Черноморец??? .... за риба?

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Аватар
Fisherman66
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 11:50 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Черноморец??? .... за риба?

Мнение от Fisherman66 »

Уважаеми морски колеги, ... :)
таз година ще почивам на Черноморец и ми се ще да знам дали е възможно да си топна въдиците (с някакъв резултат, разбира се :twisted: ) у моренцето? .... дайте некакви идеи, плийз! :D
Аватар
HEMINGUEI
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 306
Регистриран на: Пон Юни 14, 2004 1:57 pm
Местоположение: Варна

Мнение от HEMINGUEI »

Черноморец до Варна или този на юг от Бургас? Важно е това уточнение! Но и преди това мога да ти кажа взимай въдиците - най - малкото заради шанса да се издигнеш в очите на останалите почиващи ако някоя вечер им поднесеш прясно/лично/ уловена черноморска риба.
Който може хваща!
Аватар
Fisherman66
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 11:50 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Fisherman66 »

Heminguej, благодаря за фаст-отговора! :wink:
Става въпрос за южно-от-Бургаския Черноморец. А очите на летовниците съм събирал доста (първите ми спомени са от 12 год. възраст .... еееееех!... от един як риболов на кефал от закотвено РК на Созополското пристанище..... :P ... дори едно леферче се закачи (около 600 гр.), което хвърли в изумление дори местните рибари ...
Така че .... аз по принцип не тръгвам на почивка без тоягите ... докато каката се пържи на плажа .... :wink: (в интерес на истината и тя е запалена по риболовенето.... ).
Обаче на Черноморец не съм ловилл и не знам местата.... :oops:
Аватар
HEMINGUEI
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 306
Регистриран на: Пон Юни 14, 2004 1:57 pm
Местоположение: Варна

Мнение от HEMINGUEI »

Щом говорим за Черноморец на юг от Бургас попадаш в юрисдикцията на Бат Милен ! Той ще ти бъде от полза с най - достоверна и точна информация. Това което знам за мястото е че брега държи добри запаси кефалови риби/ кефал, платерина, илария/. Наблизо от бреговите съоражения може да пробваш и за сафрид / край Варна периодично се появява/ . Най - точна информация ще ти дадат местните / разграничавай ги от летуващите рибари :lol: /. Вярвам че след почевката ще има с какво да се похвалиш. Наслука!
Който може хваща!
Аватар
MARTIN4O
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 150
Регистриран на: Пон Юли 05, 2004 11:22 am
Местоположение: VARNA

Мнение от MARTIN4O »

na 4ernomorec e mnogo dobre osobenno ako ima6 lodka daje i gymena.izliza dosta lixnys i safrid
FISH
Аватар
Fisherman66
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 11:50 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Fisherman66 »

Благодаря на всички за съветите... :lol:
Надявам се да си прекарам страхотно и да има с какво да се похваля.... утре поемам... :P
Наслука на всички ви!
kalkan4o
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 11:43 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от kalkan4o »

Преди 2 години там влязох за 1 час навътре с лодка само кая ама само обаче много както се вика гол след гол !
petko5
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Авг 15, 2014 7:59 pm
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Черноморец??? .... за риба?

Мнение от petko5 »

Здравейте колеги,
Края на юли тази година съм на почивка на Черноморец (Бургаско).
Моля ви за малко инфо за местата за риболов около това приказно място. :fishing3:

Благодаря ви предварително :prayer:
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Черноморец??? .... за риба?

Мнение от lozzy.68 »

Ако си с лодка...места мноого,ако ще ловиш от брега е друго!Най добре ,ще се ориентираш на място!Основно на тетраподите ! :wink:Местните,биха ти казали.... ,ако ли не ,ставаш рано и наблюдаваш,къде има рибари и какво се лови !!! Наслука !!!
petko5
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Авг 15, 2014 7:59 pm
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Черноморец??? .... за риба?

Мнение от petko5 »

Много благодаря :prayer:
За съжаление нямам лодка и ще ловя от брега....или поне ще се опитам :fishing7:
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Черноморец??? .... за риба?

Мнение от stareca »

В този момент около черноморец има доста платерина това на плажа преди селото който е до главния път.Може през селото да се стигне до там за 5минути две пръчки на дъно с две дози морски чирвеи .Гарантирано поне 20броики различни по размер мястото е известно и като залива вромос сигурно си го виждал върху шоколадови бонбони черноморец.Малко по на юг 15-на километра обаче е кал от сафрид мястото е Агалин борун до преди 5дена голяма сеч на сафрид по 7-8 кила на човек от брега на чепаре не е зле да имаш повечко чепаренцаче като не знаеш местата ще късаш често но пък удоволствието ще е на макс,хубавите места на Агалина се заемат още в 4часа а по някога и въобще цяла нощ не се освобождават така че прави си сметката кога ще ходиш.От мен това е успех и наслука колега.
petko5
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Авг 15, 2014 7:59 pm
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Черноморец??? .... за риба?

Мнение от petko5 »

Здравейте колеги,
За близо 5ч. 7-8 попчета и две много добри платерини :)
Трябва да сте там рано....примерно аз бях към 04:15-20 до към 09....
Доволно...като за начинаещ, начешах си крастата.. :)
Мястото е от където хвърлях е бетонния кей, не ходете на понтонните кейове защото е забранено и ще ви изгонят......
Другото място, по моя преценка е, като тръгнете от плажа на бившия къмпинг Черноморец в посока Созопол по плажната ивица ...първите или вторите издадени скали навътре в морето, ходих на разузнаване и там беше чисто....дали ще имате късмет вече е друга тема :)
Преди близо 30год. с баща ми ходихме на въпросните скали и ловяхме много попчета, сафрид, змиорки и кучета......но сега е различно...предполагам, нямах време да отида и да пробвам това място....
Днес видях едно момче, което се беше запътило към въпросните скали с две въдици....дали е имал късмет не мога да кажа :)
Стръвта за платерини от кея е блатен червей, а за попчета е скарида на първо място или в краен случай мида.
Стръвта може да се закупи от магазин намиращ се в центъра.

Това е от мен :)

Изображение
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Черноморец??? .... за риба?

Мнение от lozzy.68 »

Ето видяли,нещата се получават!!! :wink: Един съвет ,докато пържиш улова,сложи,, ефеса,, в камерата за около 20 минути !!! :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболовни излети.”