Риболов на сафрид, чернокоп и разходка с каяк.

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Аватар
JohnnyBravoBG
новобранец
новобранец
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Яну 16, 2013 10:03 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Риболов на сафрид, чернокоп и разходка с каяк.

Мнение от JohnnyBravoBG »

Малко топлина от лятото :)

Два излета съчетани с приятна разходка и добър улов на сафрид и чернокоп. Не съм правил снимки, защото съм сигурен, че двата клипа са повече от достатъчни да се докоснете до изживяването.

30.09.2012 - Стартова позиция Хотел Дюн в Слънчев Бряг, риболов около бреговете на Равда и Несебър - Риболов на Сафрид и Чернокоп.


03.06.2012 - Стартова позиция Хотел Дюн в Слънчев Бряг, риболов около бреговете на Равда и Несебър. Понеже ми беше първи излет с новата лодка, имах мерак да обикалям и минах през Марина Диневи, където въпреки късният час (~12) сафрида беше доста активен. Имах и сравнително близка среща с любимите ми морски обитатели делфините :) - Риболов на Сафрид.
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Риболов на сафрид, чернокоп и разходка с каяк.

Мнение от orion30 »

Ха-ха-ха
По това време на годината риболова на сафрид и чернокоп го практикувам по следния начин. Отивам до фризера, чекмедже 1 е няколко торбички сафрид, а чекмедже 2 е съответно чернокоп. Гледам да ги редувам сътветно приготвям ту скарата ту фритюрника. И винце и винце.... :D
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Риболов на сафрид, чернокоп и разходка с каяк.

Мнение от bobo_33333 »

orion30 написа:Ха-ха-ха
По това време на годината риболова на сафрид и чернокоп го практикувам по следния начин. Отивам до фризера, чекмедже 1 е няколко торбички сафрид, а чекмедже 2 е съответно чернокоп. Гледам да ги редувам сътветно приготвям ту скарата ту фритюрника. И винце и винце.... :D
:lol: :lol: Сори за спама ,ама днес май рано си седнал на винцето,датите виж,колега,не е по това време,ами по онова...

30.09.1912г и 03.06.1912г :wink:
Аз там съм пораснал...
XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Риболов на сафрид, чернокоп и разходка с каяк.

Мнение от XegouX »

Колега на това каяче как му вярваш, ако те метне някоя вълница ? Иначе като гледам е мания!
Аватар
JohnnyBravoBG
новобранец
новобранец
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Яну 16, 2013 10:03 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов на сафрид, чернокоп и разходка с каяк.

Мнение от JohnnyBravoBG »

Лодката е изключително стабилна, случвало ми се е два пъти да се прибирам в доста тежко време. От май месец съм притежател а от ноември и вносител на тези лодки и смея да твърдя, че няма по-стабилна и бърза лодка от този клас. Ширината и с разгънати стабилизатори е почти три метра а центъра на тежестта е много ниско, което я прави много трудна за обръщане.

Надявам се да не засегна модераторите и ще се отклоня малко от темата, но ще е във връзка с твоят въпрос.
Ето едно клипче на един приблизително 60 годишен "младеж", който прави преход в супер сурово време между Kihei - Maui и Kawaihae - Hawaii По права линия е ~120км. но всички сме наясно, че когато се движеш на платна, правата линия е невъзможна :)
Преходът му отнема 14 часа и му остава спомени за цял живот.

С въпросният Kelly Harrison имаме общ приятел, който също се появява в клипa.

Ето още две клипчета, които са на две момчета от Испания.



Това лято (2012) бях сам, но за това, което предстои сме се събрали няколко тримарана и искаме да направим един преход от Слънчев Бряг до Синеморец.
XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Риболов на сафрид, чернокоп и разходка с каяк.

Мнение от XegouX »

Между другото хотел Дюни прочие работил съм на плажа 2 години по чадъри и още две съм опъвал парашути , имам доста плавателни часове със водно колело :) и клатене на чепарета (за скутерите отделен въпрос там като имаш пълни туби с бензин и 200 коня отзаде не си е проблем)и като знам какво дърво съм го ял не веднъж.Всеки знае как на море времето се обръща за секунди както си е хубаво времето и опа духне от брега и оттам без коментар. Затова ми е интересно.Естествено ползваш жокера обади се на джетаджия или скутер да ти спаси задника от лоши емоцийй
Аватар
biserkehayov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Сря Юни 08, 2011 9:33 am

Re: Риболов на сафрид, чернокоп и разходка с каяк.

Мнение от biserkehayov »

Колега Джони Браво, ако беше взел на абордаж малката бяла шхуна, желаещите за екипаж от доброволци да ловят рибоци и да повръщат през парапета щеше да е в небивал.
Аки са ти клиповете и се радвам много, почти като готините мацки! :)
Аватар
JohnnyBravoBG
новобранец
новобранец
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Яну 16, 2013 10:03 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов на сафрид, чернокоп и разходка с каяк.

Мнение от JohnnyBravoBG »

biserkehayov написа: Аки са ти клиповете...
Аки или Яки? :)
XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Риболов на сафрид, чернокоп и разходка с каяк.

Мнение от XegouX »

ако има голяма вълна са "Аки" иначе са Яки
на сайта има ли цени? че май не видях? :roll: (то не му е мястото да питам май тука ?)
Аватар
JohnnyBravoBG
новобранец
новобранец
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Яну 16, 2013 10:03 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов на сафрид, чернокоп и разходка с каяк.

Мнение от JohnnyBravoBG »

XegouX написа:ако има голяма вълна са "Аки"
Май си пропуснал клипчето от Hawaii ;)
Няма по-стабилен каяк, но да не се откланяме. За цени се обади на някой от телефоните в сайта.
Ето още една сеч от 07.06.2012 пред Марина Диневи.
zazturbo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 121
Регистриран на: Нед Дек 06, 2009 7:24 pm

Re: Риболов на сафрид, чернокоп и разходка с каяк.

Мнение от zazturbo »

Видях същия каяк да се предлага за скромната сума от 11 000,скромна,понеже е в лева а не в евро.
antoanBG
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 2:24 pm

Re: Риболов на сафрид, чернокоп и разходка с каяк.

Мнение от antoanBG »

Ами хубавите неща са скъпи все пак това е ХОБИ най-доброто в света за каяци а и това им е топ модела и е повече ветроход цената идва от мачта платно педали мачтата е карбон 5 метра педалите са с турбо сета и други екстри а и това е сигурно стара цена намалкия$ а сега имат и нов модел аз също съм с ХОБИ но не тримаран а оутбак модела
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболовни излети.”