Риболов на Френската ривиера

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
berko1
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Юни 30, 2012 10:45 am

Риболов на Френската ривиера

Мнение от berko1 »

Здравейте колеги.От известно време съм във Ница Франция.Ходил съм вече доста пъти за риба когато ми остава време.Ходил съм и сутрин рано и късно след обяд но най добрия ми улов е ципура около 200-300 гр .Използвах стръв черна мида.Хващал съм и доста други рибета неизвестни за мен и то основно на мида и скарида.Та въпроса ми е има ли някой от колегите наблюдения над риболова по тези места и ако може някой съвет за стръв такъм,абе всичко което може да ми е от полза.
gorgy_ski
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2008 3:10 pm
Местоположение: Чепеларе/Пловдив

Re: Риболов на Френската ривиера

Мнение от gorgy_ski »

колега,може би темите за риболов в Гърция ще ти бъдат полезни. ама най-добре е да откраднеш нещо от местните рибари. Успех
berko1
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Юни 30, 2012 10:45 am

Re: Риболов на Френската ривиера

Мнение от berko1 »

Абе аз крада постоянно но нали не знам много френски и ми е малко трудно.Стръвта им е нова за мен и незнам точно какво е.Но честно казано от това което видях мойта ципура беше най голяма.Иначе масово се лови от брега с дълги пръчки и големи олова.Но ще разуча и ще пиша.
N_Petkov
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 12:12 pm

Re: Риболов на Френската ривиера

Мнение от N_Petkov »

здравейте аз също съм в Ница но до сега не съм ходил за рибки . прочетох няколко теми за риболова в в това море и утре ще постна снимки ако има с какво да се похваля разбира се ;)
N_Petkov
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 12:12 pm

Re: Риболов на Френската ривиера

Мнение от N_Petkov »

Колега ти пробвал ли си спининга от брега? Има ли интересни удари на воблери,мухи,блесни
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов на Френската ривиера

Мнение от Тедо »

Колега, срамота е да живееш там и да не научиш поне малко от езика на русалките :)

Взимай една спинигарка, няколко пилкера (джига) и воблери и ги търси от кея или от скалист бряг...

Изображение



Изображение/
Изображение
iliyan
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Май 10, 2010 9:09 pm

Re: Риболов на Френската ривиера

Мнение от iliyan »

Колегата Тедо е прав. Също можеш да си вземеш Verte dure, това са червеи подобни на нашите морски червеи, но доста по-големи и жилави. Прадават ги във веки рибарски магазин. С тях на бомбарда, монтажа е като този за зарган в БГ, можеш да удариш некое рибе( зарган, чернокоп, скумрия и т.н.).Също така можеш да ги ползваш за дъно, заедно с черна мида, за дорадо. На слука!
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”