Каква риба се лови в Гърция?

Модератори: emo vasilev, alekst

Дели
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 4:48 pm

Re: Каква риба се лови в Гърция?

Мнение от Дели »

От 30-ти август пак съм там за поправителен . Обади се да обменим опит.
curi
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Апр 22, 2008 6:17 pm

Re: Каква риба се лови в Гърция?

Мнение от curi »

kirkata77 написа:та за porto kufo да кажа-бях там инцидентно на 10-11- и 12 иули.от ляво на залива/ до хотелите/ не на пристанистето -там кадето е плиткото-каменисто дано,за 0коло три цаса хванах десетина добри кефала-и осте толкова се откациха-на корицка хляб/бг-система/ описвал сам я в друго мое мнение.там е доста интересно за риболов,но аз си бях взел само една вадица и не бях подготвен.писал сам и за заргана- по това жреме-иули го няма.края на август и септември става яко.аз отивам на халкидики на 30.08. надявам се после да ви каца малко фото.за змиорките-са само на палнолуние.весели поцивки и на слука от мен за сега.
Колега , би ли споделил какви въдици и оборудване според теб е добре да се носят от България и какво може да се купи евентуално там. Има ли смисъл да се носи някаква стърв от тук ( например замразени риби , скариди .. нещо друго ) ?
Какви влакна , куки , тежести , чепарета , бомбарди и изкуствени примамки трябва да си нося ?
Благодаря предварително !
kirkata77
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Пет Май 16, 2008 9:58 am
Местоположение: sofia

Re: Каква риба се лови в Гърция?

Мнение от kirkata77 »

аз не сам маниак на темата -скапи таками и какво ли не- 2-3 пръчки /3.6-4 метра/ така че да можеш да мяташ на 30-40 метра.пак казвам-виж другите мои мнения-там по-подробно сам описал каквото знам за гарция.дано да помогна. иначе там много рядко можеш да видиш рибар с качествени такъми. според мене трябва да уцелиш момента и мястото. сутрин рано-вечер и през ноща-макар че резон няма. знам само сас сигорност-нищо не става на палнолуние. и мисля ,че трябва да се експериментира/променя/ начина на ловене и стравта-която е малко скапичка там,но от тук нисто не може да се вземе/освен пилешко месо,черен свински дроб/ .. когато дава-мисля ,че рибата няма никакви претенции кам поводи,куки и темподобни. успех.
kirkata77
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Пет Май 16, 2008 9:58 am
Местоположение: sofia

Re: Каква риба се лови в Гърция?

Мнение от kirkata77 »

Дели написа:От 30-ти август пак съм там за поправителен . Обади се да обменим опит.
колега Дели,каде да ти се обадя-по въжената ли??? :D даи тел. на лс. на порто куфо е много хубаво но е доста далече и по скапо. аз сам на неа флогита. успех.
Дели
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 4:48 pm

Re: Каква риба се лови в Гърция?

Мнение от Дели »

Не съм разбрал Кирка. Мислех , че ще ходиш пак на Порто Коуфо.

Curi, виж и постовете на Doctora. Той с педантична точност е описал всичко необходимо.
Можеш да си вземеш от BG малко бял червей. Траен е и на него можеш да хванеш дребни рибки, които в последствие да филираш и ползваш за стръв.
ванчорибаря
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 11:21 am

Re: Каква риба се лови в Гърция?

Мнение от ванчорибаря »

Добър ден колеги.На 05.09.08 заминавам за ситония бихтели ми помогнали.Какви риби се ловят там и на каква стръв ? Благодаря предварително.Наслука!!! :D :D
Nikola Polizovski
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3796
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 5:36 pm
Местоположение: Strumica/Macedonia
Обратна връзка:

Re: Каква риба се лови в Гърция?

Мнение от Nikola Polizovski »

ванчорибаря написа:Добър ден колеги.На 05.09.08 заминавам за ситония бихтели ми помогнали.Какви риби се ловят там и на каква стръв ? Благодаря предварително.Наслука!!! :D :D
Намери местото Никити.Това е наипрочуто место на Ситониа по разните видове риби които обитавата до брега.Наричат го раи за риболовците с прчки и за тези които се занимават с подводен риболов.Аз лично не ги разбирам много морските риби,но инфото ми е от нашинец кои от много години живее и работи там. :wink:
Macedonia
Братко, теб съм те признал! :drinkers: :D
Заклевам се, ще си сложа твоя снимка и преди излет ще я целувам, кръстя, кланям, моля... абе всичко, за да върже кадема! :lol:
ванчорибаря
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 11:21 am

Re: Каква риба се лови в Гърция?

Мнение от ванчорибаря »

Много благодаря!Но имам още два вапроса !На каква стръв?И на какво се лови-бомбарда,дъно,плувка,чепаре т.н. :?: :?: :?:
ванчорибаря
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 11:21 am

Re: Каква риба се лови в Гърция?

Мнение от ванчорибаря »

Знам че вапроса не е за тук,но някой можели да ми даде инфо.за хотели на ситония :?: :D Моля!Благодаря предварително!!!! :mrgreen:
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Каква риба се лови в Гърция?

Мнение от Тедо »

ванчорибаря написа:Знам че вапроса не е за тук,но някой можели да ми даде инфо.за хотели на ситония :?: :D Моля!Благодаря предварително!!!! :mrgreen:
търси в Гугъл и по БГ туристическите агенции - има страшно много оферти... обикновено на място цените на хотелите са по-скъпи...
ванчорибаря
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 11:21 am

Re: Каква риба се лови в Гърция?

Мнение от ванчорибаря »

Вече го направих.Колеги имате ли инфо. за риболова на Вурвуру :?: :?: :?: :?: Моля кажете какви риби има и на какво се ловят :?: :?:
Аватар
dedeff
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1100
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 6:09 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Каква риба се лови в Гърция?

Мнение от dedeff »

Колеги,утре пътувам за Александропулис а това ще ми е първия морски риболов и доста се вълнувам та бихте ли ми дали някой полезен съвет-монтажи,стръв.
Без жени можем,без риболов не можем!
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Каква риба се лови в Гърция?

Мнение от Тедо »

вчера се върнахме... такъв резил не съм имал досега... 4-5 излизания с лодката = 0 риби...
колегата Цецо хвана на чепаре за сафрид едно чернокопче под 10см... и това беше целият улов за 1 седмица...

иначе стръв има в рибарските им магазини - морски червей 3Е за кутийка...
въдици и изкуствени примамки - колкото щеш...

Явно мястото, което уцелихме /Дион Палас Хотел, Дион - 10км от Катерини/ не беше подходящо... местните също не ловяха почти нищо, а имаше и лодки и рибари на кея... ловели мурмура на морски червей - това е единственото инфо, което получих... останалите рибари или не говореха английски или не искаха да споделят...

Иначе условията бяха перфектни - кей с рампа за пускане на лодки - абсолютно свободно...и никакви проблеми с лодката...
Дели
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 4:48 pm

Re: Каква риба се лови в Гърция?

Мнение от Дели »

И аз се прибрах от Гърция, но този път като победител
Изображение
Очаквах с точното чепаре да пълня кофите със сафрид и скумрия, но още първото влизане забелязах джуруми и пробвах
на воблер. Само дето не ми го отнесоха йозурчето от въздуха. Оказа се паламуд , и то какъв. Всичките бяха над кило и двеста. Имахме удари още при потапянето на 2 метра от лодката. Голямо плюскане падна. Най им се накефих като видях колко са в кръчмата. Там най-евтино се оказа порция октопод на скара -9 евро. Освен евтин, се оказа и много вкусен този октопод . Започнах да се ослушвам и оглеждам. Градинаря след като почисти плажа и полее райграса на хотела започва да мята в морето от ръка- мислех си че е детска играчка, ама нали сам много зает да дърпам зарганчета сутрин не отидох да видя по рано каква му е играчката. Оказа се хтапотиера. Втори нишан получих когато приятеля ми, емигрант от УСА излезе от морето и се развика -Дайте бързо вилица. Взе я и обратно в морето. Появи се със октопод в ръката който се опитва да му свали часовника. Оказа се че освен да ги лови мойел и да ги пече. Голяма вкусотия
Изображение

И така от рибар станах ХТАПОТИЕР. Оставих въдиците и с харпуна около камъните. Първия октопод ми дойде на гюме . Мина покрай мене и се лепна на един камък. Кой знае колко съм разминавал но не съм знаел как изглейдат в покой - свити на топка и две затворени очи посредата. Забучих го със харпуна без да стрелям, но по пътя към брега се изплъзна. Втори път го нанизах и пак се разкъса и избяга. Следващия ден заведох децата с лодката на див безлюден плаж и докато се гмуркам мярнах от една дупка да се показва пипало. Излязох, взехедин кол изхвърлен от прибоя и обратно. Тоя беше по колям и голяма борба падна. Блъсках в дупката, той ме залива с мастило и се опитва да ми вземе кола. Използвах момента когато ми е хванал най- здраво кола и го издърпах от дупката и заплувах бързо към брега. Глупака пусна кола чак като го метнах на сушата. Там пък като го метнаха децата, бой в камъните ....
Изображение

И така още два извадени е два избягали. Върнахме се в хотела накичени като победители.
Изображение

Точно ни бяха омръзнали паламудите. Обаче хотелиера ни гледа наострен. Помолих го да ми покаже как се чистят, а той като ревна, как можело да ловим такива дребни октоподи. Трябвало да са над 500гр. Глобите били жестоки. Ужас извинихме се , изчисти ни октоподите и вечерта си ги хапнахме.
Следващия ден гузни, правим десант на същия плаж, децата и жените въоръжени с колове , но обучени да не обръщат внимание на "нещо" под 500гр., бъркат по дупките и който намери вика. Аз като бърза помощ тичам и започвам борбата. Оказа се, че като бръкнеш с кола в дупка и го задържиш, ако има октопод той опипва кола и се издава.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Каква риба се лови в Гърция?

Мнение от КИРО »

Дели,как да не ти се радваме бе човек.Айде идвай си по-бързо,че тука няма никаква риба.Пък и все мъртвак ни гони.
Изображение
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”