Чепарета за сафрид

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от dobria1 »

Дядо Иван написа:Абе ,Митак ,Киро и останалите ,стига сте му отговаряли на тоя малоумник !!! Не виждате ли ,че няма смисъл. Писна ми да му чета глупостите ,а и предполагам не само на мен. Като не му отговаряте ,той сам ще спре.Пък може и да не спре... :( Баси... :roll: То луда работа братче :?:
Изображение
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
gogata1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Юни 03, 2010 10:08 am
Местоположение: Burgas

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от gogata1 »

Спокойно не е нужно да си правиш усилията - аз съм ловил с лодка. Наистина когато си в лодката можеш да клатиш почти по същия начин, както ловиш и с директен прът от брега. Но тъй като аз винаги експериментирам, бързо осъзнах, че ако замяташ леко встрани и въртиш и обираш влакното, както се лови със спининг от брега резултатите са доста по-добри - а съм го и чувал и от не малко колеги истински лодкаджии, които са достигнали до същия извод.

подвеждаш многобройните лодкаджии тук.
[/quote]



Ти май откри топлата вода бе френд :D
gogata1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Юни 03, 2010 10:08 am
Местоположение: Burgas

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от gogata1 »

Не ми излезе както трябва поста ама сещайте се :D
Пламен Николов
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 8:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от Пламен Николов »

Pe6o_Tikvata написа:Тъй като тея дни се заговори за органзата като материал за чепарета реших да го видя кво представлява тоз материал оказа се че от нея има разкошни цветове и си заприходих няколко разцветки и сега следват пробите та покрай тях си взех и един фосфоресциращ лак :D :drinkers:

Изображение

Ето лака и на тъмно :D

Изображение

Сега се пробвах да я разплета тая органза ама нещо не ми се получава.Няква техника ли има или дърпаш по малко докато се разплете??
Изрежи двата странични канта и всичко си идва на място, просто издърпай напречните нишки :smt023
Аватар
Иван Байчев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 7:11 pm
Местоположение: Добрич

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от Иван Байчев »

1000n написа:
...Ами явно изобщо не си ме гледал как ловя! Първо аз не ловя само на директен! А когато ловя с директния изтласкам оловната тежест напред така че тя пада във водата на разстояние приблизително равно на удвоената дължина на пръта, след което оставям оловната тежест да си потъва спокойно с най-голямата възможна скорост!!! Не ловя с олова 10-15гр., а обикновено с между 27 и 37гр. и много рядко (само при силен насрещен вятър) на спининг ловя и с 50гр. олова. Но олово 50гр. потъва толкова бързо, че не виждам смисъл от по-тежки такива. Както и не виждам логиката по-тежките олова да ми повлияват негативно на чепарето. Ако твоите чепарета се повлияват от подобни фактори, то явно качеството им е далеч от необходимото! ...
Точно тука е една от големите заигравки при риболова на сафрид . Или казано на български ,,тарикатлъци" . Не е въпроса само да се метне някак си чепарето , с някакво си олово :D .
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от tiho_roev »

Пламен Николов написа:
Pe6o_Tikvata написа:Тъй като тея дни се заговори за органзата като материал за чепарета реших да го видя кво представлява тоз материал оказа се че от нея има разкошни цветове и си заприходих няколко разцветки и сега следват пробите та покрай тях си взех и един фосфоресциращ лак :D :drinkers:

Изображение

Ето лака и на тъмно :D

Изображение

Сега се пробвах да я разплета тая органза ама нещо не ми се получава.Няква техника ли има или дърпаш по малко докато се разплете??
Изрежи двата странични канта и всичко си идва на място, просто издърпай напречните нишки :smt023
Става и без да се режат краищата :wink: .просто трябва да хванеш края на напречната нишка и без много усилие се разплита за нула време :drinkers:

Изображение
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Аз днес наблегнах на ишила с УВ и на ишил с УВ и малко зелено ся им предстои боядисване ама малкият като отиде на градина че иначе става мазало
А иначе най голям кеф ми прай да връзвам куки с перо и да ловя на такива чепарета :D :drinkers:

Изображение
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от КИРО »

Пешо,няма смисъл да пишеш едно и също в двете теми.
Чете се,не се притеснявай. :wink:
Иначе,задобряваш все по-бързо. :smt023
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
krumned
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 9:41 pm

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от krumned »

Здравейте,
Днес пробвах да си вържа сам чепарета ,но за цял ден успях 4бр по 12 куки и ме е срам да ги снимам за форума.
Прекалено много време отнема ,а това най го нямам. Моля за съвет от къде да си закупя качествени - сайт или магазин в Бургас или Поморие.
kapoleti
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 4:34 pm

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от kapoleti »

само кажи, че искаш, веднага ще има колеги,които да ти предложат от хубави, похубави и качественни.
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Хубави чепарета при Румен на краставицата долу в гаражите той там си ги връзва или Борката от форума и той ги прави хубави
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
gogata1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Юни 03, 2010 10:08 am
Местоположение: Burgas

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от gogata1 »

Румен прави добри чепарета ама сега ще пробвам на Борката и на Германа :) За Варна има други майстори и то добри както чувам !! Дойде ли сезона много хора казват ..Варналии избиха рибата като дойдоха ! :)
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от КИРО »

gogata1 написа:!............... Дойде ли сезона много хора казват ..Варналии избиха рибата като дойдоха ! :)
То там вече е от тактиката,не от техниката бре.(демек чепаретата :D )
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
kapoleti
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 4:34 pm

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от kapoleti »

тактика да,ама ако нямаш точното чепаре ще стоиш и ще гледаш как другите убиват рибата и ще се чудиш в лодката, откъде да си вземеш на момента,ама няма. истинското чепаре си е истинско, а и трябва да знаеш от къде да си го набавиш,или как и с какво да го направиш......?????
kapoleti
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 4:34 pm

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от kapoleti »

Ами така си е,Варненци са си Варненци,а и сме си добри,кой каквото и да казва...това е истината,боли ама е истина..............Факт
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”