Синеморец?

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
gipsa77
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Съб Юни 30, 2007 3:55 pm
Местоположение: Варна

Синеморец?

Мнение от gipsa77 »

В почивните дни смятам да ходя на Синеморец. Някой знае ли къде има евтини квартири и добро място за риболов на заргана?
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от rumci »

Евтини квартири малко трудно ще намериш в разгара на сезона, но за сметка на това заргана тази година се раздвижи по рано от обикновенно. Подходящи места са всички скали край селото. Успех.
Аватар
gungana
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 11:26 am

Заргана

Мнение от gungana »

Аз ще ти дам следния съвет за местата, понеже бях там миналата седмица:
1. На плажа Бутамята - от лявата страна има скали и кълвеше през целия ден, но най-големия зарган дето се хвана беше 45 см. с човката. Хващат се и дракони на бомбарда - не е за вярване, ама е факт.
2. От дясната страна на Бутамята - не ходих лично, но разбрах, че и там кълве прилично (Даже мястото изглежда по-добро)
3. Южния край на залива с рибарските лодки в селото има много хубави скали, влизащи на 40-50 м. в морето и където хванах доста иларии-едри и няколко платерини на дънна. Хвърля се в посока север. Надвечер излиза дребен зарган. Също има дракони.
4. На Велека, ако имаш проходим автомобил - тръгни срещу течението нагоре и около 3-4 км. по-натам има страхотни вирове, където лежат яки кленове (речен кефал) по кило и нагоре. Обича сладка царевица и рибки.

Хайде, това е от мен, Надявам се да съм полезен, все пак последно бях там на 24-ти Август и мисля, че е актуално.
Дели
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 4:48 pm

Мнение от Дели »

Аз бих ти препоръчал Ахтопол за отсядане. Ако не търсиш лукс, там квартирите са 8-12 лв на легло. Ахтополските скали също са прекрасно място за риболов, но ако не ти се скъпи бензина непременно иси на Силистарските скали.
Cold
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Пет Сеп 08, 2006 11:36 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

ре

Мнение от Cold »

значи на плаж алипу има една скала и викат плосктата там дава прилично зарган аз бях там в петък.Надвечер дава по добре успех
gipsa77
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Съб Юни 30, 2007 3:55 pm
Местоположение: Варна

Мнение от gipsa77 »

мерси за информацията, ще пиша когато се върна,а какво ще кажете за хотел "Велека" Синеморец
Аватар
Mich
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 10:01 pm
Местоположение: city by the sea

Мнение от Mich »

rumci1974 написа:Евтини квартири малко трудно ще намериш в разгара на сезона, но за сметка на това заргана тази година се раздвижи по рано от обикновенно. Подходящи места са всички скали край селото. Успех.
Разгара на сезона беше преди месец, сега вече е края :)
който не лови, няма да яде :)
Аватар
pluv4o
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1085
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 9:25 pm
Местоположение: varna

Мнение от pluv4o »

И аз чакам инфо.ПИШЕТЕ МОЛЯ!Тръгна ли зизо?
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от rumci »

''Разгара на сезона'' е силно казано, но предната седмица бях в с. Синеморец и смея да твърдя, че е пълно с народ в селото и евтини квартири само за един уикенд не могат да се намерят. По скалите има много ентусиасти с въдици и често стават заплитания. Риба дава предимно сутрин и привечер. Искам да отбележа, че при риболов с потъваща бомбарда се закачат много дракони които имат отровен шип и трябва да се внимава особено от колегите които не познават черноморската риба.Прилагам и снимка на морски драконИзображение
Аватар
devesil4o
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 10:51 am
Местоположение: Варна

Re: Синеморец?

Мнение от devesil4o »

Колеги, изрових тази стара тема за да ви помоля за актуална информация за Синеморец и Резово.
Интерисувам се от заргана и илария, ще я ловя от брега.
Мечката се мие ,чисти
във потоците сребристи
има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка
Фори
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 2:35 pm

Re: Синеморец?

Мнение от Фори »

Заргани от брега относително редки, кефаловите плуват на огромни пасажи с главите над водата на километър навътре, излиза дребен сафрид на чепаре и от време на време някое чернокопче. От кея на пристанището на Ахтопол извадихме и доста скорпид, в Синеморец е дало скорпид на мрежите. Дракони има в неимоверни количества - аз вадих по 4 - 6 на чепаре от каяка. Преди да се скапе времето рибата беше съвсем в брега, сега след тази буря не знам какво се е случило - вчера вятърът беше около 50 км/ч.
kostadin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 107
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 6:53 pm
Местоположение: VARNA
Обратна връзка:

Re: Синеморец?

Мнение от kostadin »

даите инфо има ли риби някои ходил ли е скоро.
kostadin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 107
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 6:53 pm
Местоположение: VARNA
Обратна връзка:

Re: Синеморец?

Мнение от kostadin »

Вчера бях на Синеморец около 3 кг. заргана на всяко хварляне се вземаше риба.
dimitur
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2008 11:55 am
Местоположение: Варна

Re: Синеморец?

Мнение от dimitur »

kostadin написа:Вчера бях на Синеморец около 3 кг. заргана на всяко хварляне се вземаше риба.
Колега,на Силистар ли я хвана?
kostadin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 107
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 6:53 pm
Местоположение: VARNA
Обратна връзка:

Re: Синеморец?

Мнение от kostadin »

да на Силистар.
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”