Как се прави чепаре?

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Как се прави чепаре?

Мнение от shturetc »

ko_kaz написа:Относно накъдрянето на бидема,след риболова чепарето се слага в гореща вода от бойлер( около 60града) помага до следващия риболов,а иначе ф.к. си е ф.к.
Ъхъ,тази тема се заформи като хумористична,гледам :wink:
Френд,тебе поне те знам(както и Германа),я си признай от колко години не си връзвал бидем с м.ф. !? Не че бе отдавна,но поне от едно 3 години работиш само с ф.к. С'я,нЕма нужда да даваш тези архаични съвети с накисването на чепаретата в топла вода (тези мурафети ги правеха батковците на бат'Киро,кога още вадеха найлонови влакна от изтривалките :lol: ),ами посъветвай и ти, неубедилите се все още в предимствата на новите технологии, да заложат смело на тях! Когато има измислени телефони,няма нужда да използваме пощенски гълъби :wink:
ko_kaz
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 9:19 pm
Местоположение: Бургас

Re: Как се прави чепаре?

Мнение от ko_kaz »

shturetc написа:
ko_kaz написа:Относно накъдрянето на бидема,след риболова чепарето се слага в гореща вода от бойлер( около 60града) помага до следващия риболов,а иначе ф.к. си е ф.к.
Ъхъ,тази тема се заформи като хумористична,гледам :wink:
Френд,тебе поне те знам(както и Германа),я си признай от колко години не си връзвал бидем с м.ф. !? Не че бе отдавна,но поне от едно 3 години работиш само с ф.к. С'я,нЕма нужда да даваш тези архаични съвети с накисването на чепаретата в топла вода (тези мурафети ги правеха батковците на бат'Киро,кога още вадеха найлонови влакна от изтривалките :lol: ),ами посъветвай и ти, неубедилите се все още в предимствата на новите технологии, да заложат смело на тях! Когато има измислени телефони,няма нужда да използваме пощенски гълъби :wink:
Ей,заядливо човече си,ми реших и аз да си дигна статуса,че какой то туй "новобранец",заебах риболова и съвети давам сякви,човека вика:-монофил,на ти монофил,а иначе завършвам:-"фк си е фк"
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Как се прави чепаре?

Мнение от shturetc »

ko_kaz написа:Ей,заядливо човече си,ми реших и аз да си дигна статуса,че какой то туй "новобранец",заебах риболова и съвети давам сякви,човека вика:-монофил,на ти монофил,а иначе завършвам:-"фк си е фк"
:lol: Akо исках наистина да се заяждам,щях да препоръчам "рецепта" с чепарета,включваща и 20-ина минути термична обработка в умерено нагрята фурна :lol: :lol:
Инак,ти тъй ли ще сменяш статуса? Я помагай на колегите с репортажи и инфо за хамсиите и сардините (имаме ли теми за тези риби тази година във форума?) ! И за сладководните си излети можеш да споделиш... Ама кат' ми пишеш за варене на чепарета няма как да не те "захапя".

ПП И хайде,стягай си гъзягата да идем тези дни да помятаме чепаретата(ама не от тези--варените,а от другите :wink: ),че покрай Световното забравих откога не съм си виждал такъмите :oops: Ще вземат да мухлясат и...ще трябва да си обработвам чепаретата и с препарати срещу мухъл :wink: :lol:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Как се прави чепаре?

Мнение от КИРО »

shturetc написа: Инак,ти тъй ли ще сменяш статуса? Я помагай на колегите с репортажи и инфо за хамсиите и сардините (имаме ли теми за тези риби тази година във форума?) !
А браво ве - четем и мълчим значи.... :axe:
И се сърдим другите като не пишат.........Изображение

От утре и мен ме хвана артрита...Изображение
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Как се прави чепаре?

Мнение от shturetc »

Aaaa,сакън Киро,няма такова нещо :wink:
Вярно,чета кат' разпран,ама...не съм виждал,дет' се вика,морето от месец и половина...за к'во да пиша :smt017
А през този месец и половина Гришо спечели турнира в "Куинс" и полуфинал на "Уимбълдън" игра :prayer: Световно първенство по футбол имаше,аз си лягах по часовете,в които трябва да се става за риба и излоках(с кеф) годишната дажба от ракия на Наско Ганчев от Поморие :partyman: :fball: :partyman: :smt119 ... като как да я докарам до морето...нищо,че от къщи го гльодам :smt102
Обаче ще се реванширам...Пия 4-та скоросмъртница (малко раничко,ама само така ми намалява болката на шибания чер джигер) и... хуквам към тетраподите (смятах утре сабахлян да сефтосам,ама...е-ал съм го у жълто-оранжевия код...пък облаците идат и морето бая зайчета е подгонило).След 5-6 часа,жив-умрял,шЪ давам отчет :D

ПП Киро,ако в коментара си визираш колегата Ко_kaz, добро е дЯтИтУ--дава инфо,ама...едно такова...телефонно,като за приятел :wink: Предразположете го,не го бъзикайте много с Добъра :lol: ,пък и ония тюфлеци модитата :smt002 стига са го обиждали с това "новобранец" :smt077 :lol: и....шИ вЪ засипе с инфо :rolleyes: :lol: (не е сигурно :lol: ) ...Е,за да съм коректен,и той последният месец беше на тенис и футболна вълнА и много,много морето не го е виждал :smt051
Ай' за рибаааааа,да го еВааа :drinkers:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Как се прави чепаре?

Мнение от КИРО »

Тоооо,тез титли кой ги накичи не знам ?
Кой,админа,друг няма как да ги пусне де.
Не ме кефят и мен - глупости на търкалета са.

Относно инфото,и аз се ослушвам кът пръднал заек в люцерна да знаЙш.
Ама като ме засърби задника,правя една почетна обиколка на морето за
разпускане на душата.
Обичам интензивния риболов на дребосъци - сафрид,хамсия,еле пък на сардина.
Попа е друга бира,само често да кълве.Заргана и кефаловите не са ми тръпка.
Чернокопа е фикс идея за нашия район,ако го хванеш кога минава,може
и в морето да спя (дет няма да стане де),защото е тук 2-7 дена за годината,
и мача е свършил вече.

Няколко дена отделям за тролинг,колкото за отчета за годината,абееее....
пунта е често да се сменя бензина в резервоара,че ако стои,става на вода след време. :D
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Как се прави чепаре?

Мнение от карид »

shturetc написа:.. хуквам към тетраподите (смятах утре сабахлян да сефтосам,ама...е-ал съм го у жълто-оранжевия код...пък облаците идат и морето бая зайчета е подгонило).След 5-6 часа,жив-умрял,шЪ давам отчет :D
Ай' за рибаааааа,да го еВааа :drinkers:
Тя темата отиде у киреча...
Ма взех да се притеснявам за Щурчо. 5-6 часа минаха, а обещания отчет го няма. Дали не е стъпил накриво на некой тетрапод, че там в тъмното на връщане си е мамата тракало...
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Как се прави чепаре?

Мнение от shturetc »

Карид,не се кахъри за мен бе.На отиване летях по тетраподите(ракиите,качени в кратуната ми от адската жега,помагаха...както и мерака ми да "избия" рибата),а на връщане,към 21:00ч,малко по-кахърно преодолях камънаците,'щото всички знаете колко е теееежка празната(полупразната) бака :smt090 Абе,две-три шепи хамсия взех (към 30-ина рибета) и още две едри граци бонус.Толкоз.По толкова,горе-долу, взеха и колегите.Сардина ич и не видях някой да вдигне. Хамсията дава на рядко и не пълни чепаретата по типичния за нея начин. Движи от повърхността до 3-тия метър.Грацата се взима близо до дъното. Аааа,бай Митьо извади и един доста приличен блеч(харип),да не река дребен карагьоз.
И коткаджийски удар имаше инкасиран,ама рибата бегала.Вчера,обаче,Станимирчо Пеленгаса хватил един котак:shock: Утре се отказвам да скачам "полосата" по тъмно(тежко съм разочарован от рибите,които търсех),ама следобед,като нищо може да взема пръта,с който едно време се канех да протестирам пред кметството и...да му заредя един сафрид или живо попче :wink:

Киро,с лодката в морето си е друго,бре.Там удоволствието е по голямо,отколкото където и да било другаде и дори пълно безрибие се ядва и приема по- :smt059 леко от пълната с емоции от безкрайната синева душа :smt051
Колкото до "чиновете" ни във форума...абее,няма лошо,на мен не ми пречат.Разбира се,истински се кефя само на един.Ще се изненадаш ли,ако ти река,че е точно твоя :wink: :prayer: Не сЪ майтапя.Вярвай ми,всеки път като прочета: "И Господ не е толкова добър" и настроението ми се подобрява с 3 степени :lol:
Аватар
liubak
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 493
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 8:46 pm
Местоположение: Варна

Re: Как се прави чепаре?

Мнение от liubak »

shturetc написа:
ko_kaz написа:Относно накъдрянето на бидема,след риболова чепарето се слага в гореща вода от бойлер( около 60града) помага до следващия риболов,а иначе ф.к. си е ф.к.
Ъхъ,тази тема се заформи като хумористична,гледам :wink:
........
Аз не бих се смял толкова = за горещата вода=, ама всеки знае себе си.

Риболов в морето и риболов на пристанището, независимо дали е Варна или Бургас са различни неща.
Замърсяването на водата с нефтопродукти в Гавана........ е на N-та степен.
И само след 2-3 часов риболов, чепарето (чисто новото) става неузнаваемо на цвят и мазно. :cry:
Ефекта от ФК и яркостта на разните му ламета, коси и т.н. отива по дяволите.

И сега .... ще ти дам повод, още повече да се посмееш, но този път по мой адрес. :cry:

След всеки риболов ( в пристанището - Варна) си го къпя цялото чепаре, в топла вода с малко веро.
Уверявам те, че все пак има някакъв благотворен ефект.
Хем измивам мръсотията, хем се поизправят бидемите.

Ами, ...... такива ми ти работи Колега.
А съм на 61 год. и доста неща съм видял а и сигурно ще видя, и науча. :roll:

Успех в риболова. :smt023
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Как се прави чепаре?

Мнение от shturetc »

liubak написа:
Риболов в морето и риболов на пристанището, независимо дали е Варна или Бургас са различни неща.
Замърсяването на водата с нефтопродукти в Гавана........ е на N-та степен.
И само след 2-3 часов риболов, чепарето (чисто новото) става неузнаваемо на цвят и мазно. :cry:
Ефекта от ФК и яркостта на разните му ламета, коси и т.н. отива по дяволите.
Любак,ти говориш за екстремни за влакното условия (силно замърсена с нефтопродукти вода),а ние изначално коментирахме накъдрянето на бидемите,когато са от монофил(и необходимостта да минават гореща баня,за да възвърнат донякъде прежната си форма--мъкааа) и лесното решаване на този кахър с използването на флуорокарбоново влакно (разбира се,от фк до фк има огромна разлика--няколко години нацелвах прилични такива-Трабуко,"варненското" Чичо Манчо :wink: ... ,обаче тази пролет,в стремежа си да се скръндзя, налетях на трагичен Еxelline фк-такова чудо не бях виждал-бидема се накъдря за 15 минути във водата и без да е взел риба :shock: -по-зле и от монофилите,с които работех допреди няколко години--естествено чепаретата с въпросния фк аут без преваряване :wink: и сега съм с Лазер Кристал фк)
Инак,по-немързеливи от мен колеги мият(миеха) и чепаретата след риболов на място със сладка вода, с цел да не им ръждясват куките,НО...аз съм на мнение,че не може да искаме от едно чепаре да е вечно(или да ни изкара 10 риболова).И бездруго,колкото и малко да си връзвам,все ми остават неупотребени чепарета от предни години.

Без да се засягаш,чини ми се свръх екстравагантно да се върна в къщи и да започна да си сапунисвам влакна,ламета,пера и куки :) ....когато мен работа ме чака....с чашата :lol:

:drinkers:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Как се прави чепаре?

Мнение от КИРО »

Щур...,бат Любчо си бачка един свой особен брегови риболов от Морска гара/ Варна
То не е само той де- там е цяла една специална риболовна гилдия,специализирана само
в бреговия риболов.Шапка им свалям на всички - от нищото риби вадят,че и щуки.
Значи,от тях ми светва лампата дали да търмъча каналите с блесната.
Те от нас се светват,дали да пускат чепаретата или "месото".

Искам да кажа - че като пишем тук всички,всеки си вади неговите изводи за риболова.
За N-ти път ще пиша,не набирам от тук инфо за движението на рибата.
Обаче гледам да давам такава.Кофти ми става,като видя че някой има инфо,но не споделя.
Не за мен - просто за ей така,за идеята за която е форума.
Местата за лефер - естественно са си тайна.
Не за друго,ами при тролинга става ба си панаира.
Лично точно поради този проблем,избягвам масовите места.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Как се прави чепаре?

Мнение от shturetc »

Киро,то и аз съм бреговак.С лодка влизам много рядко...пък съм и капризен--само аламаните харесвам--другото теснотия и липса на комфорт,бре :D Ако не вярваш,влез в морето с някоя от гуменетките,дето ги лепиш,за да си оцениш предимствата на твоя "кораб"!
Скоро им се радвах на варненските колеги на слуката да уловят до Морска гара щука и...изложих мнение,че е била яко зашеметена след попадането и в солената вода(затова и са я барнали директно с кепа).Ама им следя репортажите,макар че за Бургас не ми помагат особено,щото едно се лови там от белите риби(харип напоследък)-друго тук (малко хамсЪ от месец-два)...изключая повсеместно разпространената платерина,ама тя не е моята риба.
Съгласен съм с теб,че като сме влезли в този форум би следвало да споделяме и да не скатаваме къде какви риби хващаме.Аз го правя,ама само като съм участвал в мероприятието.Е,понякога споделям и това,за което само съм чул,ама рядко.
Ето например,преди 10-ина дена за кратко убиха пасажния лихнар на канала в Поморие(вярвам,че си дочул от твоите хора в Анхиало?).Някой вметна леко инфо тук,ама повече беше мълчанието.Резултатите са варирали от по 10-15 до 20 и повече кила на човек на ден.Аз,обаче,не присъствах на "филма" и не споделих...А има хора от форума,които са участвали в сечта.Ама,насила хубост не става.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Как се прави чепаре?

Мнение от КИРО »

shturetc написа:.......Ама,насила хубост не става.
Много си прав за жалост. :wink:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”