Пак за Гърция

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Аватар
glarusa
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3908
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 5:25 pm
Местоположение: гр.Бургас

Re: Пак за Гърция

Мнение от glarusa »

Понеже никога не съм ходил...Какво може да се хване сега на разрешените места в Кавала?
Въпрос: По какво си приличат опашката на кучето и опашката пред някоя администрация?
Отговор: В основата на всяка опашка стои гъз!

Умберто Еко: „България?! Там тези които мислят за бъдещето емигрират.“
deko_75
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 12:05 pm
Местоположение: sofia

Re: Пак за Гърция

Мнение от deko_75 »

daniel defoe написа:
glarusa написа:Очертава се разходка до Гърция и по-точно Кавала...Прочетох, че риболова бил забранен! Някакво по-скорошно инфо да Ви се намира?
Бях в края на юни на почивка в близост до Кавала (на 17 км.), риболовът беше забранен само и единствено на кея, заради български риболовци, оставящи след себе си всевъзможни органични и неорганични отпадъци, които се вмирисват и гонят туристите и клиентите на близките до кея таверни. Инфото ми е от кмета на градчето.
вечеми писна 95 процента от на блгарите си чистим местата като ловим стига сме се плюли типична бг черта
Аватар
glarusa
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3908
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 5:25 pm
Местоположение: гр.Бургас

Re: Пак за Гърция

Мнение от glarusa »

Предишния път в Гърция бях на една река до Ксанти...Съмнявам се гърците да пушат Виктори и да си купуват захранки,вафли и минерални води от България! Както и да е...
Въпрос: По какво си приличат опашката на кучето и опашката пред някоя администрация?
Отговор: В основата на всяка опашка стои гъз!

Умберто Еко: „България?! Там тези които мислят за бъдещето емигрират.“
deko_75
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 12:05 pm
Местоположение: sofia

Re: Пак за Гърция

Мнение от deko_75 »

а втази жега няма никакав риболов само по тъмно некое сафритче или скумрика та през деня се печи и си пиваи узакито с свежа салатка :drinkers: не е време за риболов :)
deko_75
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 12:05 pm
Местоположение: sofia

Re: Пак за Гърция

Мнение от deko_75 »

аз говоря за кея на кавала а не за река там са забранили но не заради нас блгарите
Аватар
glarusa
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3908
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 5:25 pm
Местоположение: гр.Бургас

Re: Пак за Гърция

Мнение от glarusa »

Днес се върнах от Кавала! Риба не хванах, но поне се нагледах!
Гмурках се в околностите на Кавала и се радвах на красотите- имаше големи пасажи от сафрид , както и други риби, на които не знам имената! Минах и през кея- там видях само платерини, но в завидни размери- от 1 до около 3 килограма! Въпреки всичко не лових, понеже предпочитах да се любувам! Не видях нито един рибар!
Въпрос: По какво си приличат опашката на кучето и опашката пред някоя администрация?
Отговор: В основата на всяка опашка стои гъз!

Умберто Еко: „България?! Там тези които мислят за бъдещето емигрират.“
s4etovod
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 12:38 pm
Местоположение: София

Re: Пак за Гърция

Мнение от s4etovod »

Дали някой няма да каже излиза ли някаква риба около КавалаІНеа Перамос? Зарганите рано ли им е още?
ribo-ribo
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Юли 24, 2008 6:08 pm

Re: Пак за Гърция

Мнение от ribo-ribo »

Привет колеги, планирам риболов в началото на октомври в района на Нея Муданя, Геркини. Някой ако е ходим натам да даде малко инфо за района , каква риба се лови тогава и на какво. Благодаря предварително!
entusiast
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Дек 28, 2007 9:29 am
Местоположение: София

Re: Пак за Гърция

Мнение от entusiast »

:!: Някой да е попадал някъде в нета на страница, посветена на рибите по гръцките води, нещо като енциклопедия, със снимки - като видя нещо или ако хвана нещо, да знам какво е, става ли за ядене, да не е отровно и т.н.
Мисля че е много важно, а не мога нищо да намеря :(
ribar64
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Фев 08, 2011 1:23 pm

Re: Пак за Гърция

Мнение от ribar64 »

бил съм в неа муданя или там както се казва,ловил съм успешно зарган,сафрид и скумрия-кульо,заргана се лови зад кея в открито море а другите риби на плувка в самия кей около корабите на парченце от рибка фриша или сардела по възможност прясна и само филенцето на кука 12 тъничка и остра,успех
Аватар
zaribanask8
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 227
Регистриран на: Съб Авг 21, 2010 9:49 pm
Местоположение: София-кв.Изток

Re: Пак за Гърция

Мнение от zaribanask8 »

Здравейте хора,
след няколко седмици заминавам на море в Гърция (Халкидики) и ще помоля ако има някой който да знае какви монтажи и каква стръв да използвам защото ще ходя за пръв път за риба на море, ще ловя от брега за удоволствие :)
Викат ми Николаев :)
Аватар
DOCTORA
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 12:48 am
Местоположение: АННГЛИЯ

Re: Пак за Гърция

Мнение от DOCTORA »

zaribanask8 написа:Здравейте хора,
след няколко седмици заминавам на море в Гърция (Халкидики) и ще помоля ако има някой който да знае какви монтажи и каква стръв да използвам защото ще ходя за пръв път за риба на море, ще ловя от брега за удоволствие :)
Месо от сурови пилешки гърди и филенца от сардина, цаца, хамсия, скумрия, сафрид. Взима и на бели червеи.
Най добрият метод е на цяла сардина увита с полиангистро.
BORN TO FISH, FORCED TO WORK!
entusiast
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Дек 28, 2007 9:29 am
Местоположение: София

Re: Пак за Гърция

Мнение от entusiast »

А с какви куки трябва да се зареди човек за Гърция - какво номера, какви видове? Някъде четох, че не тези гръцките монтажи за дъно не се правели с морски куки???
Аватар
DOCTORA
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 12:48 am
Местоположение: АННГЛИЯ

Re: Пак за Гърция

Мнение от DOCTORA »

entusiast написа:А с какви куки трябва да се зареди човек за Гърция - какво номера, какви видове? Някъде четох, че не тези гръцките монтажи за дъно не се правели с морски куки???
No 10,8,6,4.
BORN TO FISH, FORCED TO WORK!
ellemag
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Май 31, 2007 8:54 pm
Местоположение: Thessaloniki Greece

Re: Пак за Гърция

Мнение от ellemag »

Здравейте колеги,мога да споделя малко инфо за риболова на Халкидики и по-точно около Неа Муданя и Потидя.В момента тръгва заргана на плаваща бомбамбарда с бял червей и средно големи ципури на дъно с месо от един вид малък рапан викат му матаки , на полиангистро със сардела излизат и някакви подобия на паламуд(извинявам се за невежеството си но с морски риболов се занимавам едва от 2 ,3 месеца).Информацията е от преди няколко часа.Наслука на всички.
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”