Риболов на Бяло море

Модератори: emo vasilev, alekst

Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

Колега ако може да споделиш, как е положението след като се върнеш. Че много противоречива информация стана.


Както разбирам риболова е основно през ноща, на месо или парчета морска риба. :roll:

Ако кълве само кефал (не знам какви са му размерите), за мен е неоправдано пътуването :roll:
skalar
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Чет Май 18, 2006 1:53 pm

Мнение от skalar »

През ноща , ама през лятото. Сега през ноща само студ може да събереш. Всъщност аз не съм специалист, само споделям каквото знам. Ако греша нещо и аз очаквам да прочета някаква информация. Нали затова е този форум. Миналата година беше топла и кефала кълвеше през цялата зима. Но предишните години практикуваха /гърците/ риболов със тройки. Пълнеха чували с риба, но основно кефал.
А пътя през Амфиполи е по хубав и се стига по-бързо.
Аватар
Краси 7650
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 256
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:03 pm

Мнение от Краси 7650 »

Пичове, утре заминавам за Атина
резервирах си 5 звезден хотел в центъра
- незнам дали ще хвана прословутата ципура - аз, и в Балчик съм я хващал - но със сигорнст ще бъде в минюто ми :wink:
- ще разправам след седмица :lol:
Красимир от Балчик
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

Ако може и ако отидеш на риболов там да споделиш 2-3 думи.


Скалар , аз съм бос отвсякъде в морския риболов и всяка дума ми е полезна :D

Май , май ще го отложа за лятото морския риболов. :roll: , Макар че не ми се иска :roll:
vladimir kostadinov
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 11:46 am
Местоположение: sandanski

Мнение от vladimir kostadinov »

Ивак . Сега е слаба работа. Поне там където бяхме. Морето е топло и риболова запо4на привечер. Следобят запо4наха да прииждат рибари,но се хванаха повече мормуни -не знам то4но-на морски червеи. До нас излезе лефер. ние ловихме на месо и на сардела. имахме зверски удар , но се изложихме и резултата е само една голяма змиорка.
Аватар
Боро
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 12:07 pm
Местоположение: Варна

Мнение от Боро »

...а... , и лефер имало...
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Мнение от Камбата »

Тука няма! :lol:
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

Брех явно е вярна информацията ми за лефер :roll:

На какво месо ловихте :roll:
Аватар
Боро
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 12:07 pm
Местоположение: Варна

Мнение от Боро »

И лефер и лаврак има. Наближава върхът на уловът им. Не ме питайте как заради това http://forum.nariba.com/viewtopic.php?t ... 0%F6%E8%FF
където забелязвам има изтрити мнения. Никой не искаше да каже нещо конкретно за риболова. Поради това и аз няма да спомена нищо. Много съжалявам, че в една подобна тема незнайно защо озаглавена за Егейско написах едни конкретни десетина реда на подобна тематика.
vladimir kostadinov написа: А между другото когато мина през Амфиполи и видя устието на Струма вече излета е направен.
Напълно съм съгласен !!! :smt038
skalar написа: А пътя през Амфиполи е по хубав и се стига по-бързо.
Не се стига по-бързо и е много по-дълъг. Но незапознат много по-лесно може да се заблуди и да не се оправи после. Иначе си прав- на места му липсва едното платно отнесено преди години от някакъв порой, като на негово място има дълъг трап... От тук пък се сетик за темата за "перфектните" гръцки пътища. Продължавам да твърдя, че нашите след ремонтите напоследък за много по добри, изключвайки донякъде тези в самите градове. И се пазете много, гърците освен че са много слаби рибари, са и отчаяни шофьори. Редовно карат пияни, за спазване на знаци да не говорим. И на най- малкият завой в планински път ще видите поне десетина паметника дори и през ноша.
Отплеснах се.
Много успехи на всички !!!
genbg
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Юли 15, 2007 3:33 pm

Мнение от genbg »

времето е идеално за лов на лаврак. повечето хора тука ловят когато духа ujен вятур и хвурлят от плаja на блиско растояние кадето се разбиват вулните. за струв повечето исползват ( cucuни му казват )

за в пристанищата повечето ловят на сардела или на жива струв
( спарос ), но аз сум почитател на "surfcasting" риболов и не ходя по пристанищата.
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Тедо »

Боро написа:И лефер и лаврак има. Наближава върхът на уловът им. Не ме питайте как заради това...
и какво толкова има в "това" та да не питаме?
За коя част на Гърция става въпрос, че риболова на лаврак е в разгара си?

ПС: аз съм ходил 3 пъти в Гърция с моя кола и единствените нарушители и некадърни шофьори, които съм видял там бяха с БГ-номера на колите... Нали са "майстори - пилоти" за тях не важат светофари, пътни знаци и маркировка :shock:
genbg
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Юли 15, 2007 3:33 pm

Мнение от genbg »

аз живея в Комотини и не мога да каja че шофиорите са калпави :)

Боро представи си какво ще стане при нас ако имаме такива пaтища. а за пианство да не говорим. Полиcията е толкова бескомпромисна че надали има много хора тука които ще се решат да карат бес колан, а за пияни да не говорим.
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Тедо »

като настигнеш грък, той моментално минава плътно вдясно за да го изпревариш... а последния път като се прибирахме през Драма, карах 3-4км с пенсионерска скорост /около 70кмч/ зад един педал с Ескорт № СО... и стикер GAS!, който караше буквално по средата на шосето, а на завоите /не особено остри/ навлизаше изцяло в насрещното... Става въпрос за доста широкото шосе преди Драма - не след това по завоите...
Аватар
Димо Генчев
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 282
Регистриран на: Чет Авг 03, 2006 9:56 am
Местоположение: София, Хаджи Димитър
Обратна връзка:

Мнение от Димо Генчев »

Оспамихме малко, ама и аз да кажа за шофьорите.
За пръв път бях с кола в Гърция през октомври, какво да кажа, абсолютно същата работа (да не казвам каква) като при нас. Само като те видят, че си българин веднага ти правят засечки и т.н., а да не говорим за спазване на маркировка. А за самите пътища същото се отнася, направо са си като нашите. Поне от Кулата до Халкидики, на други места не съм бил.
Доста се поразочаровах, направо се чудя откъде имат по-висок стандарт, то и боклуците и прахолякът им са същите...
Не слушай какво ти казват повечето хора, защото точно повечето хора са обикновено по-глупави...
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

Като слезете от главните пътища и попадате в някакъв ад, много лоши пътища, безумна маркировка на места, диваци по пътищата, липса на табели дори и за населените места и т. н.


Стига за автомобилите, кажете за морския риболов нещо. Какъв е размера на най-често ловените риби в северните части на Гърция :roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”