Морска гара - Бургас

Модератори: emo vasilev, alekst

morskiq2
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Дек 13, 2011 12:30 am

Морска гара - Бургас

Мнение от morskiq2 »

Привет на всички колеги :)

Както сами видяхте, колегите от Варна извоюваха тяхната си победа ( за което им се възхищавам ) да могат да ходят за риба на Морска гара - Варна. Както сами се досещате, на мен мисълта ми е точно такава. Дали няма да можем и ние да направим нещо по въпроса? Има ли колеги които могат да се заемат с тази инициатива, някой с познати в Общината и т.н. и да се опитаме да разнищим случая, аджеба, можем или не можем и ние да си хващаме спокойно рибка на Морската гара а не като някои колеги да си чупят краката по тези тетраподи :D
s.garnoev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Вто Юни 12, 2007 6:30 pm
Местоположение: ПАЗАРДЖИК

Re: Морска гара - Бургас

Мнение от s.garnoev »

А защо е забранен риболова на морската гара.Това е някакво местно решение.Ще излязат със становището , че се прави за сигурността на пътуващите.Попитайте хората от Варна как са се преборили.Успех.
Аватар
plamenski4
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 277
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 5:32 pm
Местоположение: Варна

Re: Морска гара - Бургас

Мнение от plamenski4 »

Морска гара Варна е затворена за риболов
morskiq2
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Дек 13, 2011 12:30 am

Re: Морска гара - Бургас

Мнение от morskiq2 »

plamenski4 написа:Морска гара Варна е затворена за риболов

Не знаех, че пак са ви забранили :(

Е щом е така, моля модераторите да изтрият темата, за да не става обект на караници :)
николов
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Фев 28, 2008 5:54 pm

Re: Морска гара - Бургас

Мнение от николов »

Защо да се трие темата колега? Подкрепям инициативата а и сигурен съм много колеги от Бургас. За жалост нямам познати в общината, но все с нещо мога да подкрепя благородната кауза. Надявам се някой от управата да чете сайта и темата и ПОДСКАЖЕ на кмета още някоя стъпка за превръщането на града ни в най доброто място за живеене. :)
Аватар
liubak
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 493
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 8:46 pm
Местоположение: Варна

Re: Морска гара - Бургас

Мнение от liubak »

николов написа:........ Надявам се някой от управата да чете сайта и темата и ПОДСКАЖЕ на кмета още някоя стъпка за превръщането на града ни в най доброто място за живеене. :)
:lol: :lol: :lol: :lol:

А дано, ......... ама надали. :D
ko_kaz
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 9:19 pm
Местоположение: Бургас

Re: Морска гара - Бургас

Мнение от ko_kaz »

При условие,че морска гара Бургас ни остана последното убежище,изключая моста(който си е абсолютно сезонна работа),мисля,че тук трябва по-сериозен сговор,събиране на големи групи хора и ясно заявяване на претенциите ни :axe:
ko_kaz
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 9:19 pm
Местоположение: Бургас

Re: Морска гара - Бургас

Мнение от ko_kaz »

Какво,ще кажете за насрочване на дата,примерно след 2седмици за едно(не)мълчаливо шествие от община Бургас до входа на централно,а защо не и до вилаетите на Цветелинка и Домусчиеви,има достатъчно км,на които джан-джун кораб няма,просто да ни определят маршрути и места,които строго,ще спазваме.(И все пак всеки от нас има телефоните на поне 20 запалени рибари,организацията е напълно възможна)
jivko.uzunov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1580
Регистриран на: Вто Май 24, 2011 5:04 pm
Местоположение: Бургас

Re: Морска гара - Бургас

Мнение от jivko.uzunov »

Аз съм-ЗА!!! :smt023
ko_kaz
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 9:19 pm
Местоположение: Бургас

Re: Морска гара - Бургас

Мнение от ko_kaz »

jivko.uzunov написа:Аз съм-ЗА!!! :smt023
Явно,ще е трудно,ентусиазмът на колегите не дава много надежди,инак всеки мрънка,а като дойде пролетния сафрид ставаме няколко хиляди
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Морска гара - Бургас

Мнение от shturetc »

Ще си позволя да копипейстна тук отговор до колега от друга тема,понеже...темата на въпросния ми отговор(породен от неговата радост за предстоящото отваряне на част от Изтока за граждани и гости на града,както и за рибарите,де) е именно тази:
===========
рекох си,че си избил и сафриди,и попчета,и хамсии,и... а тя каква била работата :wink:
Вече сме хора не в първа младост.Бъди умерено скептичен и към благите,на пръв поглед,вести! Изчакай да се случи пробива,да започнем да ходим безпрепятствено на Изтока и тогава се радвай! 'Щото,след неминуемото занемаряване (нито от пристанището ще осигурят перфектните санитарно-хигиенни условия--кошчета за боклук,достатъчни за всите "гости" и тоалетни,изключая миризливата на кьошето до новостроящата се пилотска кула,нито болшинството от колегите...и не само,от хората въобще,са го докарали умствено до там да си събират/ме боклуците,а чашката за кафе и празната цигарена кутия да не поемат небрежно към морето... ) на пространството в Изтока,'дето ще ни пуснат свободно,да не чуем :"Миии,имахме желанието да осигурим достъп на граждани и гости на града и на рибарите,ама...работниците(мишоците вече за мен...после ще поясня какво имам в предвид) се налага,вместо да бачкат,да чистят нечистотиите,оставени от външните посетители на Порта.Затова временно прекратяваме.......".
Това,разбира се,е моят най-песимистичен прочит на събитията :wink: Дано не се стигне до там!
1-4 място и сегашното Яхтено,вместо очакваното преминаване към община Бургас,остават във владение на пристанището.Такъв е бил днешния компромис!?
Ще видим за добро или за лошо!?!?

Сега няколко думи и за мишоците.Работещите в пристанището прият....пардон,познати си мълчаха като женски,полови органи,когато на концесия бяха дадени Японско,Въглищно и Спиртно,при все,че тогава съкращенията при тях бяха сериозни.Мълчаха си като дупета със запек и миналото лято,когато на концесия беше дадено и Западното,а корабните места под управлението на Порт Бургас бяха сведени под абсолютния минимум(респективно,и работата им намаля драстично).Тогава вече прекрасно знаеха,че 1-во и 2-ро КМ на Бургас-Изток не бива да ги броят за товарни(вече се строеше Морската гара,а крановете бяха нарязани за скраб).Разпърдяха се и се размирисаха едва в последните месеци,явно подбъзикнати по трътките от управниците на пристанището(интереса е ясен--но той е срещу община Бургас и БУРГАЗЛИИ),че видите ли точно от местата 1-4-то зависи бъдещето на порта,на света и на тях в частност!?Подписка СРЕЩУ осъществяването на пробив до Фрегатата и допускането на "външни лица" на Изтока направиха (направиха им,ще ги е..а в малоумните МИШОЦИ).Даже пенсионираните вече (в последните седмици и месеци) я "подкрепиха"--да не ги изтипосвам с имена :evil:
Днес,когато община Бургас се ОТКАЗА да търси собствеността си над 1-4 място,срещу сделката да бъде сторен вход,мишоците чак ръкопляскали...обслужиха чужди интереси като евтини курви,забравяйки,че такива губят уважението на всички...а дали не и себеуважението??! Със сигурност по-добрият вариант за бургазлии(и рибари,и гъбари,и други всЕк'ви) бе въпросното пространство да е общинско,ама... Ще поживеем,ще видим кое как е.
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Морска гара - Бургас

Мнение от Аматьора Бс »

Миналата седмица заведох дамската част на тамошното капанче с цел разузнаване.Имаше много рибарчета ама явно без нет.Предимно директни геги с голи игли за хамсия.Значи капана не струва-топло узо и студени скариди с айрян по книга.Интересува ме дали има успехи с кефалови и папардачести индивиди защото всичкото кеч клатеше за хамсията.И има хубав свободен паркинг.
Доживяхме колеги. :fishing3:
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Морска гара - Бургас

Мнение от lozzy.68 »

"Въдичарите" много замърсявали Морската гара !!!!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Морска гара - Бургас

Мнение от lozzy.68 »

Колкото до улова -скромен !
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Морска гара - Бургас

Мнение от dobria1 »

lozzy.68 написа:Колкото до улова -скромен !

ако е от 02.08 е много странно докато ги гледах клатачите вадеха редовно по 2-3-4 хамсии около 15ч а към 18 вече бяха двойно повече и пак вдигаха риби :o
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”