатъчно меки, ама всичко зависи от основното влакно на чепарето. Ще се пробвам да разглобя някое по-ефтино чепаре и да прехвърля куките на по-дебеличък флуоркарбон. Ако се получи - намерих си занимавка за една две вечери по морето :D
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Верткални примамки?

Мнение от Булти »

говоря в субективен смисъл , в смисъл усещането на ръката - не ме възприемай буквално...става въпрос за дълбочини 20+...клатенето там на чепарето над дъното става силово занимание :D
mario67
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 882
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 3:57 pm
Местоположение: гр.София ж.к Люлин

Re: Верткални примамки?

Мнение от mario67 »

Пробвайте и ще разберете :idea:
Сега се връщам от риболов и пак ми се ходи!!!
Фори
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 2:35 pm

Re: Верткални примамки?

Мнение от Фори »

Булти написа:говоря в субективен смисъл , в смисъл усещането на ръката - не ме възприемай буквално...става въпрос за дълбочини 20+...клатенето там на чепарето над дъното става силово занимание :D
Ами то триенето на влакното във водата хич не е малко. При 40-50 м плетеняк във водата, понякога не разбираш дали си скъсал воблера или си го откачил. ДО момента в който влакното почне да олеква :roll:
Аватар
Borkata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1553
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 5:56 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Верткални примамки?

Мнение от Borkata »

естествено,че им разлика.едно е да клатиш или дърпаш чепаре на 5 метра под водата а съвсем друго на 30м примерно.налягането е доста по-голямо при 30 м .
http://www.chepare.com/" onclick="window.open(this.href);return false; Качествени чепарета Borkata
Изображение
петър василев

Re: Верткални примамки?

Мнение от петър василев »

Фори написа:При 40-50 м плетеняк във водата, понякога не разбираш дали си скъсал воблера или си го откачил. ДО момента в който влакното почне да олеква :roll:
Нищо не са 50 м,плюс това с плетеняка се усеща и най-слабото кълване на рибата .Аз ловя от 30 до 100м дълбочина и поради тази причина използвам винаги плетено влакно,независимо дали ще ловя с чепаре или с някой друг монтаж.Вече 3 години ловя само с плетено влакно за всякакъв вид морски риболов от лодка :wink:
lefi
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Ное 23, 2008 7:27 am

Re: Верткални примамки?

Мнение от lefi »

баланса за море нестава особенно в комбина с чепаре - хаотичната игра и бавното слизане ,при удари на риби ще направят чепарето на топка има нодели воблери които приличат на балансири които при хвърляне или тролинг правят невероятна игра но макар,че имам няколко още не съм ги пробвал(нямат лопатки като воблера и халкичката е на гърба на примамката)за отвесно - пилкера няма алтернатива в определени моменти използването му без чепаре дава убийствени резултати при риболов на лефер
Фори
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 2:35 pm

Re: Верткални примамки?

Мнение от Фори »

Lefi, подозирам че говориш за ратлините. Те пък ще потъват доста по-бавно от балансирите (имам едни 30 грамови балансири, потъват си доста добре). Аз така и не стигнах до там че да пробвам балансирите, за сметка на това имах чудни успехи на кастмастър :)
Петре, не говоря за кълването, то се усеща перфектно. Говоря за съпротивлението на влакното във водата.
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”