Бяла

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Bojan1
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 9:37 am

Бяла

Мнение от Bojan1 »

Здравейте , колеги.Ще бъда на почивка това лято в гр.Бяла и в сайта за тея бунгала прочетох , че има условия за риболов там.Питам-какво мога да уловя там , на какво кълве и къде?
Момчил Димитров
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Дек 05, 2012 6:06 pm
Местоположение: Ахтопол

Re: Бяла

Мнение от Момчил Димитров »

[quote="Bojan1"]Здравейте , колеги.Ще бъда на почивка това лято в гр.Бяла и в сайта за тея бунгала прочетох , че има условия за риболов там.Питам-какво мога да уловя там , на какво кълве и къде?[/quoteКолега в Бяла точно там до тия бунгала някъде,аз не съм ходил,но ми споделиха вчера,че вървял много силен риболов на илария и платерина.Също така на едър сафрид от лодка.Това е с което мога да ти помогна аз.Наслука
Някой ден рибата в черно море ще я гледаме само на снимка и то от миналото :(
Bojan1
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 9:37 am

Re: Бяла

Мнение от Bojan1 »

А на какво кълве знаеш ли ?
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Бяла

Мнение от tiho_roev »

Bojan1 написа:А на какво кълве знаеш ли ?

ПЛАТЕРИНАТА НА МОРСКИ ЧЕРВЕЙ А САФИДА НА ЧЕПАРЕ :D
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
Аватар
joromercedes
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 9:51 am
Местоположение: ВАРНА

Re: Бяла

Мнение от joromercedes »

tiho_roev написа:
Bojan1 написа:А на какво кълве знаеш ли ?

ПЛАТЕРИНАТА НА МОРСКИ ЧЕРВЕЙ А САФИДА НА ЧЕПАРЕ :D
А ако нямаш стръв и подходящи такъми - на 5-10 лв. за килограм.. :D :D :D
Сега сериозно:
От брега- платерина, кефал, илария -с морски червей за стръв и такъм за тия риби. Там липсва /или почти липсва буна или висок бряг / като удобство за бомбарда, затова от плажа на прокуратурата става само със силно замятане с такъм.
Иначе , намираш някой приятел с лодка и вече вътре е друга бира - сафрид на чепаре, попчета на дъно ,по-късно още доста по-сериозни риби.
Лошото е ,че с беленци трудно се става приятел - виж другата тема за Бяла и пускането на лодки.. :)
Bojan1
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 9:37 am

Re: Бяла

Мнение от Bojan1 »

Конкретно става на въпрос за почивна база "Бъчвата".
николай панков
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Дек 10, 2009 6:34 pm

Re: Бяла

Мнение от николай панков »

Хубави места за риболов има в посока Обзор! Ресторант Чайка мисля се казваше! там има нещо като кей и можеш да хвърляш по на вътре! Преди 15тина години имаше доста риба там!
Bojan1
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 9:37 am

Re: Бяла

Мнение от Bojan1 »

А нещо от сорта на бял ,торен,земен червей не става ли ? От къде да ги взема тея морски червей ? Прочетох доста за тях и пак не ми стана ясно.Също и за чепаре четох .. Може ли само с 1 кука пак да имитирам чепаре ? И всъщност как трябва да го движа , като блесна ли ? А нещо за риболов на плувка да ми кажете ?
Момчил Димитров
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Дек 05, 2012 6:06 pm
Местоположение: Ахтопол

Re: Бяла

Мнение от Момчил Димитров »

Човек не се излагай с такива въпроси!Ако не си готов за морски риболов не се захващай,защото са много смешна гледка хора дошли от вътрешноста на страната и застанали на скалите на плувка 2 грама и сачми за олово и бяла кука номер 12 и стръв бял червей.Първо научи какво трябва,иди в рибарският магазин питай,хората ще ти кажат.Там има всичко необходимо,от такъми до стръв.Морският риболов е скъпо удоволствие и ако нямаш кинти по добре иди на реката и си лови там каквото има!
Някой ден рибата в черно море ще я гледаме само на снимка и то от миналото :(
stefanpimp
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Май 13, 2013 3:13 pm

Re: Бяла

Мнение от stefanpimp »

Момчил Димитров написа:Морският риболов е скъпо удоволствие и ако нямаш кинти по добре иди на реката и си лови там каквото има!
То вярно,че колегата задава въпроси от типа :rolleyes: , ама недей да омаловажаваш сладководния риболов- напротив!
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Бяла

Мнение от ianimar »

аз мисля че сладководния риболов е по скъп от страна на аксесоари които трябва да има един риболовец около себеси.
Аватар
cheatereye
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Сря Ное 10, 2010 1:29 pm
Местоположение: Царево, Бургас

Re: Бяла

Мнение от cheatereye »

Здравей колега.
На пристанището на Бяла, от страната на тетраподите, спокойно може да ловиш платерина и илария, както и попче. В зависимост от вятъра, може да се местиш и от страната на пристанището, но това е като краен вариант, понеже лодките минават от там и винаги е мазало.
Като такъма за платерина е този:
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=141&t=65373" onclick="window.open(this.href);return false;
Разгледай и в раздела Монтажи за риболов
http://www.nariba.com/forum/viewforum.php?f=141" onclick="window.open(this.href);return false;
Има доста полезна информация. Стръвта е ясна, блатен или морски червей.
За чепаре там, най-удачният вариант е от лодка.
Друг вариант за монтаж е Бомбарда или Сбиролино (сбиро), с нея също се работи с посочената по горе стръв. На нея може да ти удари, сафрид и зарган, разбира се ако ги има! Използвай търсачката тук във форума и ще си отговориш на много въпроси, как се води бомбардата, и колко вида са (защото има плаващи, бавно потъващи и бързо потъващи) !
Успех с риболова и внимавай с тетраподите, че понякога са много хлъзгави и неудобни за замятане!
B lo w мy мind & F o ll o w мe
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Бяла

Мнение от bobo_33333 »

Да не пускам нова тема,един приятел е на Обзор .
Около Обзор някое място за риболов в морето-на дъно за илария нещо :roll:

https://maps.google.bg/maps?oe=utf-8&cl ... CC4Q8gEwAA
Аз там съм пораснал...
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”