Риболов в Дания

Модератори: emo vasilev, alekst

petar-dania
новобранец
новобранец
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 12:12 am

Re: Сафрид в Дания

Мнение от petar-dania »

Ок,няма де е вече през 3 години.От брега за час два те заболява китката от засечки.Тюлените натискат отвътре,ние от брега.Има и платен с лодка в морето.
petar-dania
новобранец
новобранец
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 12:12 am

Re: Сафрид в Дания

Мнение от petar-dania »

Като допълнение от успешния риболов на 22 април 2011 г. когато хванахме около 25 килограма с двама приятели за 4-5 часа, прилагам и още снимки за местоположението на този залив в западната част на Дания където има много риба по това време/мисля че е по точно лагуна-скандинавците му казват фиорд/.
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: Сафрид в Дания

Мнение от barutchiata © »

Благородно ти завиждам. Някои народи са случили на морета.
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Сафрид в Дания

Мнение от Ачо ♣ »

barutchiata © написа:Благородно ти завиждам. Някои народи са случили на морета.
Въпросът не е само до моретата и реките.Тези народи знаят как да си пазят рибните запаси!!! :)
И иначе прекрасен излет,колега,действително си и за благородна завист! :smt023
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
petar-dania
новобранец
новобранец
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 12:12 am

Re: Сафрид в Дания

Мнение от petar-dania »

Благодаря на всички за отзивите. :D
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Сафрид в Дания

Мнение от lusienn »

:D Браво Пепи-дания пусни пак репортажче,напоследък никой не пуска
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
salmo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 495
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Сафрид в Дания

Мнение от salmo »

А бе , зарганите са им същите , макар да имаше и доста по-големи парчета , но сафрида... сафрида нещо не ми се вързва с нашенския :lol: ... По-скоро на херинга ми мяза.....

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Сигурно това имаш предвид под
petar-dania написа:....има и 1 американка приготвена както аз си знам.
Изображение

Приятен апетит на всички....
ИзображениеYou'll Never Walk AloneИзображение
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: Сафрид в Дания

Мнение от boki speca »

Какъв е разрешителния режим за риболов в морето от брега там?
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
petar-dania
новобранец
новобранец
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 12:12 am

Re: Сафрид в Дания

Мнение от petar-dania »

Салмо ме накара да се замисля,влязох в Уикипедия и излезе че е напълно прав.Американката с лимона е мое творение,заргана е същия,а това което ловим, и ние го оприличаваме с сафрида-си е чиста херинга.Не съм от морския регион на БГ и не претендирам за познания.На датски му казват силд/sild/ и след транслейта на Уикипедия излиза Херинга.Извинявам се че съм ви заблудил с името.Моля модераторите да заключат,/или променят/ темата поради грешката и незнанието ми. За риболов от брега се плаща годишен билет /зелен на цвят/ в размер на 140 ДКК за 2011г.които са равни на 36,40 ЛВ има го същия и за седмица който е 130 ДКК,и съответно за ден 35 ДКК.изважда се в всеки пощенски клон на определената комуна/окръг/.ако се отиде на др.място по принцип трябва да се вади друг,но не съм виждал да проверяват за времето което сме тук. За риболов от лодка в морето се плаща подобен формуляр в син цвят,но не мога да кажа за цени/не съм питал/.Предимство е че ако си извадя годишен билет днес той важи 1 календарна година от деня на издаването.Платения риболов в частни развъдници на Американката е без билет.Плащаш минимума 70 ДКК за 2 часа,ако уловиш до 2 броя без значение от големината им преди да ти изтече времето си длъжен да спреш./това важи само за двучасовия риболов/.Или ако желаеш плащаш отново.90 ДКК за 3 часа,или 140ДКК за 6 часа,има и за цял ден,и за седмица с хотел и т.н.Също така до големия водоем има и малък за деца от 8 до 12 години,там и размерите на рибата са до 1 килограм.Трофейните достигат около 10 кг.Всички уловени риби си ги вземаш без да се плащат.Лови се на блесна,мухарка,или Pawer bait,жива стръв не се допуска.Херингата и заргана по това време хвърлят хайвер и сега им е сезона на риболов тук.От Германия всяка година идват стотици коли и каравани по това време на почивка и съответно за риболова.На снимките се вижда през метър чепаре.цял месец е така. ... 1ДКК е равна на 0,26 ст.
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Сафрид в Дания

Мнение от Ачо ♣ »

petar-dania написа:...Извинявам се че съм ви заблудил с името.Моля модераторите да заключат,/или променят/ темата поради грешката и незнанието ми..........
Нека изразя лично си мнение!И защо да се заключи Изображение толкова красива и приятна тема!? Зариди неволната грешка за вида на рибата- ето уточнено е,става ясно! Продължавай да пишеш,защото подобни репортажи носят само полза във форума- полезна информация,с красиви снимки и споделени приятни риболовни емоции! :smt023
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
roko-koko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 08, 2009 8:33 am

Re: Сафрид в Дания

Мнение от roko-koko »

Разбира се ,на 100 процента съм съгласен с колегата от горният пост.Ако модернаторите :D решат само да сменят заглавието на темата от -Сафрид в Дания на Риболов в Дания -ако решат де на мен и така не ми пречи.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Сафрид в Дания

Мнение от КИРО »

Ами Румен като се включи,да смени заглавието.
Иначе и на мен си ми харесва темата.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
vulko0
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Чет Дек 10, 2009 1:24 pm
Местоположение: варна

Re: Сафрид в Дания

Мнение от vulko0 »

колега забелязах че е доста мръсно кадето ловите така ли е :oops: и заргана на какъв ем го ловите . :wink: :roll:
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: Риболов в Дания

Мнение от rumci »

Моля модераторите да заключат,/или променят/ темата поради грешката и незнанието ми
Промених заглавието на темата!
petar-dania
новобранец
новобранец
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 12:12 am

Re: Риболов в Дания

Мнение от petar-dania »

Благодаря за разбирането относно промяната.Заргана се лови на чепаре с 5 куки,качил съм снимка на стандартно.Има и др.модели около 10 вида са.варират според броя на куките-от 2 до 5 куки,с вирбел едностранно или двустанно.С брокатна люспа на куката,или брокатни нишки.Ще кача снимки отново за визуална представа.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболовни излети.”