Инфо за остров Gokceada

Модератори: emo vasilev, alekst

Аватар
miroslavpetkov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Нед Ное 29, 2009 1:53 pm
Местоположение: Варна

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от miroslavpetkov »

barutchiata © Да там е чудесно място точно от камъните на малкото заливче е идеално място за риболов
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от barutchiata © »

Със една добре оборудвана каравана с генератор на ток, газ и другите му мурафети, човек може да си изкара супер. А ако знае и къде да си намери стръв ще се получи една прекрасна почивка!
А ако се намести и под боровете ще е супер. :D

На самия край на плажа на носа имах един зверски удар. Та щеше да ми вземе пръчката от ръцете, така и не разбрах каква риба е, както и колко е голяма. Поне да я бях видял, то после щяха да са едни раздувки :lol: :lol: :oops:
Аватар
miroslavpetkov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Нед Ное 29, 2009 1:53 pm
Местоположение: Варна

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от miroslavpetkov »

На какво ти удари :?:
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от barutchiata © »

miroslavpetkov написа:На какво ти удари :?:
На морски червей! Аз обикновено когато ловя на бомбарда водя по два начина стръвта. Единия е равномерно а втория е с леки резки придърпвания. По някога и на зиг-заг. Първия метод го ползвам обикновено когато ловя на плуваща бомбарда.Когато водя по втория начин стръвта се движи като рибка и го използвам при потъващи бомбарди. Та тогава водих с придърпване.
sstancheff
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 10:01 am

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от sstancheff »

barutchiata © написа:
miroslavpetkov написа:На какво ти удари :?:
На морски червей! Аз обикновено когато ловя на бомбарда водя по два начина стръвта. Единия е равномерно а втория е с леки резки придърпвания. По някога и на зиг-заг. Първия метод го ползвам обикновено когато ловя на плуваща бомбарда.Когато водя по втория начин стръвта се движи като рибка и го използвам при потъващи бомбарди. Та тогава водих с придърпване.
Колега, може би си закачил за момент Ламбука /Наташа/, така им казват на едни едри
риби. Тази есен доволно ударихме с брат ми десетина такива. Най голямата беше 4,5 кг.
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от barutchiata © »

Изображение



Ако извадя такава морска риба, ще я разнасям докато се вмирише! :lol: :lol: :lol:
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от orion30 »

Таз Ламбука/Наташа/ поразително прилича на Дорадо.
Аватар
miroslavpetkov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Нед Ное 29, 2009 1:53 pm
Местоположение: Варна

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от miroslavpetkov »

Tурците и казват ламбука а е най известна като dolphinfish :wink: Много приятна за риболов борбена риба.Движи се на пасажи обикновено като се хване една и целия пасаж се върти около уловената риба.
sstancheff
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 10:01 am

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от sstancheff »

Прав си колега. Брат ми хвана една към 2 кила, а аз секунди след него тази, която
той държи 4,5 кила. Около 20 минути мисината / кордата ми свиреше/, знаеш как, докато я доближа до брега. Голяма атракция за турците. 4,5 кг луда работа. Това е все едно шаран 10 кила, голяма борба, скачаше по 2 метра над водата. Имам и клип.
Май месец ще ходя отново. Хазаина е мноооо готин. Спазарих етаж от къща в Угурлу - тристаен апартамент за 250 лири за 6 дни. Две семейства с брат ми. Къщата три - четири звезди. Нещо невероятно - чисто, нови мебели, чинии, вилици, чашки, всичко.... и гьозлеме от чорбаджийката. Хората в селото, едни добри, учтиви, не са като нас злобни и завистливи.
Невероятен спомен.
Каня се май 2013 да отида пак с приятели. Брат ми искаше бебе от две години /второ дете/, и снахата хвана там с кеф, без доктори, консултанти и т.н.. сега през юни ще си има бебче,да му живо и званете драво. Страшна идилия. И да не хванете риба, капитаните на корабчетата ще ви дадат.
Не ходете, нее е хубаво, , там няма джакузи, няма сауни, наемаш си етаж от къща, пазариш си храна от трите магазинчета, всеки те черпи чай, опитва се да говори с теб, да ти угоди и ..........., писва ти от от усмихнатите хора.
,
SANTIMIR
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 341
Регистриран на: Съб Юни 12, 2010 5:12 am
Местоположение: варна

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от SANTIMIR »

търся квартира на острова за 28.10.15 ако някой има тел . или адрес да сподели моля .
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от RAAZIEL »

GUL PANSIYON-Apart ve odalar-Угурлу
Veysel Demir-0536 352 40 27
Yilmaz Demir-0539 384 20 18
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
MARLIN
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 409
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 1:42 am
Местоположение: Варна

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от MARLIN »

Там имахме проблем с топлата вода. Бяхме 5 дни и само един ден имаха топла вода. Имат соларни панели и разчитат на слънцето. Ако няма слънце няма вода .И казват комшо утре ще има слънце. Чакай... А бойлери не вкючват били повредени. :)
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от RAAZIEL »

MARLIN написа:Там имахме проблем с топлата вода. Бяхме 5 дни и само един ден имаха топла вода. Имат соларни панели и разчитат на слънцето. Ако няма слънце няма вода .И казват комшо утре ще има слънце. Чакай... А бойлери не вкючват били повредени. :)
Навсякъде има проблем с топлата вода...дори и лятото.Като падне слънцето вода йок,дет се вика
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
MARLIN
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 409
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 1:42 am
Местоположение: Варна

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от MARLIN »

Aбе и на други места сме спали, бяха на ток и беше ок ,но нямам кординати . Кофти си е цял ден след риболов, вмирисан на риби, уморен да не можеш да вземеш душ ...
deko_75
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 12:05 pm
Местоположение: sofia

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от deko_75 »

A нещо за риболова да споделите може ли. За какви риби се ходи,какво излиза в момента.
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”