Морска гара Варна - ПОБЕДА!!!

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Морска гара Варна - ПОБЕДА!!!

Мнение от 1000n »

radoadvokat написа:Здравей колега, надявам се да ме разбереш правилно, не искам да ти чупя ентусиазма, но според мен интерпретираш нещата както ти е угодно на теб и далеч не защитаваш интереса на обществото.
Що бе, колега, ти не искаш ли риболовът на Морска Гара да бъде разрешен, каквото беше положението преди (разбира се щом няма акостирал кораб там)!?

Ако не желаеш подобно нещо, кажи го ясно и да приключваме дискусията с теб!!!
radoadvokat написа:Надали има разумен човек, който да приеме, че изграждането и стопанисването на това съоражение "вълнолома" в едно с прилежащото пристанище и морска гара е с основен приоритет да осигури място за риболов на обществото.
Не разбира се! Основният приоритет на пристанището и на кея на Морска Гара не е да осигури място за риболов на обществото,
но е също приоритет в случаите, когато ТАМ НЯМА ПУКНАТ КОРАБ!!!
radoadvokat написа:Да обвиняваш Изп. Директор в некадърност и некомпетентност, само защото не разрешава достъп е жалко.
Ама какво говориш ти!? Как ще е некадърен и некомпетентен един изпълнителен директор, след като зорко бди някой пенсионер-хулиган да не вземе да нападне екипажа на изобщо неакостирал там в момента кораб!? Тия рибари са опасни терористи, които искат да застрашават сигурността и границите на Европейския съюз и непрестанно се опитват да забегнат ту в Куба, ту в Северна Корея през тази гранична зона!

Той изпълнителния директор затова е изпълнителен - за да ИЗПЪЛНЯВА ЗАКОНИТЕ,
а според чл. 5, ал. 1 от Конституцията на Република България:

Конституцията е върховен закон и другите закони не могат да й противоречат.
radoadvokat написа: Т.е Директора е некадърен, защото спазва закона???
Не защото го спазва, а защото не го спазва!!!
radoadvokat написа:Ами утре да поискаме да си ловим на Румънския бряг и да дамгосваме граничните, щото можем да си бръмчим свободно из ЕС.
Ами поискайте! Аз съм по-скромен! Аз искам да мога да ловя риба в собствената си държава и то КОГАТО НА КЕЯ НЯМА АКОСТИРАЛИ КОРАБИ!!!

АКО ТРЯБВА И ОЩЕ ВЕДНЪЖ ЩЕ ТИ ГО ПОВТОРЯ!!!
radoadvokat написа:Според мен влагаш добри чувства в това си начинание, но някак си се долавя лицемерие в думите ти.
Ако някой не изпълни желанието ти е некадърен и некомпетентен ...
Не! Не ако не изпълни желанието ми, а ЗАКОНА!!!
radoadvokat написа:Ако някой не изпълни желанието ти е некадърен и некомпетентен, а ако изпълнявайки го наруши закона и след това бъде санкциониран, то той веднага ще бъде обявен за престъпник, нали?.
Та той и сега си е престъпник, защото нарушава Конституцията,
а първо нея трябва да спазва, а после закони, наредби и т.н.
и то по начин, НЕНАРУШАВАЩ КОНСТИТУЦИЯТА!!!
radoadvokat написа:Някак си Американска ми е тая логика, брутално рационална, като костюм с маратонки
Ако щеш ходи си и с костюм и маратонки - ТОВА НЕ Е НЕЗАКОННО!!! А и явно това ще развеселява твои сродни душици!!!
radoadvokat написа:Конституцията казва, че: "Държавните имоти се стопанисват и управляват в интерес на гражданите и на обществото" в най общ смисъл, а Х на брой закони под нея определят приоритетно интересите на обществото и начина им на изпълнение и опазване.
И тук е момента да убедиш всички, че първостепенен интерес на обществото е възможността да се риболовства, а не опазване на външна граница на ЕС, посрещане и обслужване на търговска и там каква си флотилия.
Да, тук е моментът да поздравя Изпълнителния Директор на "Пристанище Варна" ЕАД, за изключителната му прозорливост и остър нюх към действията на тези престъпници и хулигани риболовците!!! Те са напаст Божия! Нападат въображаеми и несъществуващи кораби, но той умело се справя с тези морски пирати и се явява един истински защитник на правовия ред в страната и целия Европейски съюз!
radoadvokat написа:След като смяташ, че си прав и закона е на твоя страна имаш няколко варианта:
1.Предложи промяна в законите, които регулират отношенията конкретно в пристанището. Обърни се с предложения за изменения към правната комисия към Парламента.
Няма никаква нужда да се променя закона - той си е добре, но не се спазва!!!

Ако това да не бъде разрешен риболовът на кея на Морска Гара, когато там няма акостирал кораб
е правилно и законосъобразно решение, то тогава, защо съдът реши ДРУГО
и в последствие дълго време можехме да ловим риба там!?

Ако това да не бъде разрешен риболовът на кея на Морска Гара, когато там няма акостирал кораб
е правилно и законосъобразно решение, то тогава ЗАЩО ТОЗИ ИЗПЪЛНИТЕЛЕН ДИРЕКТОР
ТОЛКОВА ДЪЛГО Е НАРУШАВАЛ ЗАКОНА!?

ЗНАЧИ МИ КАЗВАТЕ, ЧЕ ИЗПЪЛНИТЕЛНИЯТ ДИРЕКТОР Е ВЪРШЕЛ ПРЕСТЪПЛЕНИЯ, НАЛИ ТАКА!!!

radoadvokat написа:2. При следващия избор за Изп. Директор участвай в конкурса и защити тезата си.
Не живея във Варна и нямам подобни болни амбиции. И сега изпълнителният директор на "Пристанище Варна" ЕАД трябва да спазва Конституцията на Република България! Не е нужно аз да ставам директор, за да се спазва закона!

Но до там ни е довел 70 години тоталитаризъм - нагли БКП-ета и ДС-ета вършат дори и престъпления, а народът си мълчи!
Това не е народ, а мърша!!! В условията на тоталитаризъм (комунизъм-феодализъм) няма върховенство на закона и управляващите си въобразяват, че са като царе с неограничена абсолютна власт, а гражданите допускат всичко това да се случва!
Така е - всеки народ заслужава своите управляващи! Бъдете кротки и послушни роби на феодалите и може и да ви обсипят с привилегии - то толкова им трябва да продажната част от населението ни!
radoadvokat написа:Човек е хубаво да знае законите, но някак си в еуфорията от това, че имаме куп права забравихме, че имаме и куп задължения.
И най удобно е да ги прескачаме с това, че сме Демократична и Правова Република :)
Това му го кажи на Изпълнителния директор на "Пристанище Варна" ЕАД!!!
radoadvokat написа:С най добри чувства, Радо Димитров.

п.п. надявам се да не останете с впечатление, че защитавам някой Директор :)
С най-добри чувства и от мен, Милен Велинов

Остани си с надеждите! :lol:
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Морска гара Варна - ПОБЕДА!!!

Мнение от dobria1 »

1000n написа:Остани си с надеждите! :lol:
Май ти ще си останеш с надеждите

п.п. я пак се вгледай как се е регистрирал човека (мислиш ли че е измислил името си като теб) :wink: :wink: и дали не познава закона няколко пъти по добре от теб
1000n написа:[Не знам колко взимат за една лодка или яхта. Уточни ти ако знаеш! Така ще можем да изчислим лесно и бързо дали можем да излезем с предложението да има такса за риболов или както казваш ти е безпредметно.
просто ще ти го отговоря за около месец трябва да им обещаеш един капацитет от около 100 човека(клатимадурковци) ВСЕКИ ден за един месец за да достигнеш лимита на една СРЕДНО голяма яхта :wink:
1000n написа:Но от друга страна тези концесионери, а без каквато и да било такса няма да имат и по 50ст. от всеки човек, а капка по капка става вир.
поизатересувай се защо затвориха плочата.Щото доколкото си спомням те бяха стопани повече от една година преди да забранят достъпа. Ще ти подскажа 1-2 неща като основателни да го сторят
КЛАТИМЪДУРКОВЦИТЕ оринираха и ...........(малко ме е гнус да го напиша) по палубите и около яхтите на сух док
многобройни оплаквания за откраднати въжета и сглобки
изчезнало гориво,няма да продължавам

И си мислиш че тоз дето дава хиляда и + лева месечно няма да дигне скандал до небесата за липси,и то заради някакви си 50ст. и някакви клатим............ дето не могат си намерят оная работа (нищо лично просто истина) и пак се замисли дали не си голям оптимист или просто си много наивен да си вярваш
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
atanasov1589
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 330
Регистриран на: Сря Юли 21, 2010 2:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Морска гара Варна - ПОБЕДА!!!

Мнение от atanasov1589 »

orion30 написа:Подкрепям Радко.
Около три години съм плавал под чужд флаг обиколил съм повечето от пристанищата в света и да ви кажа никъде няма клатимъдурковци с 8+ директни и три чепарета навързани едно след друго/30-тина куки./ да вадят по рибка на час, мотаещи се между корабите.
И аз да съм директор и аз няма да ви допусна. Малко е морето около Варна, че на тез 300-500м опряхме.
А-а-а забравих като дойде рибния пасаж от каквато и да е риба първо през Морска Гара минава за да си вземе визите за Бг черноморието.
Доколкото знам от външна страна спокойно се лови и къв е тоз зор за тая вътрешната.
Ако пък толкова сте влюбени в мътната вода пред гарата. Купете си яхтичка, платете си пристанищната таксичка и клатимъдурквайте колкото ви душа иска с директната осмица от магазина за един лев.

Без лоши чувства към когото и да било. Просто се разходете около Варна, доколкото знам цялата граничи с море.
Несериозно е да се подигравате със старите хорал.Точно за тези 300метра опряха
просто там им е най удобно
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Морска гара Варна - ПОБЕДА!!!

Мнение от КИРО »

ИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Морска гара Варна - ПОБЕДА!!!

Мнение от 1000n »

dobria1 написа: п.п. я пак се вгледай как се е регистрирал човека (мислиш ли че е измислил името си като теб) :wink: :wink: и дали не познава закона няколко пъти по добре от теб
Да! И аз мисля, че добре „познава“ закона, защото не ми е отговорил!
Но тези негови „познания“ явно не му пречат да чете законите, както дяволът – евангелието!

Какво ме интересува как се бил регистрирал този или онзи!
Всеки да си се регистрира по какъвто начин си иска - това не е незаконно или престъпно!
Той си е написал името, написах го и аз и какво от това!?

Въпросът е дали си знаем правата или не!
А законите не са някаква тайна, която едни да знаят, а други - не!
Те са публична информация, до която всеки гражданин има достъп!

Разбрах, колко пари се взимат за една яхта на месец - да си призная мислех си, че е дори повече от 1500лв!

Разбрах и какъв е бил проблемът, причинил забраната за риболов, така, че идеята ми еволюира до следното:

A) От парите за вход могат да се заделят пари за 24 часово видео наблюдение над яхтите,

B) на входа да се записват трите имена и данните на преминалите загражденията,

C) риболовът да бъде само на западния кей на плочата, където няма яхти и

D) всеки посетител-риболовец да бъде предварително известен, че приближаването му до яхтите или дори само преминаването му в източната половина на плочата ще бъдат основание да му бъде налагана глоба, която да е поне трицифрена сума в лева!


И нито съм наивен, нито съм прекален оптимист, аз съм реалист!

Наслука на всички! :D
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Морска гара Варна - ПОБЕДА!!!

Мнение от dobria1 »

1000n написа: A) От парите за вход могат да се заделят пари за 24 часово видео наблюдение над яхтите,

B) на входа да се записват трите имена и данните на преминалите загражденията,

C) риболовът да бъде само на западния кей на плочата, където няма яхти и

D) всеки посетител-риболовец да бъде предварително известен, че приближаването му до яхтите или дори само преминаването му в източната половина на плочата ще бъдат основание да му бъде налагана глоба, която да е поне трицифрена сума в лева![/i]
А- то и сега си има видео наблюдение :wink: :wink: :wink:
В- добра идея но едва ли всеки ще е съгласен да си предоставя личните данни
С- и това е добра идея,макар че там си беше (когато беше разрешено) и на челото на плочата не е лошо място
D- е те това ще ми е интересно как ще стане да обясниш на ШАЙКАТА и другите 4-5 човека дето постоянно са на черешата (и как ще му вземеш и 5 лева дори,като е със скъсани джобове почти винаги)

Има и една малка подробност: Мислиш ли че охранителната фирма ще се съгласи да си наруши спокойствието(което има сега) и ще е съгласна да се превърне в ПАДАР (знаем си манталитета и привичките и какво ни е нивото на хигиена) и химическа тоалетна да сложат и тя до месец ще е ...........
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
radoadvokat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 389
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 5:05 pm
Местоположение: Варна

Re: Морска гара Варна - ПОБЕДА!!!

Мнение от radoadvokat »

1000n написа:
И нито съм наивен, нито съм прекален оптимист, аз съм реалист!

Наслука на всички! :D
Здравей колега, да си призная тази забрана лично мен не ме засяга. Но това не означава, че не съм против ограниченията.
Поста ми по горе не беше в смисъл, че подкрепям конкретната забрана, а това, че четеш закона както дявола евангелието :) някак си много изискващо говориш, сякаш Държавата ти е длъжна, дано се замисляш и твоите задължения към нея какви са. Особенно в конкретния случай.
И за пример ще ти дам пристанищата на Игуменица и о–в Корфу, през които минах тея дни. Та ако метнеш въдица даже няма да те питат имаш ли лична карта, ако се сещаш, въпреки, че не са външна граница. А както знаем на гърците като не им отърва се събират по милион - два да протестират. Така, че без да се обиждаш, стила в който поднасяш изискванията си е весел и несериозен. Мое мнение.
Иначе да ти кажа честно надеждите съм ги поизоставил, предпочитам да действам и го правя.
valeripetrov
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Авг 04, 2009 6:30 pm

Re: Морска гара Варна - ПОБЕДА!!!

Мнение от valeripetrov »

И аз искам да кажа , че съм против забраната на Морска гара и плочата ,защото и аз съм от клатимъдурковците ,които редовно си плащат данъците и се нуждаят от развлечение. Аз редовно посещавах морска гара с въдица дори и когато не е имало риба. Просто да се видим с приятели покрай риболова за два , три часа привечер на прохлада. Колкото до оградата на плочата ,която ги пази от крадливите рибари това просто е опрадание ,а за да не им пречат външни хора.Както са оградени те продължават да се крадат по между си. Плочата също е много удобна не за риболов ,а за ремонт на по старите яхтички. " Мнение на един прост рибар."
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Морска гара Варна - ПОБЕДА!!!

Мнение от 1000n »

dobria1 написа:
1000n написа: A) От парите за вход могат да се заделят пари за 24 часово видео наблюдение над яхтите,

B) на входа да се записват трите имена и данните на преминалите загражденията,

C) риболовът да бъде само на западния кей на плочата, където няма яхти и

D) всеки посетител-риболовец да бъде предварително известен, че приближаването му до яхтите или дори само преминаването му в източната половина на плочата ще бъдат основание да му бъде налагана глоба, която да е поне трицифрена сума в лева![/i]
А- то и сега си има видео наблюдение :wink: :wink: :wink:
В- добра идея но едва ли всеки ще е съгласен да си предоставя личните данни
С- и това е добра идея,макар че там си беше (когато беше разрешено) и на челото на плочата не е лошо място
D- е те това ще ми е интересно как ще стане да обясниш на ШАЙКАТА и другите 4-5 човека дето постоянно са на черешата (и как ще му вземеш и 5 лева дори,като е със скъсани джобове почти винаги)

Има и една малка подробност: Мислиш ли че охранителната фирма ще се съгласи да си наруши спокойствието(което има сега) и ще е съгласна да се превърне в ПАДАР (знаем си манталитета и привичките и какво ни е нивото на хигиена) и химическа тоалетна да сложат и тя до месец ще е ...........
A) Като казвам видео наблюдение имам предвид видео наблюдение на самата плоча и на яхтите в непосредствена близост, а не видео наблюдение само на входа на оградата или на сградата на яхт-клуба.

B) Какво толкова се притесняват не мога да разбера всички за тези лични данни, като, че ли не ги давате пред всички държавни институции или при сключване на договор например с мобилните оператори или пък с кабелната телевизия!?

C) Идеята ми да се лови само на западната страна на плочата е продиктувана от това да се търси вариант, при който да има общ взаимен интерес между страните и някаква форма на компромис от наша страна, с който да засвидетелстваме, че сме готови да преговаряме и да направим отстъпки в името на общото благо – т.е. ние ще можем да ловим риба макар на част от кея (а аз си мисля, че е по-добрата част), а собствениците на яхти няма да се притесняват, тъй като ще сме далеч от това тяхно имущество.

Иначе и аз мисля, че в южната част на плочата (на челото й) мястото никак не е лошо, мисля също, че е добре да можем да ловим риба (та макар и само попчета) дори и на източната част на плочата, но ако исканията ни са прекалено големи, то вероятността да не успеем да се договорим и да не получим изобщо разрешение за риболов е много по-голяма.

D) Ама варианти хиляди! Ако някой няма пари, а застрашава целостта или доброто състояние на яхтите, тогава ще му бъде конфискувана риболовната техника, например!

Що се отнася до охранителната фирма, първо ние няма да преговаряме с нея, а с хората от яхт-клуба, които наемат охранителната фирма, второ от друга страна си прав, че това да се записва всеки посетител и да се следи никой от тях да не доближава яхтите е допълнителна работа за хората от охраната, така, че те действително едва ли ще са щастливи да я вършат безплатно, но ако отива за охранителната фирма процент от входната такса,

то тогава шефовете на охранителната фирма ще могат да увеличат и заплатата на своите служители, съобразно броя на посетителите ловящи риба и плащащи такса.


И така новата идея за вариант на предложение към собствениците на яхти се преобразува в:

A) Част от парите за вход се заделят за допълнителни камери за видео наблюдението на яхтите и за охранителната фирма

B) на входа да се записват трите имена и данните на преминалите загражденията и всеки риболовец-посетител на кея на плочата се подписва, че е съгласен записите от видео камерите, уличаващи го в некоректни действия, свързани с яхтите да се считат за доказателствен материал пред държавните органи, институциите и съда в Република България, като глобата за нередностите може да се фиксира на 50 или дори 100лв и отнемане на риболовната техника.

C) риболовът да бъде само на западния кей на плочата, където няма яхти .

И наслука на всички! :D
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Морска гара Варна - ПОБЕДА!!!

Мнение от 1000n »

radoadvokat написа:
1000n написа:
И нито съм наивен, нито съм прекален оптимист, аз съм реалист!

Наслука на всички! :D
Здравей колега, да си призная тази забрана лично мен не ме засяга. Но това не означава, че не съм против ограниченията.
Поста ми по горе не беше в смисъл, че подкрепям конкретната забрана, а това, че четеш закона както дявола евангелието :) някак си много изискващо говориш, сякаш Държавата ти е длъжна, дано се замисляш и твоите задължения към нея какви са. Особенно в конкретния случай.
В конкретния случай моите задължения към държавата ми са да отворя очите на нейния народ, живял десетки години в невежество, тоталитаризъм и липса на демокрация!!!

Май трябва да обяснявам за пореден път елементарни неща и основни принципи на всяка една демократична система на управление!

Да, всички български граждани според чл. 26, ал.1 от Конституцията на Република България имат всички права и задължения, записани в Конституцията ни, но можете ли да ми отговорите след като гражданите имат не само задължения, но и права, то тогава КОЙ ТОЧНО Е ДЛЪЖЕН ДА ОСИГУРЯВА НЕНАКЪРНЯВАНЕТО И ЗАЩИТАТА НА ТЕЗИ ЧОВЕШКИ ПРАВА НА ГРАЖДАНИТЕ, АКО НЕ ДЪРЖАВАТА НИ!?

Чл. 26.
(1) Гражданите на Република България, където и да се намират, имат всички права и задължения по тази Конституция.


Според чл. 28 от Конституцията ни всеки има право на живот.

Чл. 28.
Всеки има право на живот. Посегателството върху човешкия живот се наказва като най-тежко престъпление.


Та кой друг ако не държавата ни чрез полицията, армията си, пожарната команда и здравната си система е длъжен да гарантира това човешко право на гражданите в Република България!?

Същото може да се каже и за текста на чл. 30, ал. 1 от Конституцията:

Чл. 30.
(1) Всеки има право на лична свобода и неприкосновеност.


Текста на чл. 36 и чл. 53 от Конституцията гласят:

Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани

Чл. 53.
(1) Всеки има право на образование.
(2) Училищното обучение до 16-годишна възраст е задължително.
(3) Основното и средното образование в държавните и общинските училища е безплатно. При определени от закона условия образованието във висшите държавни училища е безплатно.


Та кой друг ако не държавата ни чрез образователната система, учителите и училищата на нейна територия е длъжен да осигури това човешко право на гражданите в страната ни!?

Чл. 56 от Конституцията ни гласи:

Чл. 56.
Всеки гражданин има право на защита, когато са нарушени или застрашени негови права или законни интереси. В държавните учреждения той може да се явява и със защитник.


Та кой друг ако не държавата ни чрез своята полиция, прокуратура, следствие и съдебна система е длъжен да осигури това право на защита, което има всеки български гражданин!?

Разбира се примерите не са само и единствено цитираните тук!

Силно препоръчително е всеки български гражданин да прочете поне веднъж внимателно Конституцията!
Тя не е толкова голяма като обем - аз например съм я събрал на 15 страници с по-дребен шрифт.
Можете да я прочетете и директно в интернет!
radoadvokat написа:И за пример ще ти дам пристанищата на Игуменица и о–в Корфу, през които минах тея дни. Та ако метнеш въдица даже няма да те питат имаш ли лична карта, ако се сещаш, въпреки, че не са външна граница. А както знаем на гърците като не им отърва се събират по милион - два да протестират.
Не можах да те разбера еднозначно! Кажи го ясно бе, човек!
Не разрешават ли на Корфу риболова или пък е позволен?
Аз преди време съм ловил там от кея и никой нищо не ми каза.

Отново ще повторя за хиляден път - аз искам да бъде отново разрешен риболова, КОГАТО НА КЕЯ НА МОРСКА ГАРА НЯМА АКОСТИРАЛИ КОРАБИ!!! Т.е. искам да се следва и изпълнява решението на българския съд, според което риболовът на Морска гара е редно да е разрешен щом там няма акостирал кораб!

А и в Гърция не е като да нямат кораби ... и въпреки всичко там може да се лови риба, а в Булгаристан, не можело да се практикува риболов, въпреки, че и кораби нямаме на кея!
radoadvokat написа:Така, че без да се обиждаш, стила в който поднасяш изискванията си е весел и несериозен. Мое мнение.
Иначе да ти кажа честно надеждите съм ги поизоставил, предпочитам да действам и го правя.
Не се обиждам. Радвай се щом намираш написаното от мен за весело и несериозно!

Аз държа само написано от мене да е ясно, че е ЗАКОННО!!!

И като си поизоставил надеждите и си бил предпочитал на действаш, то тогава какво точно правиш?


Наслука на всички! :D
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Морска гара Варна - ПОБЕДА!!!

Мнение от 1000n »

valeripetrov написа:И аз искам да кажа , че съм против забраната на Морска гара и плочата ,защото и аз съм от клатимъдурковците ,които редовно си плащат данъците и се нуждаят от развлечение. Аз редовно посещавах морска гара с въдица дори и когато не е имало риба. Просто да се видим с приятели покрай риболова за два , три часа привечер на прохлада.
Ами явно така мислим мнозина българи. :D
valeripetrov написа:Колкото до оградата на плочата ,която ги пази от крадливите рибари това просто е опрадание ,а за да не им пречат външни хора.Както са оградени те продължават да се крадат по между си.
Така, де точно за това е борбата - да ни позволят да им купим камери за видеонаблюдение, които от една страна ще ни предпазват да не бъдем несправедливо обвинявани и да не се оправдават с нас рибарите, а от друга страна камерите ще им бъдат стимул и пречка да не се крадат едни други! :wink:

Наслука на всички! :D
Аватар
radoadvokat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 389
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 5:05 pm
Местоположение: Варна

Re: Морска гара Варна - ПОБЕДА!!!

Мнение от radoadvokat »

1000n написа:

И като си поизоставил надеждите и си бил предпочитал на действаш, то тогава какво точно правиш?


Наслука на всички! :D
Здравей колега, и аз ловя на кея "буната" на Писател, което е различно от Пристанището. Та така и в Гърция, на Корфу лових на няколко кея, но на Пристанището никой няма право да лови :) Иначе аз действам с лодка в морето :)
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Морска гара Варна - ПОБЕДА!!!

Мнение от dobria1 »

radoadvokat написа:
1000n написа: Та така и в Гърция, на Корфу лових на няколко кея, но на Пристанището никой няма право да лови :) Иначе аз действам с лодка в морето :)
Нашто не се ли води и митница???
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Морска гара Варна - ПОБЕДА!!!

Мнение от 1000n »

radoadvokat написа: Здравей колега, и аз ловя на кея "буната" на Писател, което е различно от Пристанището.
И ти бъди здрав! :)
Да, различно е, но когато на Морска Гара няма акостирал кораб, на практика разлика няма освен тази, че комплексът съставен от вълнолома и кея на Морска гара взети заедно представляват една много голяма буна. Точно както от едната страна (обикновено източната) вълноломът ломи вълните, а от другата западна страна морето е тихо и спокойно, за да могат там да акостират кораби, така и на Ной(Писател) или на която и да било буна от едната страна се ломят вълните, а от другата страна морето е тихо и могат да акостират там лодки.

Но когато няма нито кораби , нито лодки двете съоръжения (вълноломът с Морска Гара от една страна и която и да е буна от друга) се различават само в пропорциите си, т.е. в големината и дълбочината пред тях иначе всички тези съоръжения са си все един бетониран бряг.

radoadvokat написа:Та така и в Гърция, на Корфу лових на няколко кея, но на Пристанището никой няма право да лови :)
Така казано думите „Пристанище“ и „кей“ придобиват доста широк и неясен смисъл.

Определението за кей е пристан или бряг, където корабите и другите плавателни съдове се товарят и разтоварват.

Откъдето следва, че всяко пристанище има кейове и че всеки един кей си е едно малко пристанище.

Така и всяка една буна си е едно малко пристанище, на което обаче могат да акостират малки плавателни съдове или лодки.

Забраните за риболов на пристанищата са продиктувани от най-различни причини.

Например, където крановете товарят корабите е опасно за минаващи отдолу хора, защото съществува риск кранистът да изтърве товара и това да стане причина за тежки травми и дори смърт на преминаващите в непосредствена близост хора.

Военните с техните лодчици надават вой, че някой ще вземе да се дегизира като рибар например и ще фотографира техните тайни и потайни кремъклийки или черешови топчета, за да помага на разузнаването на чужди държави, които възнамеряват да ни нападат, а тези военни са със самочувствието, че действително могат да гарантират националната ни сигурност с техните двувековни лодчици, купени на старо.

Там, където се товарят и разтоварват стоки, пък е забранен достъпът на външни лица, защото от една страна може някой да открадне стоките, а от друга собствениците на тези стоки и товари могат да се опитат да заобиколят митническите такси и ограничения.

Там където акостират пътническите кораби пък може някой престъпник, търсен от полицията в страната да се добере до кораба и по този начин да емигрира нелегално в друга държава.

На яхтеното пристанище пък забраняват достъпа на външни лица и респективно риболова, за да гарантират по някакъв начин целостта и функционалността на това имущество и т.н.

Но когато на Морска Гара няма акостирал кораб, то тогава нито има как някой да напусне границите на Република България, нито има яхти, които да могат да бъдат застрашени, нито има тежки или скъпи товари, които да бъдат съхранявани далеч от хората наоколо, нито има каквото и да било въоръжение на Българската Армия в непосредствена близост, което да бъде застрашено, просто няма НИЩО, КОЕТО ДА БЪДЕ РАЗУМНО ОСНОВАНИЕ РИБОЛОВА НА КЕЯ НА МОРСКА ГАРА ВАРНА ДА БЪДЕ ЗАБРАНЯВАН!!! И НА ТОВА МНЕНИЕ Е И БЪЛГАРСКИЯ СЪД!!! ОТ НАС ОСТАВА САМО ДА ИЗИСКАМЕ СЪДЕБНИТЕ РЕШЕНИЯ ДА СЕ СПАЗВАТ, А НЕ ДА СЕ НАРУШАВАТ ОТ ПРИСТАНИЩНИЯ ОПЕРАТОР!
radoadvokat написа:Иначе аз действам с лодка в морето :)
Ясно, значи се спасяваш поединично. Аз обаче възнамерявам да направя каквото мога за обществото, за да могат хората да ловят риба, когато на пристана няма акостирали кораби!
dobria1 написа: Нашто не се ли води и митница???
Митници има там, където се плащат мита, а мита се плащат там, където се внасят или изнасят стоки. :!:

Но на кея на Морска Гара може да има стоки и хора, които да плащат мита само, когато там има акостирал кораб!!!

Така, че малоумни аргументи, според които не трябвало риболовът на Морска Гара да бъде позволен, като например, че там било и митница, дори и когато нямало акостирал там кораб са повече от абсурдни, алогични, смехотворни и неоснователни!

Наслука на всички! :D
Аватар
radoadvokat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 389
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 5:05 pm
Местоположение: Варна

Re: Морска гара Варна - ПОБЕДА!!!

Мнение от radoadvokat »

1000n написа:
radoadvokat написа: Здравей колега, и аз ловя на кея "буната" на Писател, което е различно от Пристанището.
И ти бъди здрав! :)
Да, различно е, но когато на Морска Гара няма акостирал кораб, на практика разлика няма освен тази, че комплексът съставен от вълнолома и кея на Морска гара взети заедно представляват една много голяма буна. Точно както от едната страна (обикновено източната) вълноломът ломи вълните, а от другата западна страна морето е тихо и спокойно, за да могат там да акостират кораби, така и на Ной(Писател) или на която и да било буна от едната страна се ломят вълните, а от другата страна морето е тихо и могат да акостират там лодки.

Но когато няма нито кораби , нито лодки двете съоръжения (вълноломът с Морска Гара от една страна и която и да е буна от друга) се различават само в пропорциите си, т.е. в големината и дълбочината пред тях иначе всички тези съоръжения са си все един бетониран бряг.

radoadvokat написа:Та така и в Гърция, на Корфу лових на няколко кея, но на Пристанището никой няма право да лови :)
Така казано думите „Пристанище“ и „кей“ придобиват доста широк и неясен смисъл.

Определението за кей е пристан или бряг, където корабите и другите плавателни съдове се товарят и разтоварват.

Откъдето следва, че всяко пристанище има кейове и че всеки един кей си е едно малко пристанище.

Така и всяка една буна си е едно малко пристанище, на което обаче могат да акостират малки плавателни съдове или лодки.

Забраните за риболов на пристанищата са продиктувани от най-различни причини.

Например, където крановете товарят корабите е опасно за минаващи отдолу хора, защото съществува риск кранистът да изтърве товара и това да стане причина за тежки травми и дори смърт на преминаващите в непосредствена близост хора.

Военните с техните лодчици надават вой, че някой ще вземе да се дегизира като рибар например и ще фотографира техните тайни и потайни кремъклийки или черешови топчета, за да помага на разузнаването на чужди държави, които възнамеряват да ни нападат, а тези военни са със самочувствието, че действително могат да гарантират националната ни сигурност с техните двувековни лодчици, купени на старо.

Там, където се товарят и разтоварват стоки, пък е забранен достъпът на външни лица, защото от една страна може някой да открадне стоките, а от друга собствениците на тези стоки и товари могат да се опитат да заобиколят митническите такси и ограничения.

Там където акостират пътническите кораби пък може някой престъпник, търсен от полицията в страната да се добере до кораба и по този начин да емигрира нелегално в друга държава.

На яхтеното пристанище пък забраняват достъпа на външни лица и респективно риболова, за да гарантират по някакъв начин целостта и функционалността на това имущество и т.н.

Но когато на Морска Гара няма акостирал кораб, то тогава нито има как някой да напусне границите на Република България, нито има яхти, които да могат да бъдат застрашени, нито има тежки или скъпи товари, които да бъдат съхранявани далеч от хората наоколо, нито има каквото и да било въоръжение на Българската Армия в непосредствена близост, което да бъде застрашено, просто няма НИЩО, КОЕТО ДА БЪДЕ РАЗУМНО ОСНОВАНИЕ РИБОЛОВА НА КЕЯ НА МОРСКА ГАРА ВАРНА ДА БЪДЕ ЗАБРАНЯВАН!!! И НА ТОВА МНЕНИЕ Е И БЪЛГАРСКИЯ СЪД!!! ОТ НАС ОСТАВА САМО ДА ИЗИСКАМЕ СЪДЕБНИТЕ РЕШЕНИЯ ДА СЕ СПАЗВАТ, А НЕ ДА СЕ НАРУШАВАТ ОТ ПРИСТАНИЩНИЯ ОПЕРАТОР!
radoadvokat написа:Иначе аз действам с лодка в морето :)
Ясно, значи се спасяваш поединично. Аз обаче възнамерявам да направя каквото мога за обществото, за да могат хората да ловят риба, когато на пристана няма акостирали кораби!
dobria1 написа: Нашто не се ли води и митница???
Митници има там, където се плащат мита, а мита се плащат там, където се внасят или изнасят стоки. :!:

Но на кея на Морска Гара може да има стоки и хора, които да плащат мита само, когато там има акостирал кораб!!!

Така, че малоумни аргументи, според които не трябвало риболовът на Морска Гара да бъде позволен, като например, че там било и митница, дори и когато нямало акостирал там кораб са повече от абсурдни, алогични, смехотворни и неоснователни!

Наслука на всички! :D
В интерес на истината не мога да ти проследя мисълта за някои от нещата,които си написал.
Не бих нарекъл, който и довод за и против "малоумен".
Инак, от това което си написал разбирам, че граница е там където е граничния пункт а всичко останало: полосата на сухопътната, морската ивица и пристанищата на морската граници всъщност не са граница, защото няма "будка" или "гише".
Това разбрах аз, както свъщност, и че Левски се е преродил в русалка :)
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”