КАЛИАКРА

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Аватар
preslav
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:11 pm

КАЛИАКРА

Мнение от preslav »

Здравейте колеги
От 3 год следя форума и за първи път пиша. Вчера на 07.10 Сто майстори излязоха без грам риба а аз хванах едно кило чернокоп, рибата беше зад носа към зеленка. Снимките на огромния карагъоз и на котката ще постна ако успея. Желанието ми е да си пишем какво става на калиакра, защото аз влизам само там от 3 год и също там влизат много хора, но никой не споделя. Това според мене е най -дашното място в БГ и нека си споделяме. там идват от гашници( като мен самия) до да си ебе баровците така че моля споделяйте информация за всеки един ден
Аватар
milen kordov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Сря Окт 08, 2008 8:53 pm
Местоположение: Варна

Re: КАЛИАКРА

Мнение от milen kordov »

Мойто мнение,Преславе е че чернокопа слиза надолу и в момента е някаде пред Варна,но навътре.
dhaydhoe
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 4:10 pm

Re: КАЛИАКРА

Мнение от dhaydhoe »

Най-накрая някой да се сети да пусне такава тема. А рибата навътре ли беше или по-наплиткото, някъде пред таляна на зеленка ? Иначе риба има и от източната страна на калиакра (фишфайндърите я засичат), обаче от рязката спад на температурата на водата от 18-20 на 8-10 градуса е изпаднала в температурен шок и не яде. Влиза обаче в мрежите и то не само чернокоп, а и лефер. Днес обаче от мрежите са изкарали само скорпид. Сега обръща север североизток, което значи че ще стопли водата и трябва да почне пак да яде. Да се надяваме събота пак да барнем зъбатия.
maximof
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Сеп 30, 2008 8:08 pm

Re: КАЛИАКРА

Мнение от maximof »

Тя водата днес вече е 16/17 грд. но рибата я няма ама хич. Много делфини риба хич 10на дракона и толкоз и пред Русалка и Яйлата и Болата нито на 35м. дълбочина нито 6м. няма риба не шок фишфендара цирика само на ход спреш ли и млъква все едно го няма. Тя рибата пак ще се заварти 100% но днес и на мрежите няма.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: КАЛИАКРА

Мнение от КИРО »

А добре дошли и на четиримата.Не пише от къде сте,но се разбира,че е май от севера.Радвам ви се,защото виждам че давате и вие информация,както доста от нас.
За сега разбрах,че се върти рибата между Калиакра и Паша дере.Нямам преки впечатления,ако ги имам.....знае се.
Но моите авери са направили по около 4-5кг пред Дружба,малък чернокоп и малко едър сафрид.Днес какво е ставало,нямам идея.Обадиха ми се вече към 1630 за пред Траката,но за мен това е късно.Нямаше как да отреагирам.Час по-рано,щях да хукна.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
preslav
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:11 pm

Re: КАЛИАКРА

Мнение от preslav »

Рибата беше на около 70м надолу наравно с носа, а пък двамата дето бяха с мене се бяха яко заплели тъкмо като я набарахме и след акълите на тия дето излязоха без нито една риба да я търсим на 4 мили навътреи 4 мили нагоре ни остана само един час на мястото. Утре пак влизам там и очаквайте инфо
Аватар
Тошето
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 755
Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 12:25 pm
Местоположение: Варна

Re: КАЛИАКРА

Мнение от Тошето »

Кире това което виждам от Дружба ,пред Траката не се сабира село сабира се ВЕЛИКАТА АРМАДА какво се лови не знам но така е от два три дни.Да не забравяме че там е и едно от местата където може да се пуска лодка с колесар.Поздрави
За да поискаш, трябва да дадеш
Дели
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 4:48 pm

Re: КАЛИАКРА

Мнение от Дели »

Добре дошъл Преславе вече и като писател. За Варненци е особенно ценна информацията за Калиакра. Бием доста път до там и би било чудесно да знаем кога си струва и кога не. Днес например освен че изгорих 20 кила бензин и ми удариха колата само за килограм дребен чернокоп. Това което беше предната събота си остава за спомен. В понеделник ще е много спокойно морето и мисля че тогава чернокопа ще се завърне охранен. Наздраве.
Аватар
Митев
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6591
Регистриран на: Чет Фев 22, 2007 6:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: КАЛИАКРА

Мнение от Митев »

preslav написа:Здравейте колеги
От 3 год следя форума и за първи път пиша.
Браво бе, най -сетне се престраши :lol:
baco70
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 9:31 am

Re: КАЛИАКРА

Мнение от baco70 »

относно чернокоп-а информация от 09.10.2008 на фичоза 3-ма човека от 16:00-18:30 12 кг. хубав едър чернокоп
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: КАЛИАКРА

Мнение от КИРО »

baco70 написа:относно чернокоп-а информация от 09.10.2008 на фичоза 3-ма човека от 16:00-18:30 12 кг. хубав едър чернокоп
Абе тука е за Калиакра,три пъти ти прочетох поста докато вдяна.Е то четвъртък е било.Пасажа много бързо е минал,Надявам се втора вълна да тръгне от към Калиакра.Може би след 15-20 дена.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
chipi_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 869
Регистриран на: Съб Окт 14, 2006 6:33 pm
Местоположение: Варна

Re: КАЛИАКРА

Мнение от chipi_ »

днес на Калиакра от 8.00до 18.00 с лека почивка за обяд
трима човека 2кг.граца , пълна мъка.
щях да пусна и малко снимки
обаче някой да знае защо не става с тоя бутон от долу дето е ПРИКАЧИ ФАЙЛ
изписва ми това
Максималната големина на файловете е достигната.
а снимките са по 105 кб.
Изображение
Аватар
preslav
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:11 pm

Re: КАЛИАКРА

Мнение от preslav »

:D :lol: Днес накалиакра само два калкана (ха ха ха). Чернокоп и сафрид няма. При първото топване на чепарето калкан 1.5кг . Колегата го хвана а аз го извадих със кепа, дето след оная случка със котката дето ми спука лодката винаги си го нося. Втория на калкански такъм с жива граца който го пускам да се влачи след лодката докато работим с чепаретата. Днес бях с олово гьолско 150гр. На тоз тарикатлък имам 3 котки, 1 калкан и един удар с леко потрепване на пръта и прерязана линия. Тия интересни случки са от последния месец все на калиакра. Дано проработи линка който съм сложил. успехи на всички
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=295480

Изображение

Изображение
Pomatomus Saltatrix
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 7:23 am
Местоположение: Варна

Re: КАЛИАКРА

Мнение от Pomatomus Saltatrix »

Браво, колега!
Аватар
turing
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 205
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 6:51 pm
Местоположение: варна

Re: КАЛИАКРА

Мнение от turing »

евала бре. ами два калкана са си по-добре от дваисет кандидат сафрида :mrgreen: .
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”