Пак за Гърция

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
ico_dok
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 9:48 am
Местоположение: гр. Плевен

Re: Пак за Гърция

Мнение от ico_dok »

Здравейте колеги,
В събота се завърнах от Неа Скиони, първия ръкав на Халкидики и сега ще споделя с Вас впечатленията си от риболова там. Ще направя едно уточнение – това е първото ми посещение в Гърция, а по отношение на морския риболов имам известен опит от 2000г. насам – на бомбарда и дъно от брега, и на чепаре от лодка.
Пристигнахме със съпругата на 21.05. и след настаняването в хотел „Империал“ (претенциозно име и претенции за 4 звезди, но не е лош) излязох на разузнаване. Ще уточня, че хотела е на самият бряг, по-точно на пристанището, в което имаше доста рибарски корабчета и 7-8 еднотипни яхти – може би имаше някаква регата, защото броят им (на яхтите де) се увеличаваше непрекъснато.
От разузнаването:
- Местните ловяхя само от кея на входа на пристанището, на леко дъно, само с ролка влакно и две куки, стръв скарида. Ловяха едни дребни рибки с размер 8-10 см. с люспи, май ги наричаха спарос, но не съм сигурен. Един грък хвърляше за „лавракис“ на рибка омотана с полиангистро, но за пет дена резултата му бе – нула.
Само един друг грък, доста отличаващ се по външен вид от местните хора ловеше с въдица на дъно, а последния ден пробва и на бомбарда в пристанището.
- Имаше и двама българи, които ловяха на бомбарда на вълнолома на пристанещето, като в мое присъствие извадиха за около 20 мин. Два заргана и едно малко кефалче. От разказа им разбрах, че са се настанили в Ханиоти, на другата страна на ръкава, но там нямало добри места за риболов. Казаха, че сутрин резултатите са по-добри, като излизал зарган и кефал. За стръв ползваха бял червей.
И така на следващата сутрин в 6 часа стъпих на камъните и заметнах първата бомбарда - стръв бял червей. Още след първите метри последва почукване, което се повтори наколко пъти, но засечките не дадоха резултат. При второто хвърляне закачих „нещото“ и извадих непозната за мен риба, около 20 см, без люспи и с по едно черно петно на гръбната и анална перки. След търсене из нета установих, че рибата е ЛИЦА. Последваха още 7-8 такива риби. След това дойде ред и на четири заргана с доста добри размери 50+ и дойде време за закуска. След обяд към 17ч. Пак бях на позиция, но кълването започна чак след 18ч. Улових три заргана.
В подобен ритъм и с подобен успех продължих следващите три дни. Пробвах и на дъно в пристанището на стръв парченце от риба и извадих от рибите ловени от местните риболовци – САРПА или САЛПА. Пробвах и на коричка хляб на единична кука и на второто хвърляне извадих – ОКТОПОД около ½ кг. За последно си хванах и едно драконче.
В петък стана в 5.15 с явното намерение да „убия“ рибата. Морето спокойно, вятъра слаб и откъм брега. С първото замятане хванах зарган, последван от две лици и пак зарган и затишие, а риби гонеха на много места пред мен. В това време слънцето се показа над хребета и видимостта във водата се подобри много. Гледам движат си групи заргани, а морето е станало гъсто от дребни рибки. Е нищо повече не хванах но се нагледах на риба. А не може да се каже, че не пробвах – плуваща и разни потъващи бомбарди, стръв – бял, филе от рибка, воблерче, силиконче – неще и неще. Ма кой е луд да яде боб, като има крехка пилешка пържола, а.
Това е от мен, не давам кой знае колко информация, но мястото е добро за риболов и вероятно в друго време и с други методи и стръв резултатът ще е по-добър.
pdimitrof написа:Или както бех писал в Манията - Заубера, това е сиромашката Стела ..............
jamiemirror
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Чет Яну 21, 2010 11:18 am

Re: Пак за Гърция

Мнение от jamiemirror »

Абе чета и преди за лица около 20см, за тоя вид не е ли маломерен този размер?
ico_dok
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 9:48 am
Местоположение: гр. Плевен

Re: Пак за Гърция

Мнение от ico_dok »

jamiemirror написа:Абе чета и преди за лица около 20см, за тоя вид не е ли маломерен този размер?
Как да ти кажа бе брате, като чак тук в България разбрах каква е рибата, а хич не зная колко е минималния размер за риби в Гърция. За твое успокоение съм пуснал поне 5-6 рибки с р-р 12-15см. Впрочем гърците си прибираха в торбичките дори рибки с размери 6-7см., това не го пиша за свое оправдание.
pdimitrof написа:Или както бех писал в Манията - Заубера, това е сиромашката Стела ..............
jamiemirror
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Чет Яну 21, 2010 11:18 am

Re: Пак за Гърция

Мнение от jamiemirror »

Хех, то нищо от написаното не те и оправдава де (както и незнанието).
Ама както винаги - оставяме правилата да ги спазват другите и после ревем къде изчезна рибата...

ПП: все пак поне глобите са нормални, 200Е най-малката :)
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Пак за Гърция

Мнение от КИРО »

jamiemirror написа:Хех, то нищо от написаното не те и оправдава де (както и незнанието).
Ама както винаги - оставяме правилата да ги спазват другите и после ревем къде изчезна рибата...

ПП: все пак поне глобите са нормални, 200Е най-малката :)
Айдееее = ИАРА пак се появи. :lol:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
4o4o
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 9:46 am
Местоположение: Кърджали

Re: Пак за Гърция

Мнение от 4o4o »

Специално наименованието ЛИЦА, се ползва до колкото знам за 2 вида риба. Като външност за доста идентични, с тая разлика че едната става 20+ кила, а другата макс 1,5-2 кг. Има доста изписано за това по форумите.
От тая втората с по-малкия размер излизат обикновено риби до към 200-300 гр. и аз съм хващал на бомбарда и аз съм ги вземал (дърпат много).
Не обвинявайте колегата.
НАСЛУКА
petaryanev
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Юни 21, 2009 8:21 pm

Re: Пак за Гърция

Мнение от petaryanev »

Oт 4 до 9 юни сме на ХАЛКИДИКИ,КАСАНДРА,НЕА ПАРАСКЕВИЯ а от 9 до 15 юни в КАТЕРИНИ.
Питате в кои хотели:
ХАЛКИДИКИ,КАСАНДРА,НЕА ПАРАСКЕВИЯ= Loutra Beach Hotel
КАТЕРИНИ=Girni hotel
Гледах хотелите да са с басейни ,защото имам предчувствие ,че при тази хладна и дъждовна пролед не само Черното ,но и Бялото море ще са доста хладни,а съм с внука си който е на 4,5 год. Ако желаете мога от там подробно да опиша хотелите и опитите си за риболов.
ico_dok
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 9:48 am
Местоположение: гр. Плевен

Re: Пак за Гърция

Мнение от ico_dok »

jamiemirror написа:Хех, то нищо от написаното не те и оправдава де (както и незнанието).
Ама както винаги - оставяме правилата да ги спазват другите и после ревем къде изчезна рибата...

ПП: все пак поне глобите са нормални, 200Е най-малката :)
Добре, де като каза А, кажи и Б: сложи една таблица с минимално допустимите размери риба в Гърция и всички хорумци воглаве с моята скромна персона ще сме ти благодарни до небето!!!!
И кажи кои са другите дето спазват правилата, щото аз новобранеца гледах местните хора, гледах колегите от България идвали от години там, :shock: .....и бях единствения който връщаше дребните рибки в морето. То и на нашето море, като ходя на риба най-често съм единствения, който връща дребните зарганчета и кефалови.....
pdimitrof написа:Или както бех писал в Манията - Заубера, това е сиромашката Стела ..............
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Пак за Гърция

Мнение от lusienn »

Здравейте колеги.Значи утре преди изгрев слънце,съм в Солун до кулата.Очаквам вашите съвети за риболова,тактиката,стръвта и така нататък.Ако уцелите и ме упътите,ще има репортаж риболовен от мен.Та може да почвате да се изказвате сега.Тръгвам след 3 часа.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
krasii
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 189
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 2:09 pm
Местоположение: несебър

Re: Пак за Гърция

Мнение от krasii »

Здравейте колеги,предстои ми пътуване до Атина в средата на месец май.Някой може ли да даде инфо каква риба се лови по това време,с какви монтажи и къде.Колегата Херо е писал за Атина преди 2 години,далин е там още?
Аватар
biserkehayov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Сря Юни 08, 2011 9:33 am

Re: Пак за Гърция

Мнение от biserkehayov »

Ето къде ще ловим по празниците в Гърция

Слух: Комшиите ни гласят ни билет от 100 евро



Доста народ се е засилил тези дни към Гърция, където ще прекара празниците. По този повод Bigfish.bg потърси информация как върви риболовът там. Данните не са много обнадеждаващи, но все пак имало какво да се хване. В Солун се лови кефал. На Тасос излиза паламуд на спининг, но за целта е по-добре да се лови от лодка. Тези, които нямат такава възможност, може да се опитат да дръпнат някой сафрид на плувка от брега, но кълването е предимно нощем. На Ставрос хващат кефал и мормура. Припомняме, че реките са забранени в момента, а нарушителите рискуват да бъдат одрусани със зверски глоби от безжалостната полиция и горската управа.
В същото време вече се носят слухове, че властите в Гърция възнамерявали да въведат риболовен билет за вътрешните водоеми с цена 100 евро. Целта е да се вземат пари от българи и македонци, които досега ловяха там безплатно.
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Пак за Гърция

Мнение от emo vasilev »

Според мен няма да стане - вече доста гърци практикуват риболов в затворените водоеми !
Едва ли ще са съгласни да дават по 100 евра .
Преди няколко дни бях в Гърция и разговарях с представител на най многобройната група риболовци- пунтийците , та този пич се оплакваше от държавния рекет във вид на данъци ,а и още едно плащане ще им е в повече !Варианта да има билети за българи и македонци - също отпада .....иначе нещата отиват къмто Страсбург !
Българите и македонците могат да бъдат спряни само със солени измислени глоби - замърсяване на околната среда , паркиране върху чужд имот и прочие , които няма как да се оспорват !
Едно е сигурно - докато има риба в Гърция , българи и македонци са там !
ribo-ribo
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Юли 24, 2008 6:08 pm

Re: Пак за Гърция

Мнение от ribo-ribo »

Привет колеги, някой да сподели за риболов около Паралия Катерини ако може. На слука на всички! Приятен ден!
spectrum
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 7:52 pm

Re: Пак за Гърция

Мнение от spectrum »

Пускам няколко клипче за риболов на полиангистро може на някои да е полезно, а и ще се радвам да ги обсъдим и да ги коментираме...:
http://www.youtube.com/watch?v=YDqj878Vkww" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=HPZdlYLZTFA" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=knCdLi1jG3E" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=dQ9GLQmjFBE" onclick="window.open(this.href);return false;
http://vimeo.com/49465177" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
totezla
фен клуб-скобар
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 1:08 pm

Re: Пак за Гърция

Мнение от totezla »

23-25 август,на 15 км.от Неа Перамус доволно количество зарган.
Не прави нищо срамно нито пред другите нито насаме.
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”