Инфо за остров Gokceada

Модератори: emo vasilev, alekst

vvt1970
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Сеп 22, 2008 7:28 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от vvt1970 »

Ей колеги много ме запалихте! Вече и аз замислям едно пътуване. Октомври как е риболова (с въдица от брега).
Аватар
stih
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Авг 04, 2007 8:58 pm
Местоположение: Балчик

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от stih »

anatoli75 написа:Здравейте,а цените на хотелите какви са,че ми се иска другия месец и аз да патувам натам,благодаря ви предварително :D
ИзображениеПлащах 50 лири /някъде към 45 лева май идваше/ за стая с баня и WC. Бяхме с двете деца. Имаше wi-fi интернет. Казват им пансиони на местата за настаняване. Знам, че има и по-добри оферти, но пристигнах късно и заради децата трябваше да се насоча към първото място за настаняване. Намира се срещу първата джамия по пътя за меркеза /центъра/. Кофти, че ходжата ми пееше на ухо няколко пъти на ден - бях улучил байряма :-) ...но и това влиза в усещането на уникалност на мястото.
Последно промяна от stih на Съб Май 29, 2010 4:12 pm, променено общо 1 път.
kuzmich
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от kuzmich »

това в самия град ли е колега или в някое от селата? че това инфо за wi-fi много ме заинтересува, ако има читав интернет мога и за повече дни да отида
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от spear »

Аз съм един от глобените от бреговата охрана на острова. Ето го закона на английски: http://www.kkgm.gov.tr/regulation/not/2007-44.html
Там е описано абсолютно всичко което е нужно да знаете.
С няколко думи, в случай че ловите от брега, нямате проблем, единствено спазвайте дневния лимит и не ловете забранени риби(описани са в закона). В момента в който се качите на лодка или нещо друго сте извън закона. Хванат ли ви следва конфискация на всичко и глоба от 700 лири(1:1 лева). Ако сте с много риба може и на съд да се отиде.
Хващането е внезапно. Ако видите в далечината лодката на бреговата, като точка, докато вземете решение какво да правите тя вече е до вас, супер бързи са. Ако имате късмет някой от служещите ще говори на английски. След като ви хванат ви записват на видео което отива в архива и си имате досие. След това ви арестуват и ви водят под конвой на кораба на бреговата в пристанището, там където пристига ферибота. Там ви черпят с кафе или чай и офицер с перфектен английски и усмивка на уста ви обяснява защо сте там и какво ще ви се случи като в същото време ви се извинява :D .
В случай че сте били с една две риби и ви е запърви път следва само плащане на глобата, не ви конфискуват нищо.

Това е общо взето и е валидно за цяла Турция. Но Гьокчеада е под специално и постоянно наблюдение на бреговата охрана поради многото оплаквания от местни рибари относно българи продаващи риба на пазара и по пансионите през изминалите години. Самите местни рибари видят ли българи в морето с лодка с въдици или харпун звънят в офиса на бреговата и тя пристига след 10 мин.
За разлика от Гъция в Турция туриста не може да си извади билет. В закона го пише. За да се лови риба от лодка е нужно местен с лиценз за развеждане на туристи с лодка с цел любителски риболов да ви скъса дневен билет. След това той е длъжен да ви развежда с лодката до мястото за риболов и да ви придружава през цялото време.
Билет могат да вземат само тези със статут и документ за "временно пребиваващ" и "официални гости".
А риба има много, с въдица се вадят по 20-30кг за 4-5 часа. След това много от българските "туристи" я предлагат на пансионите или на меркеза за да "си избиели разходите" ...
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от dobria1 »

е аз написах нещо подобно но в по съкратен вариант,колегата е напълно прав че не можеш да влезеш с лодката си или по скоро може само този Българин който има и турско местожителство, да не говорим пък колко постове има покрай цялата брегова зона и как са ме гледали с бинокли като съм на отрешното баирче,така че не се канете много :wink: :wink: :wink:
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
stih
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Авг 04, 2007 8:58 pm
Местоположение: Балчик

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от stih »

kuzmich написа:това в самия град ли е колега или в някое от селата? че това инфо за wi-fi много ме заинтересува, ако има читав интернет мога и за повече дни да отида
Да, това е на влизане в града откъм ферибота. Ако е нужно, мога и да го ситуирам на google map. wi-fi имаше и то приличен. Вечерно време, като седнем на салатка и други неща, компа на масата и си говорим с ближните. Иначе с кеф бих си пил ениракъто в някой ресторант, ама не дават. Бира дори не позволяваха. Щом като е така - пакетирайте ми салатите, хапването и на масата "в къщи". То беше точно до джамията, та всички участници във вечерната служба се изреждаха да ни гледат докато сърбаме салата с лъжиците.
kuzmich
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от kuzmich »

stih написа:
kuzmich написа:това в самия град ли е колега или в някое от селата? че това инфо за wi-fi много ме заинтересува, ако има читав интернет мога и за повече дни да отида
Да, това е на влизане в града откъм ферибота. Ако е нужно, мога и да го ситуирам на google map. wi-fi имаше и то приличен. Вечерно време, като седнем на салатка и други неща, компа на масата и си говорим с ближните. Иначе с кеф бих си пил ениракъто в някой ресторант, ама не дават. Бира дори не позволяваха. Щом като е така - пакетирайте ми салатите, хапването и на масата "в къщи". То беше точно до джамията, та всички участници във вечерната служба се изреждаха да ни гледат докато сърбаме салата с лъжиците.
благодаря! ако не е проблем да чукнеш на google map щото съм ходил два пъти на острова ама нямам спомен за тая къща да съм я виждал
kuzmich
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от kuzmich »

spear написа:Аз съм един от глобените от бреговата охрана на острова. Ето го закона на английски: http://www.kkgm.gov.tr/regulation/not/2007-44.html
Там е описано абсолютно всичко което е нужно да знаете.
С няколко думи, в случай че ловите от брега, нямате проблем, единствено спазвайте дневния лимит и не ловете забранени риби(описани са в закона). В момента в който се качите на лодка или нещо друго сте извън закона. Хванат ли ви следва конфискация на всичко и глоба от 700 лири(1:1 лева). Ако сте с много риба може и на съд да се отиде..
Колега с твоя лодка или харпун те хванаха? Виждал съм доста други българи да ги извеждат с турски лодки и то през светлата част на деня и не съм чул да имат проблеми. И това неприятно събитие скоро ли се случи?
kuzmich
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от kuzmich »

Информация отпреди 3 дена за Гьокчеада - трима човека от брега саргос около 3-4кг на плувка за два дена, от лодка са изкарали към 12-ина кг - саргос, ципура и скумрия на дъно за 3 часа.
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от spear »

kuzmich написа: Колега с твоя лодка или харпун те хванаха? Виждал съм доста други българи да ги извеждат с турски лодки и то през светлата част на деня и не съм чул да имат проблеми. И това неприятно събитие скоро ли се случи?
Бях с моя лодка, паркирана във водата и гмурках с харпун около нея. Първо мина турска рибарска лодка и след около половин час пристигна бреговата. Случи се миналата година по това време. Местен мой приятел с положение на острова се застъпи за мен, чак в Анкара звъня, и се отървах само с глоба. Малко преди мен момчета от Варна изгоряха. По-предното лято двама от София, конфискуваха им всичко, отидоха на съд, отърваха се накрая но доста пари изхарчиха по турски адвокати.
Качен на турска лодка с местни едва ли някога някой ще ти направи проблем.
Дори и човек да реши да рискува не трябва по никакъв начин да предизвиква внимание, но е пълно с глупаци, хванат риба и ходят продават на местните, ей това е което ядосва местните рибари, но не го разбраха това нашите българи :x
По принцип турците много обичат българите, рядко някой ей така ще тръгне да ти прави мръсно там, но като му крадеш хляба и той тръгва срещу теб.
Аватар
stih
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Авг 04, 2007 8:58 pm
Местоположение: Балчик

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от stih »

kuzmich написа:
stih написа:
kuzmich написа:това в самия град ли е колега или в някое от селата? че това инфо за wi-fi много ме заинтересува, ако има читав интернет мога и за повече дни да отида
Да, това е на влизане в града откъм ферибота. Ако е нужно, мога и да го ситуирам на google map. wi-fi имаше и то приличен. Вечерно време, като седнем на салатка и други неща, компа на масата и си говорим с ближните. Иначе с кеф бих си пил ениракъто в някой ресторант, ама не дават. Бира дори не позволяваха. Щом като е така - пакетирайте ми салатите, хапването и на масата "в къщи". То беше точно до джамията, та всички участници във вечерната служба се изреждаха да ни гледат докато сърбаме салата с лъжиците.
благодаря! ако не е проблем да чукнеш на google map щото съм ходил два пъти на острова ама нямам спомен за тая къща да съм я виждал
Ето данните, които ми се изписаха в google map 40.197044,25.910032 Това е къщата, където бях. Не е лукс, но е спокойно. Имаше хладилник, чисти легла и завивки, едно геконче за компания на децата и прилична и-нет връзка. Някъде тук 40.224721,25.899947 има едни интересни къщички /Пансиони/. Щях да качвам снимка, но намерих инфо в нета, което предоставям с превод :-) Мисля, че следващия път ще бъдат тук http://translate.google.com/translate?j ... l=tr&tl=bg.
То на картата се вижда, но след като от ферибота стигнеш центъра /меркеза/, завиваш надясно и караш направо. Минават се училище, поредица от казарми и по правата отсечка се стига до Йени бадемли.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от Булти »

spear написа:Бях с моя лодка, паркирана във водата и гмурках с харпун около нея....
...Спиър , много подробно инфо ..ЕВАЛА !!!
kuzmich
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от kuzmich »

Ето данните, които ми се изписаха в google map 40.197044,25.910032 Това е къщата, където бях. Не е лукс, но е спокойно. Имаше хладилник, чисти легла и завивки, едно геконче за компания на децата и прилична и-нет връзка. Някъде тук 40.224721,25.899947 има едни интересни къщички /Пансиони/. Щях да качвам снимка, но намерих инфо в нета, което предоставям с превод :-) Мисля, че следващия път ще бъдат тук http://translate.google.com/translate?j ... l=tr&tl=bg.
То на картата се вижда, но след като от ферибота стигнеш центъра /меркеза/, завиваш надясно и караш направо. Минават се училище, поредица от казарми и по правата отсечка се стига до Йени бадемли.[/quote]

благодаря за инфото, надявам се да се видим някои път там
Аватар
zarganski
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 5:01 pm
Местоположение: Николай Зехирев - Бургас

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от zarganski »

kuzmich написа:Информация отпреди 3 дена за Гьокчеада - трима човека от брега саргос около 3-4кг на плувка за два дена, от лодка са изкарали към 12-ина кг - саргос, ципура и скумрия на дъно за 3 часа.
Кой е третия човек, щото за двамата май се досещам...
Може и да бъркам, но такива съвпадения стават трудно... :wink:
if there is no fishing in paradise, i am not going!!
Аватар
udoudo
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 6:55 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от udoudo »

Това лято бях. Толкова много и безстрашен кефал не съм виждал. Огромни пасажи. Като казвам огромни ще опиша. Правя си безидейни дължинки с бездарен бруст и изведнъж виждам вляво река от кефал, която започва откъдето ми поглед стига, широка около 2м. Връткам вдясно - реката кефал продължава докъдето ми поглед стига. Видимостта там е около 15м. (водата е невероятно бистра - който е ходил знае). Та така - човек може да си шие кефал, удобно полегнал на дюшек. Обаче!!!
Мой приятел ми каза, че е забранено харпунджийството, та се стопих от нерви, че не взех патоса, ама сега като чета поста на колегата spear... Може и да е по-добре. Инъче видях още и морска котка (или лисица), жена ми - змиорка, а имаше и октоподи. Зарган - в изобилие. Имаше и много местни харпунджии с петдесетки, но така и нищо не извадиха. Не знам защо. Съдейки по маниера им на гмуркане - голоноги и босоглави бяха (казано без и следа от присмех - само информативно).
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”