Созопол?

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
dak
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 136
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2010 10:34 am

Созопол?

Мнение от dak »

Здравейте!

От понеделник до петък съм в Созопол, ще помоля за информация (места и начини на риболов от брега, за първи път ще ловя на море :oops: )имали смисъл от спининга и изкуствените примамки или е възможен риболов само с дълги пръчки над 2.70 и естествена стръв.

Благодаря предварително!
XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Созопол?

Мнение от XegouX »

dak написа:Здравейте!

От понеделник до петък съм в Созопол, ще помоля за информация (места и начини на риболов от брега, за първи път ще ловя на море :oops: )имали смисъл от спининга и изкуствените примамки или е възможен риболов само с дълги пръчки над 2.70 и естествена стръв.

Благодаря предварително!
В Созопол си нямам идея какво има! Има предвид че от брега важат дългите "геги" .......Съдейки по информацията рибата я е хванала липсата....
Аватар
krasimir n.
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 154
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 12:19 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Созопол?

Мнение от krasimir n. »

XegouX написа:
dak написа:Здравейте!

От понеделник до петък съм в Созопол, ще помоля за информация (места и начини на риболов от брега, за първи път ще ловя на море :oops: )имали смисъл от спининга и изкуствените примамки или е възможен риболов само с дълги пръчки над 2.70 и естествена стръв.

Благодаря предварително!
В Созопол си нямам идея какво има! Има предвид че от брега важат дългите "геги" .......Съдейки по информацията рибата я е хванала липсата....
Информацията ще я получиш на място.Отиваш на "Германката" надвечер и положението би трябвало се изясни. :)
Чепарета можеш да си намериш и в Созопол......,като имаш мерак и с 2,70 метрова "блеснарка" ще се справиш...
piam70
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Май 30, 2008 3:20 pm
Местоположение: бургас

Re: Созопол?

Мнение от piam70 »

На пристанището в Созопол можеш да хванеш на тапичка някоя илария (на бл.червей) и сафрид (на белена скарида).Успех.
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: Созопол?

Мнение от boki speca »

Зарган на жива рибка,дребни сребристи рибета се използват за стръв,задължително много леко закачени за да мърдат и да останат живи на куката.Доста е трудно с морските рибки за стръв.
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
Ribarina
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1152
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 1:11 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Созопол?

Мнение от Ribarina »

Пловдив и Ямбол,що лъжете човека.
На плувка зарган ще хване трудно този месец,илария на пристанището сигурно ще хване ако се нареди при другите "морски"разбирачи дето дремят с разни ваглери и "специални" такъми,разказващи колко са вкусни лайнярките.С пръчка 2,70 освен да ви запука по главите друго няма да направи.Кой чул,кой не чул за Германки и чепарета говори.
За скали и чепаре 2.7 * 1,4814814814814814814814814814815= дължината на кола
В момента се пробва на бомбарда.Хваща се тук таме по някоя риба и е много по добра идея от дремането на кея
ko_kaz
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 9:19 pm
Местоположение: Бургас

Re: Созопол?

Мнение от ko_kaz »

най-добре на"Агалина" надвечер...чепаре...сопата,къса нещо
Аватар
krasimir n.
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 154
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 12:19 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Созопол?

Мнение от krasimir n. »

Ribarina написа:Пловдив и Ямбол,що лъжете човека.
На плувка зарган ще хване трудно този месец,илария на пристанището сигурно ще хване ако се нареди при другите "морски"разбирачи дето дремят с разни ваглери и "специални" такъми,разказващи колко са вкусни лайнярките.С пръчка 2,70 освен да ви запука по главите друго няма да направи.Кой чул,кой не чул за Германки и чепарета говори.
За скали и чепаре 2.7 * 1,4814814814814814814814814814815= дължината на кола
В момента се пробва на бомбарда.Хваща се тук таме по някоя риба и е много по добра идея от дремането на кея

Аз пък,си хвърлям чепарето с блеснарката ,верно 3 метрова е..(еех,ако беше 4 метрова :cry: )..Не само хвърлям,ами си и хващам и то доволно.
Тва имам, с това хващам и то доста по-добре от морските разбирачи ;)Не,че не мога да го хвърлям(чепарето де) с фидера или мача,ама с блеснарката и плетеняка-някак си,по-убаво си лети,що ли ?

На Германката риба съм си хващал и с директния,и с мача,а за "блеснарката"- да не говорим.

Човека пита "има ли смисъл от спининга"..и аз се опитах да му отговоря,че риба може да си хване и с него...(стига да я има). :D
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Созопол?

Мнение от bobo_33333 »

boki speca написа:Зарган на жива рибка,дребни сребристи рибета се използват за стръв,задължително много леко закачени за да мърдат и да останат живи на куката.Доста е трудно с морските рибки за стръв.
:lol: :lol: Някой много филми гледат... не че не намерих граца в един зарган,ама ... :roll:
Аз там съм пораснал...
pavlin69
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Пон Сеп 23, 2013 7:59 am

Re: Созопол?

Мнение от pavlin69 »

Дълга гега/мин 4/ убав чевей/игрив/ и рано сутрин по хладно/не че сега не е хладно/, но за да заемеш местенце и късмет :)
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: Созопол?

Мнение от boki speca »

bobo_33333 написа:
boki speca написа:Зарган на жива рибка,дребни сребристи рибета се използват за стръв,задължително много леко закачени за да мърдат и да останат живи на куката.Доста е трудно с морските рибки за стръв.
:lol: :lol: Някой много филми гледат... не че не намерих граца в един зарган,ама ... :roll:
Филмите не ги гледам ама ги правя -с главно действащо лице аз,може да ги погледаш в нета и да понаучиш нещо,поредицата ми се казва Дестинация риболов.
Не става въпрос за граца в корема на заргана ами за много дребни рибета от порядъка на 2-4 сантиметра иларийки и други подрастващи кефалови с които основно се храни заргана в пристанището.
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Созопол?

Мнение от shturetc »

Bobo 333333,
не зная кое те учудва за улова на зарган на жива рибка :roll:
Ти с к'во си мислиш,че се храни дългият ни любимец??? С миди?...Или с водорасли???...Или,може би,с блатния(морски) червей,който му поднасяме за стръв???? ...последните ,при воденето им,му се сторват като малките рибки,с които приоритетно се храни(и чат-пат скариди влизат в менюто му)!
Най-качествените каиши съм ги ловил на Моста в Бургас на плувка и ем мънички,живи атеринки!!!
Тактиката (да се сеща и колегата,дето пита какво и как да хваща по Созополско) бе (и ще бъде,след като открият отново Моста тия дни след реконструкцията)-въдица с макара,основно около 0:20,бидем-0.12-0.14,кука номер 9-12,ем-жива атеринка(гюмюш) по възможност съвсем мъничка,понеже големите просто не представляват интерес дори за най-едрите заргани(???) ,дълбочина....според зависи...на бургаския мост най-добре дава(ше) на 2.50--3 метра!
Атеринката се захваща съвсем леко зад гръбната перка и...във водата.Аванса е отворен на макс(или отваряме бигела на макарата),щото при удар,на заргана трябва да му се дадат едни поне 10-15 м. ,в които да поведе(и умъртви и погълне рибката) преди да се засече!!!
Това е "филма".
Ни е шведски,ни е съветски...Нашенски си е,играе се ежегодно на есен и е РЕАЛЕН!
Колегата boki speca визира почти същото(само с малко по-различен ем).което практикуват в созополското пристанище и...не те лъже!!!

Повтарям(постотвам)--ако на бомбарда се ловят най-различни калибри заргани,то на плувка с жив ем се взимат само подбрани каиши!!! Доста съфорумци знаят за какво говоря,а някои дори се запалиха по морския риболов,бидейки зрители именно на гореописаното от мен зрелище :!:

:drinkers: и НАСЛУКА!
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Созопол?

Мнение от bobo_33333 »

Мисълта ми беше ,че не е широко разпространен и не чак толкова използвана живата рибка за стръв-както казвате трудна работа,
(основно се лови на бомбарда с морски или блатен червей-който-чиято игра имитира малките рибки-уви),
особено за начинаещи или за такива дето идваме от централна България по морето да ловим заргани.
Не че не съм забелязал как гони малките 2-3см рибки и ги пръска и при замятане точно там на 100% имам слука :wink: .
А учудването ми беше че е нагълтала толкова голяма рибка...колкото 5 см шад :shock:
На моста на Бургас съм виждал и на чепаре да вадят по 2 броя
Аз там съм пораснал...
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”