Зарган на Дуранкулак

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Аватар
thebigtourist
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:05 pm

Зарган на Дуранкулак

Мнение от thebigtourist »

Здравейте, неопитен съм в морския риболов, но бидейки в района на Дуранкулак имам желание да помятам в морето. Питането ми е дали е удачно да се ориентирам към риболов на бомбарда и ако да, реалистично ли е да търся зарган в района в момента? Всяко споделена информация ще ми е полезна - места, такъми, стръв на място. Балгодаря предварително на всеки и наслука!
doktora27
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 9:30 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган на Дуранкулак

Мнение от doktora27 »

В района на Дуранкулак е по-удачно за кефалови на дъно .

Ако държиш на бомбардата и зарганите ,по-добре мръдни мааалко на юг към Тюленово/Шабла.
Виж последните 5 мнения от тази тема - http://www.nariba.com/forum/viewtopic.p ... 3&start=15" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;

Не тръгвай с голяма кошница ,още е малко рано ,но пък не вярвам и да си капо .
Успех ! :wink:
Аватар
thebigtourist
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:05 pm

Re: Зарган на Дуранкулак

Мнение от thebigtourist »

Благодаря, бях й хвърлил едно око на темата и особено поста за ориентацията към тюленово ми хвана окото, доста полезно. Определено не тръгвам с голяма кошница - даже напротив - уж се интересувам предварително за да се ориентирам какъв е риболова там и за какво да се приготвя, нямам опция да мъкна този път много багаж, та се чудех какво е удачно за дуранкулак. Както казах, бос съм в морския риболов, та макар да ми е мерак, може да се окаже, че по-скоро ще уча малкия на каракуди на езерото примерно. Благодаря предварително за съветите.
doktora27
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 9:30 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган на Дуранкулак

Мнение от doktora27 »

И на Дуранкулак на плажа можеш да завъртиш бомбардата ,щом не ти се мърда по на юг.
Шанса за зарган не е голям ,но може кефаловите да те подгонят. Те също дават кеф не по-малко от заргана ,особено ако случиш на някои над педя .Като ти тръгне такъма на ляво/на дясно ,ще се чудиш едър костур ли си хванал или баба каракуда :fishing6:
Ще ти трябват морски червеи (като купуваш червеи задължително проверявай дали са живи) ,а моя съвет е освен бомбарди да си купиш и готови такъмчета за кефалови за дъно.(колкото и да си начинаещ на морския ,предполагам ги знаеш ,ако не -пиши да ти ги покажа виртуално).
Само не мога да ти кажа от къде да си купиш такъми и червеи ,защото аз като ходя на север си нося от Варна и не съм запознат какви магазини за риболов има в района на Дуранкулак.

Сутрин рано до към 9-10часа и надвечер имаш най-добри шансове.
Иначе плаж голям - място бол . :wink:
Аватар
thebigtourist
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:05 pm

Re: Зарган на Дуранкулак

Мнение от thebigtourist »

На дъно на морето не съм ловил. Имам основни познания и малко опит с бомбарда и чепарета, но последното ми идва малко хамалогия, а и както споменах, не търся да наловя риба, по-скоро развлечение. Съответно не зная какъв е дънния монтаж за кефаловите, но ако ми покажеш линкове или обясниш монтажа, вероятно ще се ориентирам и ще го сглобя. И да, звучи като да трябва да взема от шаранските пръчки за дъно :)
Червеят и аз не зная - ще го търся в шабла може би, ако да има там магазин и наличност. Алтернативна стръв някаква има ли?
doktora27
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 9:30 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган на Дуранкулак

Мнение от doktora27 »

Пратих ти два линка на "лични".
tsvetelin_petkov
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Апр 19, 2010 1:33 pm

Re: Зарган на Дуранкулак

Мнение от tsvetelin_petkov »

Колега,морски червеи,монтажи за кефалови на дъно и повечето необходими неща,можеш да си купиш от Шабла.За риболов на бомбарда,както ти е казал колегата,Тюленово.Предната седмица бях там,повече от 15 заргани,на бомбарда,но всички бяха много малки и пуснати обратно да растат.Късмет и приятен риболов.
tsvetelin_petkov
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Апр 19, 2010 1:33 pm

Re: Зарган на Дуранкулак

Мнение от tsvetelin_petkov »

За каракудите на езерото в Дуранкулак,един фидер и торен на грозд на куката.
mitaka850
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Сеп 25, 2014 4:17 pm

Re: Зарган на Дуранкулак

Мнение от mitaka850 »

doktora 27, аз също съм новобранец в морския риболов, тръгнала ли е някаква риба около Варна от брега?
doktora27
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 9:30 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган на Дуранкулак

Мнение от doktora27 »

mitaka850 написа:doktora 27, аз също съм новобранец в морския риболов, тръгнала ли е някаква риба около Варна от брега?
mitaka850 ,в тази тема само опитах да помогна на колегата ,за места подходящи за риболов около Дуранкулак ,а на твоя въпрос не съм капацитет за да отговоря еднозначно .

Дали е тръгнала ,според мен "да" ,но все още е "на час по лъжичка" .
За повече инфо виж тези две теми :

http://www.nariba.com/forum/viewtopic.p ... &start=285" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow

http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=148&t=90113" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”