Инфо за Созопол...

Модератори: emo vasilev, alekst

erols
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 12:09 am
Местоположение: Истанбул

Инфо за Созопол...

Мнение от erols »

Здравейте колеги!
След една седмица ще замина на почивка в Созопол. Във форума не видях информация за Созопол...
Ще ви бъда безкрайно благодарен ако ми дадете малко инфо относно:
- Местата за риболов в Созопол и наоколо,
- Кои риби могат да се хванат в този сезон (от брега),
- С каква стръв,
- Има ли магазини за риболовни принадлежности в Созопол...
Също така ще ми бъде приятно да се запозная с колегите от Созопол, които участвуват в този форум.
Предварително благодаря на всички отзовали се колеги!
Erol
гр. Истанбул
«Несподелените знания нямат никаква стойност...»
edis-pike
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Чет Фев 17, 2011 7:12 pm

Re: Инфо за Созопол...

Мнение от edis-pike »

Местата не ги знам много добре как са там , но на пристанището има рибарски магазин всякакви стоки има !
Последно промяна от edis-pike на Чет Юни 23, 2011 8:38 pm, променено общо 1 път.
Аватар
kkiryazov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 683
Регистриран на: Пет Май 08, 2009 4:01 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Инфо за Созопол...

Мнение от kkiryazov »

Пристанището
Скалите на края на стария град
Скалите на края на новия град
Райския залив
Германката - и от страната на даляна, и от страната на плочата
и
доста места в посока Черноморец и Приморско

Успех
erols
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 12:09 am
Местоположение: Истанбул

Re: Инфо за Созопол...

Мнение от erols »

Колеги (edis-pike/kkiryazov), много ви благодаря за информацията! Да сте живи и здрави! Успехи и на вас!..
Erol
гр. Истанбул
«Несподелените знания нямат никаква стойност...»
lefera1
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 353
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 11:13 am

Re: Инфо за Созопол...

Мнение от lefera1 »

Ероле, ще се разочароваш брато, това изобилие на риби дето го имате надоло по Босфора тука у нас уви няма такова. Дано поне туристките да те поразсеят малко айде и наслука :lol:
erols
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 12:09 am
Местоположение: Истанбул

Re: Инфо за Созопол...

Мнение от erols »

lefera1 написа:Ероле, ще се разочароваш брато, това изобилие на риби дето го имате надоло по Босфора тука у нас уви няма такова. Дано поне туристките да те поразсеят малко айде и наслука :lol:
Да, наистина при нас особенно по Босфора целогодишно си ловиме риба... във всеки сезон има какво да се лови там. Но мисля, че рибата не стои само на Босфора а се разкарва и по Черно море и по Мраморно море, така че дано имам шанс да хвана поне няколко рибки за да си задоволя мерака. Ама ако и това не стане, дето викаш ти "дано поне туристките да ме поразсеят малко"... :lol: :lol: :lol:
Erol
гр. Истанбул
«Несподелените знания нямат никаква стойност...»
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: Инфо за Созопол...

Мнение от barutchiata © »

Здравей Ерол, в Созопол има доста места за риболов както е посочил и колегата. Аз лично ловя обикновено на пристанището и на скалите под старото училище в стария град. Има магазини в новия град, а лятото и на пазара в началото на стария град. Всички ловят предимно на морски червей (блатен). Говориме за риболов на платерини, иларии и зарган. На пристанището ловят и попчета на тежко. На тези места излизат и чернокопи и сафрид, ако му е сезон и го има. Аз обикновено ходя август и септември. За сега незнам, но платерини трябва да има.
erols
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 12:09 am
Местоположение: Истанбул

Re: Инфо за Созопол...

Мнение от erols »

barutchiata © написа:Здравей Ерол, в Созопол има доста места за риболов както е посочил и колегата. Аз лично ловя обикновено на пристанището и на скалите под старото училище в стария град. Има магазини в новия град, а лятото и на пазара в началото на стария град. Всички ловят предимно на морски червей (блатен). Говориме за риболов на платерини, иларии и зарган. На пристанището ловят и попчета на тежко. На тези места излизат и чернокопи и сафрид, ако му е сезон и го има. Аз обикновено ходя август и септември. За сега незнам, но платерини трябва да има.
Здравей колега!
Много ти благодаря за подробната информация... Да си жив и здрав! На 4 юли в понеделник вече ще съм в Созопол и дано да имам късмет да хвана някоя друга рибка та да си задоволя поне мерака. Пожелавам и на теб наслука и успехи!
Erol
гр. Истанбул
«Несподелените знания нямат никаква стойност...»
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Инфо за Созопол...

Мнение от maranzika »

Здравейте колеги.
Ако ми кажете някакво актуално инфо за Созопол ще съм ви много благодарен.Къде точно се намира рибарският магазин и каква риба да търся в момента.Никога не съм ловил на морето и ще ми е сефте,та всякаква информация ще ми е полезна. :lol: :lol: Взел съм една въдица на дъно и една на лек спининг... :D
Поздрави и Наслука на всички.
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: Инфо за Созопол...

Мнение от barutchiata © »

Магазин има на ул. Лазурен бряг 2, както и сергии в началото на стария град в ляво. Инфото ми е старо и до сега съм ловил на скалите под старото училище на самия нос от дясно и на пристанището. Не знам как е статута на военното пристанище сега, може и да е разрешено вече. Поствам ти и снимка.
sz.png
1. Скалите под старото училище.
2. Местото на пристанището.
3. Сергиите на пазарчето.
4. Магазина за риболовни принадлежности.

Още веднъж повтарям инфото ми е старо. Но на скалите винаги е давало риба. Ходи се много рано сутрин и към 9-10 часа става умряла работа. Но там се лови само на бомбарда. Ако искаш на дъно на пристанището. Има още едно място за риболов но не ти го препоръчвам „ лайняния бурун“ името му говори много. Там се изливат фекалните води на града. Намира се в началото на града от дясно долу, преди оградата на яхтеното пристанище.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Инфо за Созопол...

Мнение от maranzika »

Ето това се казва инфо..Благодарско.. :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 Ще пиша като се върна,че гледам никой не споделя скоро време за Созопол.. :wink:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Инфо за Созопол...

Мнение от КИРО »

намери Агалина по гугъла,и бягай там да мяташ чепарето или бомбардата. :wink:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Инфо за Созопол...

Мнение от bobo_33333 »

КИРО написа:намери Агалина по гугъла,и бягай там да мяташ чепарето или бомбардата. :wink:
Също и Германката
Аз там съм пораснал...
Аватар
BOBI MITREV
новобранец
новобранец
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Апр 21, 2009 1:55 pm
Местоположение: гр.Петрич

Re: Инфо за Созопол...

Мнение от BOBI MITREV »

Утре и аз потеглям за Созопол, като се върна ще дам инфо как е протекъл риболова.
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Инфо за Созопол...

Мнение от bobo_33333 »

maranzika написа:Ето това се казва инфо..Благодарско.. :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 Ще пиша като се върна,че гледам никой не споделя скоро време за Созопол.. :wink:
Някой къртят лапини на джиг вече :D
Аз там съм пораснал...
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”