На Дюни?

Модератори: emo vasilev, alekst

goro ribara
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 10:48 am
Местоположение: Бургас

На Дюни?

Мнение от goro ribara »

эдравете колеги как е положението на дюни калвели платерината
Аватар
zografa
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 7:43 pm
Местоположение: Бургас

Re: НА ДЮНИ

Мнение от zografa »

нищо няма сега освен някой заблуден дребосък дето не си заслужава чакането общо взето сега на морето е мъртъв сезон ,само попчета ама от лодка ,още 15-тина дни и ще ги пробваме вече с бомбардите,ПЛАТЕРИНИТЕ,че защо не и някой зарган :!:
Последно промяна от zografa на Чет Юли 31, 2008 1:34 pm, променено общо 1 път.
Аватар
freax
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 4:30 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: НА ДЮНИ

Мнение от freax »

zografa написа:нищо няма сега освен някой заблуден дребосък дето не си заслужава чакането общо взето сега на морето е мъртъв сезон ,само попчета ама от лодка ,още 15-тина дни и ще ги пробваме вече с бомбардите.
Ловиш попчета на бомбарда? :-) Тая година ходих 3-4 пъти за попчета, и както винаги ги избих:-) Кой квото и да ми говори, обикновения монтаж (тежина и куки през 15 санта(лично аз слагам по 3 куки)) си е най-добър. На тая буна (около Каварна) беше пълно с народ, разни чичовци с най-странни монтажи (та имаше дори и монтажи с некви бурканчета закачени:)) хвърляха до мен и вадиха по попче, две на час. А аз най-нагло вадя по 2-3 наведнъж:-) Засичането е голям кеф. Горе-долу по кило и половина поп на час съм вадил. Иначе изключително важна е стръвта. На червейчета (торен, бял и къвто друг се сетиш) кълве рядко. Аз с мойта речна мида ги побърках:-)

Между другото, и аз съм на Дюни началото на септември, та ще се радвам да споделиш какво си вадил през престоя си там.
Жеден съм, пък вода не ми са пий.
Изображение
Аватар
zografa
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 7:43 pm
Местоположение: Бургас

Re: НА ДЮНИ

Мнение от zografa »

Браво пич щом хващаш много попчета,че и на речна мида-майсторлък значи,а сега да уточня под дюни визирам шофьорския плаж а там се ходи за платерина поради факта че в момента най вероятно е да хванеш нея ,сутрин на монтаж -дъно.Също така в околноста има много хубави места за зарган и платерина на бомбарда,но както казах им е още малко рано да се надяваме че от края на август до ноември ще ги сечем подобаващо.А сега когато на морето няма почти никаква риба който му се ходи хваща......попчета,аз лично не им се кефя защото по лесен риболов от този едва ли има пък и скучен до няма и къде(да не се обиждат колегите това си е лично мое мнение),относно това как се ловят сигурен съм че и малките деца които живеят на морето могат да си вържат 2 кукички и едно олово така че не пиши глупости за попчета на бомбарда :shock: ,че ще ни се смеят чак в София
Аватар
freax
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 4:30 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: НА ДЮНИ

Мнение от freax »

zografa написа:Браво пич щом хващаш много попчета,че и на речна мида-майсторлък значи,а сега да уточня под дюни визирам шофьорския плаж а там се ходи за платерина поради факта че в момента най вероятно е да хванеш нея ,сутрин на монтаж -дъно.Също така в околноста има много хубави места за зарган и платерина на бомбарда,но както казах им е още малко рано да се надяваме че от края на август до ноември ще ги сечем подобаващо.А сега когато на морето няма почти никаква риба който му се ходи хваща......попчета,аз лично не им се кефя защото по лесен риболов от този едва ли има пък и скучен до няма и къде(да не се обиждат колегите това си е лично мое мнение),относно това как се ловят сигурен съм че и малките деца които живеят на морето могат да си вържат 2 кукички и едно олово така че не пиши глупости за попчета на бомбарда :shock: ,че ще ни се смеят чак в София
Не се вкисвай колега, стана ми смешно за бомбардата:-) А за майсторлъка и речната мида го казах, понеже беше странно да съм единствения от 50-те души на тая буна който ползваше такава стръв. А попа си е поп, отиваш, пълниш кофата и се прибираш, чиста работа. Па после и с биричката добре върви. Но хард фийлингс. Пожелавам ти да хванеш мега голям зарган!!!!
Жеден съм, пък вода не ми са пий.
Изображение
kuku
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 10:39 pm
Местоположение: varna

Re: НА ДЮНИ

Мнение от kuku »

На потъваща бомбарда се ловят попчета, при това е по интересно от колкото на дъно(поне на мен).При полужение че няма нищо друго става за "убиване на времето".Верно не е много ефективен методът но пък е ефектен :D .
goro ribara
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 10:48 am
Местоположение: Бургас

Re: На Дюни?

Мнение от goro ribara »

здравеите колеги някои да е ходил скоро эа платерини на дюни по точно на шофйорскиа плаж --пишете
bokooll
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Ное 14, 2007 8:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: На Дюни?

Мнение от bokooll »

На дюни кати цяло капо но на Агалината дава зарган дребен но дава :D .Инфото е от тази неделя.Сутринта бяхме на плажа и нямаше и помен от удар кам 7.3 отидохме на носа и направихме 10 зарганчена
goro ribara
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 10:48 am
Местоположение: Бургас

Re: На Дюни?

Мнение от goro ribara »

ЗДРАВЕЙТЕ КОЛЕГИ ДАЙТЕ МАЛКО ИНФО КАЛВЕ ЛИ ПЛАТЕРИНАТА .НЯКАДЕ ОКОЛО БУРГАС И НАИ ВЕЧЕ НА ДЮНИ

Писането с главни букви се приема за повишаване на тон, така че ще те помоля да го имаш предвид занапред.Чети останалите теми, има отговори на въпроса ти.Камбата
Аватар
Borkata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1553
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 5:56 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: На Дюни?

Мнение от Borkata »

виж темата "зарган и илария" там има малко инфо със снимки
http://www.chepare.com/" onclick="window.open(this.href);return false; Качествени чепарета Borkata
Изображение
onzinasi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 527
Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 8:46 pm
Местоположение: Бургас

Re: На Дюни?

Мнение от onzinasi »

Доста се чудих къде да го пусна това инфо и накрая реших-тук

Отбивката за шофьорския плаж от новия пьт за Приморско вече я няма.Ако не ви се ходи до Аркутино,минавайте през Каваците.
Изображение
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: На Дюни?

Мнение от карид »

Полезно инфо. Аз като ходя на Дюни все от новия път за Приморско минавам и свивам наляво за шофьорския. Сега явно няма да става номера и ще трябва през стария път да се минава. Бахти, едно че няма пътища като хората, ами и съществуващите да затварят и ограничават :?:
rimohit
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1391
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 9:04 pm
Местоположение: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: На Дюни?

Мнение от rimohit »

Леле.. щях да го коментирам това и забравих
:(
Единствения път вече е през каваци..стария :evil:
татовамомченценаучибезбройнещаотмоитерепортажидобисмелостоттяхвидячеивБългарияможедаселовирибаскаяккопираабсолютновсичкитемимаршрутиирепортажиипослегипредставикатосвоивМаниятаинаРиба
strijok
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5343
Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 4:26 pm
Местоположение: Иван Котаков - Бургас

Re: На Дюни?

Мнение от strijok »

От една страна лошо че го затвориха, но от друга добре - аз съм бил свидетел на две ситуации, при които просто като на чудо се разминаха без зверски катастрофи.
Инак риба си дава доволно - платерина и барбун на дъно по цялата дължина на плажа.
Когато ловиш риба, е спорт. Когато разказваш за това, е изкуство.
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: На Дюни?

Мнение от карид »

strijok написа:аз съм бил свидетел на две ситуации, при които просто като на чудо се разминаха без зверски катастрофи.
Безразсъдни шофьори колкото искаш, но това едва ли е начина. От друга страна пък по стария път има два почти обратни завоя на Агалината и до хотела марина роял палас, където по същата логика може да станат (и са ставали)тежки произшествия.
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”