Синеморец?

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Момчил Димитров
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Дек 05, 2012 6:06 pm
Местоположение: Ахтопол

Re: Синеморец?

Мнение от Момчил Димитров »

Нещо си се объркал приятелю,попчета се ловят по много и то доста едри,само че трябва да знаеш къде да идеш.Говоря за риболова от лодка!
Някой ден рибата в черно море ще я гледаме само на снимка и то от миналото :(
Аватар
snejeco
новобранец
новобранец
Мнения: 72
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 5:13 pm
Местоположение: Перник
Обратна връзка:

Re: Синеморец?

Мнение от snejeco »

Здравейте Колеги,

За една седмица бях на Синеморец, направих един риболов за около 2 часа. Хванах една платерина около педя, няколко малки рибки и това беше. Времето беше страхотно и като цяло се отдадох на плаж. Имаше много хора на устието на Велека, ловеше се предимно уклей и дребни каракудки.

Поздрави и успехи на всички!
Аватар
bananaman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 263
Регистриран на: Вто Фев 15, 2011 7:07 pm
Местоположение: Най-големото село, София

Re: Синеморец?

Мнение от bananaman »

Момчил Димитров написа:Нещо си се объркал приятелю,попчета се ловят по много и то доста едри,само че трябва да знаеш къде да идеш.Говоря за риболова от лодка!
Напълно съм съгласен. Аз просто давам своя скромен отчет и шпионаж за 4 дена!

Поздрави!
За 1 ден НАРИБА Господ два дена дава :)
Там, седнал на един нос, Дарий I огледаждаше Понта (Черно море). В действителност, това море заслушаваше възхищението му, тъй като то е най-прекрасното от всички морета.
"История" , Херодот , 5в.пр.Хр.
stelab
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 2:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Синеморец?

Мнение от stelab »

Малко да живне темата,в неделя до обяд около 30 платерини,10-на заргана и много дребен чернокоп,повечето от него си плува обратно.Другия беше за стръв,но без резултат.
nasko_sym
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 141
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 12:36 am
Местоположение: Варна

Re: Синеморец?

Мнение от nasko_sym »

Това къде се случи? Аз бях от разсъмване до към 10 часа на селския борун в Синеморец и нямях удар.Пробвах и на други места и нищо. Чак над вечер хванах два броя .В понеделник беше малко по-добре.
stelab
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 2:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Синеморец?

Мнение от stelab »

На корабите.
Аватар
azareus
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 529
Регистриран на: Пет Сеп 27, 2013 9:08 pm
Местоположение: Видин

Re: Синеморец?

Мнение от azareus »

Колеги, ще посетя Синеморец следващата седмица и понеже морският риболов нито ми е силата нито ме влече, бих се радвал на някакво инфо за риболова на р.Велека в района около Синеморец. Благодаря предварително.
"Основен недостатък на човека е, че не предвижда буря, когато времето е хубаво..." /Макиавели/
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: Синеморец?

Мнение от rumci »

В момента най-често ловят уклей и лупавец в района около селото. Иначе имаш шансове за каракуда, морунаш, речен кефал и шаран. В реката влиза морски кефал, който по-често е активен в следобедните часове и се търси на булдо, със стръв блатен или торен червей.
Аватар
azareus
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 529
Регистриран на: Пет Сеп 27, 2013 9:08 pm
Местоположение: Видин

Re: Синеморец?

Мнение от azareus »

Благодаря колега!
"Основен недостатък на човека е, че не предвижда буря, когато времето е хубаво..." /Макиавели/
Аватар
Trias
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1064
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 12:36 am
Местоположение: София

Re: Синеморец?

Мнение от Trias »

rumci написа:В момента най-често ловят уклей и лупавец в района около селото. Иначе имаш шансове за каракуда, морунаш, речен кефал и шаран. В реката влиза морски кефал, който по-често е активен в следобедните часове и се търси на булдо, със стръв блатен или торен червей.
Морския кефал го има , но се е изнесъл на 4 км след моста в местността " Дуньов гьол " , където достъпа е ограничен , освен пеша или с колело ! :)

Това се пада точно на километър и половина преди " Царското кладенче" :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Синеморец?

Мнение от lusienn »

Тука в тая джунгла-с тия комари-риболов не става.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
jasonsmith
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 857
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 10:17 pm
Местоположение: София, западните покрайнини :)

Re: Синеморец?

Мнение от jasonsmith »

Е покажи някоя снимка на улов?
Аз изкарах 15 дни на Синеморец юли месец и не видях никой да хваща морски кефал на реката?
Бях през ден и се опитвах но "нъцки.."
Аватар
Trias
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1064
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 12:36 am
Местоположение: София

Re: Синеморец?

Мнение от Trias »

Ами малко е несгодно , щото в Странджа планина , освен комарите и дребните мушички , напоследък са се навъдили и вълци ... което вече си е много гадно :rolleyes: А и тогава не бях тръгнал за риба , щото бях с колелото на разузнаване ...

А морските кефали се бяха групирали точно там , не е като едно време да се ловят на секиме точно под моста на Велека ! Не си носех риболовния прът , предвид трудния преход до тях !

пп Снимките на вълка не са мой ! Звярът е сниман по пътя между с.Кости и Граматиково от приятел :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
S_Dakov
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 4:26 pm

Re: Синеморец?

Мнение от S_Dakov »

Здравейте колеги, ще хода за няколко дена на Варвара и мисля да отскачам на плаж до Синеморец северния плаж заради устието на реката. Мисля дам да риболовствам доката жената и детето са на плажа. Ще си взема мухарката и една пръчка за бомбарда, та дайте малко инфо за самата река - къде мога да похвърлям със споменатите пръчки. Или ако наблизо има друг плаж със река. В краен случай ще хвърлям и от някоя скала в морето за зарган или нещо такова. Помогнете.
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: Синеморец?

Мнение от rumci »

Мухарката е удачна за уклей на разлетия участък по реката, преди вливането в морето, а с бомбардата по-добре пробвай на скалите в десния участък на плажа за зарган или платерина. Последните дни излязоха и "ламаринки"(дребен чернокоп), който въпреки малките размери е способен да прегризе влакното, ако се проспи кълването. :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”