Морска гара Варна - ПОБЕДА!!!

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
...IaNIs
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Нед Сеп 20, 2009 1:33 pm
Местоположение: Варна

Re: Морска гара Варна - ПОБЕДА!!!

Мнение от ...IaNIs »

Teodor написа:Става въпрос за там където спират пътническите кораби или за "плочата" :roll: ?
За пасажерите ;) вчера там имаше хора наредени от оградата в единия край чак до ъгъла ;)
Аватар
pluv4o
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1085
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 9:25 pm
Местоположение: varna

Re: Морска гара Варна - ПОБЕДА!!!

Мнение от pluv4o »

Снощи бях на Морска гара и съм доволен от риболова на сафрид на плувка.Но ми направи впечатление че колеги не си прибират отпадъците(н.торбички,вестници от дозите с морски червей,опаковки от вафли,пл.бирени бутилки и др.)след като приключат с риболова. :evil: Охраната сподели че може занапред отново да нямаме достъп до Морска гара точно заради тези наши действия. :idea: Колеги бъдете европейци.Не замърсявайте за да нямат основание да ни налагат забрани. :!: :wink:
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Морска гара Варна - ПОБЕДА!!!

Мнение от 1000n »

pluv4o написа:Снощи бях на Морска гара и съм доволен от риболова на сафрид на плувка.Но ми направи впечатление че колеги не си прибират отпадъците(н.торбички,вестници от дозите с морски червей,опаковки от вафли,пл.бирени бутилки и др.)след като приключат с риболова. :evil: Охраната сподели че може занапред отново да нямаме достъп до Морска гара точно заради тези наши действия. :idea: Колеги бъдете европейци.Не замърсявайте за да нямат основание да ни налагат забрани. :!: :wink:
За риболова поздравления! :D

Но останалите думи в коментара направо ме отчайват! :? За това ли се драха в съда общинарите за нас? :? Ако продължаваме и занапред така, то аз съм на мнение, че не заслужаваме нито да ловим риба там нито някоя институция да се застъпва повече за нас рибарите! :? От друга страна съм почти сигурен, че в момента около кея НЯМА кошчета, където човек може да изхвърли отпадъците! Последното не може да бъде оправдание, но защо да не купим две най-обкновени кошчета, които да стоят на морска гара!? :idea: Не вярвам да са толкова скъпи - пък и има хора, които дават и по 10лв. за флуорокарбонови чепарета, на които рано или късно кордата се къса и куките ръждясват, защо просто не дадат и едни 10лв за кошче, което ще върши работа в дълга перспектива в полза на това да може изобщо да лови на морска гара както той самият, така и всички останали! Аз не съм човек с много пари, но бих купил едно кошче, но сега не съм във Варна, а докато дойда сигурно риболовът на Морска гара отново ще бъде забранен както вървят нещата! :? Или пък няма ли някой, който работи в рекламна агенция, за да направи поне една табелка с надпис предупреждаващ да не се изхвърлят отпадъци(нито на кея, нито в морето) и да се пази тишина, ако искаме да ловим риба там и за в бъдеще! :!: Ако трябва да съберем пари и за тази цел! :roll: И също така някой като вижда, че друг си захвърля отпадъците наоколо мисля, че е добре да му обясни, че вероятността да можем по-късно също да ловим риба там намалява значително, ако замърсяваме тази зона! Не казвам да правим забележки или да се караме с някого, а просто да обясним за какво иде реч! :roll: Ако и навсякъде в страната да сме свикнали да изхвърляме отпадъци, то тук(където чужденците за пръв път стъпват на българска територия и си създават първите впечатления за страната) това е НЕДОПУСТИМО! :? Трябва да се променим(както ние самите така и хората около нас) към по-добро, защото другото е губеща кауза! :!:
Аватар
ViRgE
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 4:23 pm

Re: Морска гара Варна - ПОБЕДА!!!

Мнение от ViRgE »

:smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023
zmz
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Май 14, 2010 8:28 pm

Re: Морска гара Варна - ПОБЕДА!!!

Мнение от zmz »

Има достатъчно кошчета пред самата сграда и отвън минава се покрай тях.ТОВА ЧЕ НЯКОЙ НЕ ГИ ВИЖДАТ ИЛИ ПОНЕ СЕ ПРАВЯТ
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Морска гара Варна - ПОБЕДА!!!

Мнение от 1000n »

zmz написа:Има достатъчно кошчета пред самата сграда и отвън минава се покрай тях.ТОВА ЧЕ НЯКОЙ НЕ ГИ ВИЖДАТ ИЛИ ПОНЕ СЕ ПРАВЯТ
Да, де, колега аз разбирам недоволството ти, но нали се сещаш, че хората от пристанищната администрация няма да си кажат "Вярно, има такива, които изхвърлят не където трябва отпадъците в района на Морска Гара, но пък има и много други хора, които са силно възмутени от техните действия и затова ние няма да гоним рибарите от там!" :wink: Не, тях ги интересува дали е чисто или не е! Иначе, просто всички(и замърсяващи и НЕзамърсяващи и НЕпукисти и възмутени) ще го отнесем и НЯМА да можем да ловим повече риба на това място! :!: Сещам се, че има някакви контейнери за отпадъци наоколо, но явно това не е достатъчно, защото един да изхвърли нещо дори и по невнимание, втори ще си каже "Ами, като няма наблизо кошче какво да правя?", трети ще каже "То може би тука си е нормално да се зарязват отпадъците, 'щото всички така процедират!", и дори и някой да си каже "Аз ще си изхвърлям боклуците, където трябва, ама след тия 'дето цапат няма да ходя!" или пък "А бе да взема да събера и останалите отпадъци(не само моите), ама може да ме вземат на подбив, така, че нищо няма да правя!"...... И МИЗЕРИЯТА Е НАЛИЦЕ! САМАТА МИЗЕРИЯ(МНОГОТО ЗАРЯЗАНИ ОТПАДЪЦИ) Е ПРОБЛЕМЪТ! И ИМА ЛИ ГО ТОЗИ ПРОБЛЕМ ЩЕ НИ ИЗГОНЯТ ОТ ТАМ И ПОВЕЧЕ НЯМА ДА НИ ПУСКАТ ДА ЛОВИМ РИБА НА МОРСКА ГАРА! И НЯМА ЗНАЧЕНИЕ, КОЙ Е ПО-ВИНОВЕН И КОЙ ПО-МАЛКО('ЩОТО КАТО СМЕ ВИДЯЛИ, ЧЕ НЯКОЙ НЕ СИ Е ИЗХВЪРЛИЛ БОКЛУЦИТЕ КЪДЕТО ТРЯБВА, НИЕ КАЗАХМЕ ЛИ МУ, ЧЕ НЕ Е ДОБРЕ ДА ЗАМЪРСЯВА РАЙОНА И/ИЛИ ИЗХВЪРЛИХМЕ ЛИ ЗАРЯЗАНИТЕ БОКЛУЦИ ИЛИ ГИ ОСТАВИХМЕ ТАМ)! ТО КОЛАТА КАТО СЕ ОБЪРНЕ(т.е. като забранят отново риболова на Морска Гара) - ПЪТИЩА МНОГО! ХОРА, ТРЯБВА ДА ПОМИСЛИМ КАКВО МОЖЕМ ДА НАПРАВИМ ПРЕДИ ОЩЕ ДА СЕ Е ОБЪРНАЛА КОЛАТА И ДА ВИДИМ ДАЛИ НЕ МОЖЕМ ВСЕ ПАК ДА НАПРАВИМ НЕЩО, ЗА ДА НЕ СЕ ОБРЪЩА ВЪОБЩЕ! :!:
Отново ще повторя моето предложение - поставяне на кошчета за отпадъци в непосредствена близост до мястото за риболов и табелки с надпис напомнящ да не се замърсява района! Също така е добре, да напомним поне на колегите ловуващи до нас за изключителната важност имаща чистотата на това място за възможността да ловим риба там и за в бъдеще! И трето ако все пак някой е оставил някакви отдъци и си е заминал(има, например, и разсеяни хора - роднина на наш съсед беше преподавател по физика и математика, но беше дотолкова отдаден на науката, че му се е случвало да тръгва по улицата с две различни обувки(нямам в предвид лява и дясна, де :wink: ) :lol: ) ще е по-добре ние да ги изхвърлим отколкото да не можем повече да ловим риба на Морска Гара! В момента не съм във Варна, но ако успея да дойда скоро и риболовът на Морска Гара не е вече отново забранен ще купя поне едно кошче за отпадъци! Наслука на всички(и дано имаме и слука с риболова на Морска Гара)! :D
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Морска гара Варна - ПОБЕДА!!!

Мнение от orion30 »

Варненци сме МАНГАЛИ и се гордеем с това. :D
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Морска гара Варна - ПОБЕДА!!!

Мнение от 1000n »

orion30 написа:Варненци сме МАНГАЛИ и се гордеем с това. :D
А бе това къде някой си се е родил, къде живее, какви са родителите му и като какъв точно се определя този човек си е отделен въпрос, който не мисля, че има нещо общо със това да оставяш след себе си цели нерегламентирани сметища и да ИСКАШ да ловиш риба на това място, но на практика да ПРАВИШ всичко възможно да НЕ те допускат повече да ловуваш там! :wink: Иначе е по-добре човек да има с какво да се гордее, отколкото да има нещо, от което да се срамува! :wink: И пак казвам на Морска Гара трябва да бъдем изключително активни в опазването на чистотата, ако не искаме да изгубим такова хубаво място за риболов! :!: Стискам палци да успеем! :D
borko84
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Пон Юли 06, 2009 1:48 pm
Местоположение: Варна

Re: Морска гара Варна - ПОБЕДА!!!

Мнение от borko84 »

Имам въпрос към колегите, посещаващи редовно Морска гара.(за това и пиша в тази тема) Вярно ли е, че миналата седмица е имало проверка на ИАРА, съвместно с Гранична ПОЛИЦИЯ на вълнолома и са проверявали за валиден риболовен билет :shock: ??? Тука покрай мен са се луднали доста хора да ходят да си вадят,че конфискували пръчки и пишели актове от 200 до 500 лв. До колкото знам хиляди пъти е дъвкана темата "трябва ли за морето Риболовен билет или НЕ" ! И в сайта на ИАРА проверих и ето на какво попаднах : "Чл. 23. (1) (Изм. – ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) Физическите лица могат да извършват любителски риболов без билет във водите на Черно море при спазване изискванията на глава четвърта." (каква е тая глава 4 нз ...) . Да не би да има някаква промяна и за това да е цялата разправия. Принципно аз ходя на канала в Аспарухово ама е все тая. Благодаря предварително за отговора и sorry ако не съм оцелил темата :?
Аватар
Божидар Стойков
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Нед Авг 29, 2010 5:21 pm
Местоположение: Несебър

Re: Морска гара Варна - ПОБЕДА!!!

Мнение от Божидар Стойков »

borko84 написа:Имам въпрос към колегите, посещаващи редовно Морска гара.(за това и пиша в тази тема) Вярно ли е, че миналата седмица е имало проверка на ИАРА, съвместно с Гранична ПОЛИЦИЯ на вълнолома и са проверявали за валиден риболовен билет :shock: ??? Тука покрай мен са се луднали доста хора да ходят да си вадят,че конфискували пръчки и пишели актове от 200 до 500 лв. До колкото знам хиляди пъти е дъвкана темата "трябва ли за морето Риболовен билет или НЕ" ! И в сайта на ИАРА проверих и ето на какво попаднах : "Чл. 23. (1) (Изм. – ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) Физическите лица могат да извършват любителски риболов без билет във водите на Черно море при спазване изискванията на глава четвърта." (каква е тая глава 4 нз ...) . Да не би да има някаква промяна и за това да е цялата разправия. Принципно аз ходя на канала в Аспарухово ама е все тая. Благодаря предварително за отговора и sorry ако не съм оцелил темата :?
Прочети тук колега: http://forums.nariba.com/viewtopic.php?f=38&t=7822
Последно промяна от Божидар Стойков на Пет Окт 08, 2010 6:42 pm, променено общо 1 път.
Изображение
Изображение
Аватар
Божидар Стойков
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Нед Авг 29, 2010 5:21 pm
Местоположение: Несебър

Re: Морска гара Варна - ПОБЕДА!!!

Мнение от Божидар Стойков »

По точно този пост:
barutchiata © написа:Чл. 22а. (Нов - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) (1) Билетите за любителски риболов се отпечатват от ИАРА и се разпространяват чрез териториалните й звена, държавните лесничейства, организациите по чл. 11 и други лица при условия и по ред, определени с наредба на министъра на земеделието и горите.
(2) Билетът за любителски риболов е личен и поименен и не може да се преотстъпва на трети лица.
(3) Билет за любителски риболов се издава за срок една седмица, един месец, шест месеца и една година по образец, определен с наредбата по ал. 1.
(4) Лицата, които разпространяват билети за любителски риболов, превеждат на ИАРА 95 на сто от стойността на билета при условия и по ред, определени в наредбата по ал. 1.
Чл. 23. (1) (Изм. - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г.) Физическите лица могат да извършват любителски риболов без билет във водите на Черно море при спазване изискванията на глава четвърта.
Последно промяна от Божидар Стойков на Пет Окт 08, 2010 6:42 pm, променено общо 2 пъти.
Изображение
Изображение
Аватар
Божидар Стойков
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Нед Авг 29, 2010 5:21 pm
Местоположение: Несебър

Re: Морска гара Варна - ПОБЕДА!!!

Мнение от Божидар Стойков »

Сега забелязах че поста на barutchiata © е от 2007 а от тогава може да има нови закони.....
Изображение
Изображение
borko84
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Пон Юли 06, 2009 1:48 pm
Местоположение: Варна

Re: Морска гара Варна - ПОБЕДА!!!

Мнение от borko84 »

Това си го пише и в сайта на ИАРА, съвсем точно е цитирано http://iara.government.bg/?page_id=280 . А относно акцията - някой да е присъствал ? Или някой се зевзечи нещо :?:
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Морска гара Варна - ПОБЕДА!!!

Мнение от dobria1 »

колега незнам към кого е Морска гара но за канала и езерото ти е нужен билет (затова се води ЕЗЕРО)това че не проверяват си е друга работа

на Морска гара би трябвало да не искат билет според мен,но кой ти проверява някой те е качил на ЧЕРЕШАТА :wink:
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
liubak
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 493
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 8:46 pm
Местоположение: Варна

Re: Морска гара Варна - ПОБЕДА!!!

Мнение от liubak »

Момчета, имам молба към вас.
Понеже да не отваряме нова тема за риболов на Морска гара - Варна да споделяме тук.
Доста сме хората които ходим там.


Какво ще кажете ?

Е, да съм аз първият.
На 26. V. следобед даде добре / като за начало де/ сардинка и някоя и друга хамсия. Даже и хванахме и първите сафриди.
През денят на плувка взимат и илария и някоя и друга платеринка. Късен следобед и вечер се взима и харибче, слабо но все е нещо.

Вчера следобед и снощи, слабо - ама много слабо отвсякъде, според колегите. Бях там към 20:30ч. след работа с ръце в джобовете, само да скивам как е хавата.

Ами наслука, пък каквото сабя покаже.
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”