Какво може да се улови в момента на Морска гара Варна

Модератори: emo vasilev, alekst

Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Какво може да се улови в момента на Морска гара Варна

Мнение от 1000n »

Здравейте!
От 6-и до 9-и април бях във Варна. Лових в района на Морска Гара. Друго освен попчета нямаше. Повечето са дребни, но се срещат и средни и по-едри, но основно след 18 часа до залез слънце. През останалото време дребните рибки са масово улавяните.

Наслука на всички! :)
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Какво може да се улови в момента на Морска гара Варна

Мнение от 1000n »

С малко закъснение, но за статистиката - на 21-и и 22-и лових риба на Морска гара. Имаше гюмюш и малки карагьозчета. Но гледам, че водата е над 15градуса Целзий. Така, че е ред на кефаловите да се покажат тия дни!
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Какво може да се улови в момента на Морска гара Варна

Мнение от 1000n »

За празниците (5-и, 6-и и 7-и май) бях във Варна и лових риба на Морска гара. Хващах по 5-6 бр. харипчета на улов, по няколко гюмюшчета и десетки меджитчета - все дребна риба. :? Преди да отида имало риба(харипчета и хамсия), обадиха ми се и ми казаха, че след като съм си тръгнал пак започнали да хващат колегите(едри карагьози). Явно не случайно съм печелил награда за най-голям карък.... :lol: А в понеделник 7-и открих сезона на кефаловите с пет иларийки на плувка на малка дълбочина. Започнаха да излизат и по-едри кефалови риби в понеделник. Преди това в събота и неделя се хващаха по-дребни екземпляри!

Наслука на всички! :D
Аватар
kiril_bulgaria
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 404
Регистриран на: Съб Дек 01, 2007 9:56 pm
Местоположение: Царево
Обратна връзка:

Re: Какво може да се улови в момента на Морска гара Варна

Мнение от kiril_bulgaria »

Това за меджитчета ми хареса, и то много. От справката за кое кога се хваща в Черно море:

МЕДЖИТ - Тръгва по-рано от сафрида, няколко дена. Той е лампичката, че идва сафрида.
Изображение
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Какво може да се улови в момента на Морска гара Варна

Мнение от rikitikitavi »

По точно десетина дена им е разликата. Като мине бурята трябва сафрида да е във Варненския залив и при това огладнял.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Какво може да се улови в момента на Морска гара Варна

Мнение от 1000n »

Здравейте!

От 21-и до 27-и май 2018 г. бях във Варна и лових риба на Морска гара Варна. Имах проблеми с интернета и не съм писал своевременно във форума, но по-добре да се пише макар и по-късно, отколкото никога и изобщо (поне за статистиката информацията ще върши работа). :idea:

Лових на директен прът, но и спинингите хващаха.
Повече риба имаше около изгрев и около залез слънце.
А на моменти с часове можеше и да не се хване и риба.

И така 22 май.2018г.Морска гара Варна, сутринта; 1,100кг, 60 броя риби, от които 3 бр. са карагьозчета, а останалото е сафрид:
Изображение
---------------------------------------------

23 май.2018г.Морска гара Варна, сутринта, 70 сафрида и два гюмюша, 1,300кг.:
Изображение
-------------------------------------------

24 май.2018г.Морска гара Варна, сутринта, 20 сафрида, 1/2кг.
Изображение
-------------------------------------------

24 май.2018г.Морска гара Варна, вечерта, 38 сафрида, 2 карагьозчета, 630гр.
Изображение
------------------------------------------

25 май.2018г.Морска гара Варна, сутринта, 45 сафрида и 3 гюмюша, 910гр.
Изображение
------------------------------------------

26 май.2018г.Морска гара Варна, сутринта, 73 сафрида, 2 гюмюша, 1 бр. карагьозче, 1,300кг.:
Изображение
-----------------------------------------

26 май.2018г.Морска гара Варна, вечерта, 20 риби, 1 бр карагьозче, останолото е сафрид, 300гр.:
Изображение
-----------------------------------------

27 май.2018г.Морска гара Варна, от вечерта до сутринта ;) 61 риби сафрид и гюмюш, около 1 кг.:
Изображение

Наслука на всички! :)
Dragan123
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Сря Яну 29, 2014 7:53 pm

Re: Какво може да се улови в момента на Морска гара Варна

Мнение от Dragan123 »

Браво за инфото и упорството!
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Какво може да се улови в момента на Морска гара Варна

Мнение от 1000n »

Останах да ловя и цяла нощ, но имаше пълнолуние. Потвърждавам, че правилото, щом е пълнолуние рибата е много малко или не кълве е вярно. Поне през нощта е така, защото луната тогава прави от нощта - ден и рибата всичко вижда. Щом се скри луната рибата започна да кълве.

Наслука на всички! :)
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Какво може да се улови в момента на Морска гара Варна

Мнение от 1000n »

Здравейте! :D
На 01.07.2018г. на Морска Гара хванах около 1,400кг илария. Майсторите хванаха повечко. Но ми казаха, че този ден имало по-малко риба от обичайното в последно време. Лових на плувка с директен 8,2м. После смених плувката и минах на диплия. Диплията даде по-добър резултат. :!: Друга риба освен кефаловите не видях да се хваща много.
Наслука на всички! :)
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Какво може да се улови в момента на Морска гара Варна

Мнение от 1000n »

Здравейте! :)

Миналият уикенд бях отново във Варна.
На морска гара може да се хване по някоя друга илария на дъно или на директен прът с плувка на голяма дълбочина. На моменти захранването дава ефект, а на моменти - не. На чепаре излизат харипчета(блеч). Сутрин и надвечер излизат повече, а по някога ги има и по тъмно.
Когато ги има се вадят и по няколко на веднъж. Видях един колега, че извади и пет карагьозчета на веднъж. Аз извадих на два три пъти по две риби, като единият път рибите бяха и три, но едната падна във водата и отърва кожата! ;)
Сафридът беше по-скоро рядка слука отколкото да го има много. Хващаше се и по някоя хамсия, като сред тях имаше и доста едри за вида си екземпляри. Разбира се хваща се и гюмюш. Карагьозът обаче е на моменти, ако имаш късмет може за един час да хванеш 20-30 риби, но има и моменти, когато за 7-8 часа хващаш по 3 или 4 рибки.
Рибите като цяло са около двадесетина сантиметра, но хванах и карагьозче дълго 26,5см.
Наслука на всички! :D
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Какво може да се улови в момента на Морска гара Варна

Мнение от 1000n »

Здравейте! :)

Тази седмица не можах да стигна до морето,
но научих от сигурен източник,
че карагьозът продължава да е активен! :!:
Ето и снимка на най-голямата рибка (26,5см,145гр.),
която улових миналата неделя в пристанището:

Изображение

Наслука на всички! :D
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Какво може да се улови в момента на Морска гара Варна

Мнение от 1000n »

Здравейте! :)

От близо две седмици положението на Морска гара Варна и на вълнолома е следното: има граца и през деня, но повечко през нощта. Нощно време може да се хванат и по над 2кг за цяла нощ. Проблемът е, че около 70 граци правят кило. През деня има доста на бройки но дребна хамсия, която обаче бързо се разваля от високата температура. Има и едри, но малко. Има харипчета, но повечето са около 13 см и ги пускам да растат. Има илария на дъно и плувка, но появи ли се гюмюша и изяжда бързо червея

Наслука на всички!
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Какво може да се улови в момента на Морска гара Варна

Мнение от 1000n »

Здравейте!
Миналата събота и неделя бях във Варна. В пристанището има малки иларии на плувка, сравнително едра кая, дребен сафрид и граца набити в кея, притеснени от чернокопите. Граците се хващат се най-добре при клатене със спининг. Чернокопът през деня основно се хваща вътре в пристанището, а през нощта - повечко отвън на вълнолома. В пристанището отива на филе и плувка с директен прът на голяма дълбочина 4-6 м (може и повече), хваща се разбира се и на червейче(на проходно олово или бомбарда), а чух, че някакъв колега ловил през деня и по класическия начин(от социалистическо време) на дъно и имал няколко уловени чернокопа и лихнус. Водата беше бистра и грацата и чернокопа ги гледаш как плуват на един метър от кея като в аквариума. Чернокопите бяха супер мързеливи все приближават бавно до някоя граца и тя се отдръпва настрани и така по десетина петнадесет минути докато някой чернокоп не се стрелне с почти светлинна скорост и съответната нападната граца - също. Голямо шоу! Наслука на всички! :)
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Какво може да се улови в момента на Морска гара Варна

Мнение от 1000n »

Здравейте! :D

В края на миналата седмица бях във Варна. Грацата май изчезна поне на прът не се хващаше почти нищо и стръв за чернокопа си купувах от рибната борса на колхозния пазар. Хващаха се заргани почти през целия ден, като имаше моменти с по-голяма и с по-малка активност на рибите. На вълнолома видях, човек, който ловеше попчета и хващаше само едро - и кучетата едри и лапини едри, но и попчета едри! Иларията на плувка, а и на дъно продължаваше да кълве, като имаше не само дребни, но и по-едри екземпляри. Радостното за мен в личен план е че май разбрах къде греша при опитите ми да замятам със спининг навътре. Имах къмета да наблюдавам колега който имаше доста изчистена техника на замятане, така че се светнах къде греша. Аз пък пропуснах да го питам как се казва, но ако чете тези редове, то нека приеме още веднъж благодарностите ми! :D

Наслука на всички! :D
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Какво може да се улови в момента на Морска гара Варна

Мнение от 1000n »

Честита Нова Година! :)
Дните около нова година бях във Варна!
Преди няколко години на връх Коледа хванах едър гюмюш при това на карагьозено чепаре номер 6.
Тогава температурата на водата беше 8.2 градуса. Сега беше около 7.
Пробвах и сега да хвана нещо на чепаре, но без успех. Толкова бистра вода не бях виждал от миналата зима.
Не само, че по светло нямах шанс дори и при висока температура на водата да излъжа нещо на чепаре(защото всички куки и измами се виждат от десетки метри), но дори и попчетата не кълвяха по светло, а само надвечер и през нощта... :?
Успешна Нова Година и
наслука на всички! :D
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболовни излети.”