Зарган на изкуствена муха

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от КИРО »

Тоше,нали търсим оптималните варианти.
Експериментите са задължителни при всички колеги.
Накрая всеки си решава как да лови.
Ама неприятно е в морето - колегите ловят,
ти въртиш за Михаля,и капо.
Верно,търси се заместител на червея.
Интересна ми е мухата,ще следя темата де.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
tuhlaedinichka
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 8:03 pm

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от tuhlaedinichka »

тоше,потърси needlefish стримери наскоро гледах една страхотна колекция от пясъчни рибки стримери невероятно копие на увата но къде......немога се сетя .другото което мога да кажа е ,че за този риболов ще трябва много висок клас пръчка и шнур може би и двуръка.а там трябва да си много на ти с мухарството,тук с 4_5 клас се мъчим с години а с тези извънземни тояги...а да не говорим за паричките....по реално е стримерите да се вкарват с бомбарда .всичко е въпрос на търпение и експерименти.
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от tolio_pm »

Тоти, "плясни"някакви снимки на муите(ако ти се занимава де :D )
вчера след малко ровене у E-bay попаднах на некви за морски риболов;ма много раздърпани ми се видяха-не ми вдъхнаха много доверие де :wink:
Пп:иначе са за без пари-12 броя към 10-тина левчета
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
runner
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 9:57 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от runner »

Като стана въпрос за мухи, никога не съм практикувал такъв риболов. Даже не съм и запознат с оборудването. Аз хвърлям с бомбарди. Какъв е проблема да се лови с бомбарда и муха на края, така и не разбрах. Посветените в тънкостите биха ли обяснили.
Никога не съм хващал повече от 12 заргани, но винаги страшно съм се забавлявал!!!!
Мммм-даа! Важен е процеса!
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от Моряка »

Иво тя първоначално бомбардата за това е измислена.Да се хвърлят леки примамки на далечно разстояние в сладководни води(мухи,блеснички и так дале) :wink:
А сега де? :roll:
runner
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 9:57 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от runner »

Тъй де! От поста на Единичката оставам обаче с впечатление, че ще трябват всичките кирии наново да се купуват, и нали .....NO HAPPY! И още нещо да помоля. Споменават се термини, дето не са много понятни, предполагам не само на мен. Тука четат предимно "морски", дето муха сме виждали само на картинка, баси. Ще помоля и за малко снимки, да разберем за кво иде реч. :wink:
Никога не съм хващал повече от 12 заргани, но винаги страшно съм се забавлявал!!!!
Мммм-даа! Важен е процеса!
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от Моряка »

Иво tuhlaedinichka не ти говори да си сменяш оборудването,а по-скоро начина на нормалното презентиране на мухата(с мухарска сопа и макара и конец)В морето мухата може да се хвърли и със твойто оборудване,като се спира месината преди приводняване(против уплитане)Но ,това е гонене на риба не за бройка,а за кеф,че си хванал зарган и на това.В На риба има раздел мухарство :wink:

Изображение

Примерно,но е и може би действащо.
А сега де? :roll:
Тошко Африкански
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 2:37 pm
Местоположение: Самара, Русия, вече рядко Стара Загора

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от Тошко Африкански »

Става дума за риболов с изкуствена муха. Въпрос на личен избор е дали с бомбарда или с мухарски такъми. Според мен риболовът с изкуствена муха създава благоприятни възможности да се лови и на места където червеят и изобщо естествената стръв пада моментално жертва на други нежелани видове.Или пък когато рибата не е активна и трябва да бъде раздразнена. Става дума за плитчини, например. Тази есен експериментирах и на такива места и за мен резултатът е обнадеждаващ и заслужава повече инат. По-нататък ще пусна вързани от мене мухи.
tuhlaedinichka
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 8:03 pm

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от tuhlaedinichka »

муха е общото разговорно използване на примамките за този риболов.смятам,че по удачно е да се ползват стримери днес намерих страшно хубави но забравих да ги купя.стримера е копие на най честата храна на хищника който ще ловим .а сухата муха прави копие на сянката на паднало във водата насекомо.рибите виждат отдолу сянката и тогава атакуват .затова при сухите мухи е важно имитатора да прави същата сянка като истинското насекомо.за зарган смятам ,че копието на пясъчна рибка ще работи.скоро гледах няколко клипа с атаки на зарган снимани в аквариум,направо ме разбиха ,неочаквах заргана да е толкова безпощаден хищник.атакува и погълна златна рибка 2 пъти по широка от него.
tuhlaedinichka
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 8:03 pm

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от tuhlaedinichka »

Аватар
Mi7chell
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 8:26 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от Mi7chell »

Доста интересни примамки,бих експериментирал с тези.Има ли чалъм да се поръчат?
Зарганолог
Аватар
Mi7chell
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 8:26 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от Mi7chell »

tuhlaedinichka написа:гледах няколко клипа с атаки на зарган снимани в аквариум,направо ме разбиха ,неочаквах заргана да е толкова безпощаден хищник.атакува и погълна златна рибка 2 пъти по широка от него.
http://www.youtube.com/watch?v=AjH6LSIW ... re=related
Тази заргана е доста гладна.
http://www.youtube.com/watch?v=834L80Cg0CE
http://www.youtube.com/watch?v=qMk5irMm ... re=related
Зарганолог
Аватар
pluv4o
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1085
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 9:25 pm
Местоположение: varna

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от pluv4o »

Много яки клипчета.А че заргана е такъв голям хищник се убедих на о.Самотраки(в по предни постове споменах).Удря и гони на големи примамки(блесни и воблери).Само трябва да я има :D
Тошко Африкански
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 2:37 pm
Местоположение: Самара, Русия, вече рядко Стара Загора

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от Тошко Африкански »

Mi7chell написа:
Доста интересни примамки,бих експериментирал с тези.Има ли чалъм да се поръчат?
Може да се поръчат но са с прекалено големи куки. Аз си ги връзвам сам. Материали има. Единствен проблем са куките, тъй като в достатъчно малки морски куки с ухо не се предлагат никъде, но в крайна сметка и обикн. мухарски куки стават...
ribarn1
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 6:31 pm
Местоположение: Burgas

Re: Зарган на изкуствена муха

Мнение от ribarn1 »

Темата е интересна,искам да споделя с вас моя скромен опит.Пробвал съм на муха на Оазис-резултат нулев,а заргана вземаше доволно на червей. А същата тая муха я лапаха охотно и пъстърва и речен кефал. След около час упорстване /или по-скоро губене на време/,й закачих червей и веднага удари.В интерес на истината с друга муха не опитах, а те са хиляди видове.През ноември 2009 бях на Царево /завода/-сам!,не е за вярване,нали.Рибата беше набутана в скалите,направо вреше.За съжаление заргана беше преобладаващо дребен и правеше червея на мармалад преди да налапа куката.След адски много празни засичания вързах на куката червен конец от стопорен възел и оставих двата края да висят по 3-4см.Още с цопването на бомбардата-удар!Пропуск,и пак,и пак! Мнгобройни почуквания чак до брега,явно атакува конеца ,макар и не много стръвно.Един удари свирепо,ковнах го и го водих 7-8м и се откачи. Така и не хванах зарган на изкуствена примамка.Мисля ,че ще сработи при условие,че пасажа е голям и гладен и настървен. Тогава може да се пробва с всичко.Остава да го чакаме и тая година.ЧНГ колеги и за много риби!
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”