Как се прави чепаре?

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Как се прави чепаре?

Мнение от shturetc »

Колега 1000n,
темата е мъртва отвсякъде и не е нужно да и се дава изкуствено дишане...И то седем години след установената и смърт(чудя се модераторите защо държат мумифициран този "труп"-моето мнение под нр.16 ще отвори едва ...2-ра страница,а не го погребат по християнски;)).Дублира се с други,къде,къде по-богати и изчерпателни по въпросите за направата на чепарета теми!
Съгласен съм с твърдението ти,че:"Знанието не трябва да се губи!".Ама в тези 16(с моя) коментари,единствено Киро е вкарал малко "знания"(т.е. параметри на дължина на бидеми,отстояние между тях на майката,куки нр. и т.н.).И понеже внимателно му чета постовете през годините,откакто съм във форума,вече и той е ЛИБЕРАЛИЗИРАЛ и попроменил доста от тук споменатите "знания"--всичко тече,всичко се променя.Та....нека си се придържаме към сравнително добре подредените теми за направата на чепарета и не съживяваме "мъртъвци"!

ПП 1 Ма'ни монофила и заложи на ф.к. за бидеми и ще се родиш(най-малкото ще забравиш за накъдрянето)!

ПП2 Отдавна мисля да шибна НОВА ТЕМА,ама,н'Ъл съм си скромен,вместо нова тема ще се възползвам от мига и ще помоля ТУК админа и модитата:Вкарайте опция,забраняваща на колеги с по-малко от 50 поста(например) да пускат нови теми!ДА,има лек тоталитарен привкус в това ми предложение,ама ще се пресеят 95 % от спамярите(то,д'Ъл имаше такава думичка в тълковния ни речник ;) ) ....
И,"съборете тази стена"(изтрийте тази безсмислена темичка)!

Наслука на всички и НАЗДРАВЕ!
Последно промяна от shturetc на Вто Май 06, 2014 8:29 pm, променено общо 1 път.
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Как се прави чепаре?

Мнение от dobria1 »

1000n написа: Правя си чепаретата с монофилно влакно Crystal sea години наред и бях доволен от качеството му, Как решавате проблема, за да не се получава гам?
Просто премини в следващия век :wink:
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Как се прави чепаре?

Мнение от 1000n »

И аз не исках да отварям нова тема и затова зададох въпроса си тук.
Съгласен съм, че темите за чепарета не са малко.
Благодаря за информацията, че флуорокарбонът ще разреши проблема с гамосването на бидемите.
Аз имам флуорокарбонови влакна, но не ги използвам,
защото не констатирах с тях да се хваща повече риба
отколкото с монофила Crystal Sea на Focus.
При сегaшните обстоятелства обаче съм принуден да зарежа правенето на чепарета с Crystal Sea.
А и казаното тук, че флуорокарбонът възпрепятства получаването на гам по бидемите
си е съществено знание, така, че темата не е напълно безсмислена.

Наслука на всички! :D
dido18
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Сеп 15, 2013 2:03 am

Re: Как се прави чепаре?

Мнение от dido18 »

1000n написа: Аз имам флуорокарбонови влакна, но не ги използвам,
защото не констатирах с тях да се хваща повече риба
отколкото с монофила Crystal Sea на Focus.
:lol: :lol: :lol: :lol: Моля те спри да пишеш глупости и да заблуждаваш колегите.Вземи си качествен японски флурокарбон отдели 100лв за майки и бидеми,купи си качествени пера и ламета,смени си пръчката и макрата,щото с тях мяташ на 10 метра от брега и няма как да имаш някакъв резултат, купи си качествен плетеняк или монофил.А и още нещо,спри да ходиш само на ПРОСЛОВУТИЯ ЗЕЛЕН ФАР ,а се разходи и на север,траката ,ной,буните и виж колегите как ловят.И чак след това давай компетентни мнения по въпроса.
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Как се прави чепаре?

Мнение от dobria1 »

dido18 написа: :lol: :lol: :lol: :lol: Моля те спри да пишеш глупости и да заблуждаваш колегите.Вземи си качествен японски флурокарбон отдели 100лв за майки и бидеми,купи си качествени пера и ламета,смени си пръчката и макрата,щото с тях мяташ на 10 метра от брега и няма как да имаш някакъв резултат, купи си качествен плетеняк или монофил.А и още нещо,спри да ходиш само на ПРОСЛОВУТИЯ ЗЕЛЕН ФАР ,а се разходи и на север,траката ,ной,буните и виж колегите как ловят.И чак след това давай компетентни мнения по въпроса.
Ти искаш човека да смени всичко май,освен задвъдичното устройство :wink:
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
dido18
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Сеп 15, 2013 2:03 am

Re: Как се прави чепаре?

Мнение от dido18 »

Ами,ако не иска да ги сменя, да продължава да си ходи на зеляния фар и да се чуди що не хваща риба и да ръси глупости по форумите.
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Как се прави чепаре?

Мнение от dobria1 »

dido18 написа: и да ръси глупости по форумите.

Само за тези ти думи ще отнесеш едно,поне 20 реда пост :lol:
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Как се прави чепаре?

Мнение от shturetc »

Колеги Дидо и Добрия,последните два поста в темата бяха излишни,пичове....
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Как се прави чепаре?

Мнение от shturetc »

...както и моя....както и цялата тази тема! :oops:
ko_kaz
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 9:19 pm
Местоположение: Бургас

Re: Как се прави чепаре?

Мнение от ko_kaz »

Относно накъдрянето на бидема,след риболова чепарето се слага в гореща вода от бойлер( около 60града) помага до следващия риболов,а иначе ф.к. си е ф.к.
Аватар
germana74
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 312
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 9:41 pm
Местоположение: Бургас

Re: Как се прави чепаре?

Мнение от germana74 »

ko_kaz написа:Относно накъдрянето на бидема,след риболова чепарето се слага в гореща вода от бойлер( около 60града) помага до следващия риболов,а иначе ф.к. си е ф.к.
То, хубаво се слага след риболова...,ок! Какво правим по-време на самия риболов с накъдрянето? :roll:
“Отмъщението е блюдо, което е най-добро студено”
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Как се прави чепаре?

Мнение от dobria1 »

germana74 написа:
ko_kaz написа:Относно накъдрянето на бидема,след риболова чепарето се слага в гореща вода от бойлер( около 60града) помага до следващия риболов,а иначе ф.к. си е ф.к.
То, хубаво се слага след риболова...,ок! Какво правим по-време на самия риболов с накъдрянето? :roll:
То колко пък ще продължи един риболов,ще смениш 5-10 чепарета пък после в тенджерата да поврат малко (бульона от тях сами преценете какво да го правите) :wink: :wink: :wink:
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
germana74
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 312
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 9:41 pm
Местоположение: Бургас

Re: Как се прави чепаре?

Мнение от germana74 »

dobria1 написа:
germana74 написа:
ko_kaz написа:Относно накъдрянето на бидема,след риболова чепарето се слага в гореща вода от бойлер( около 60града) помага до следващия риболов,а иначе ф.к. си е ф.к.
То, хубаво се слага след риболова...,ок! Какво правим по-време на самия риболов с накъдрянето? :roll:
То колко пък ще продължи един риболов,ще смениш 5-10 чепарета пък после в тенджерата да поврат малко (бульона от тях сами преценете какво да го правите) :wink: :wink: :wink:
-Вие пък, бива ли толкова грубовато, ми може ли такова нещо?!
“Отмъщението е блюдо, което е най-добро студено”
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Как се прави чепаре?

Мнение от КИРО »

germana74 написа:
ko_kaz написа:Относно накъдрянето на бидема,след риболова чепарето се слага в гореща вода от бойлер( около 60града) помага до следващия риболов,а иначе ф.к. си е ф.к.
То, хубаво се слага след риболова...,ок! Какво правим по-време на самия риболов с накъдрянето? :roll:
Менкаш чепрето бре - и без това се проби прайм. :D
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
gogata1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Юни 03, 2010 10:08 am
Местоположение: Burgas

Re: Как се прави чепаре?

Мнение от gogata1 »

Менкаш чепрето бре - и без това се проби прайм. :D[/quote]
:finga:
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”