риболов за ценители

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

риболов за ценители

Мнение от rikitikitavi »

Риболов за ценители

….малък проблем е , че май аз не съм от тях….
Време е за първия ми риболов на попчета. Последните години ми се оказва и единствен за годината и е разбираемо защо съм нервен. Хващам втори пореден топъл ден. Решавам да си направя един късно слетобеден риболов. За място съм си избрал буната на Траката. Има едни плитки камънаци южно от нея и на пролет често има попчета. Отново стои въпроса със стръвта. Обикновено почвам сезона на прясна трицона ама сега намерих в кварталния магазин скаридки. Цена от лев и половина за шепичка ама е стръв. Отивам на буната, а там рибари да искаш. Отказвам се да скачам по тетраподите поради неподходящи обувки (това се оказа грешен ход) и се установявам около вътрешния ъгъл. Знам две цепки дето често държат попчета. Пускам две волти с дребни куки и си приготвам за тест най новоизмислената ми въдица за попчета. Пръчка с акция 5-15 грама. Много тънко плетено влакно и 20 грамово олово.
Изображение
Оловото дойде тежичко ама ставаше. Отидох първо да пробвам едно плитко ъгълче дето често се пренебрегва от колегите. Пуснах въдичката и нико нема. Реших да пораздвижа скаридата. Почнах едни тръскания и пируети и две минути след това имах сериозен удар и един много сериозен поп дойде да каже здрасти. Супер начало. Веднага след това и на едната волта клъвна и излезе едно не много дребно попче. Добро начало за няма и десет минути. От там нататака нещата замряха. Обикалях къде ли не. Единствено на едната волта имах нещо дето си вечеряше с моите скаридки без да кълве. Заваля. Силно. Всички рибари се изнасоха. Останах за и един колега дето се навря в колата си. Използвах си предимството от водонепропускливите дрехи и продължих да ловя. Ама все така безрезултатно. На единия ъгъл на буната все пак провокирах едно кълване. Излезе едричка чучурина. Абе не е това на което се надявах ама е риба. Дъжда взе че спря. Опъна се и една чудесна дъга.
Изображение
Перфектно време да се разкълват попчетата. Ама не. Згънах въдиците. Опънах и дългия прът и минах от външната страна на буната. Кълване на предизвиках ама се подхлъзнах здраво веднъж. Изнесох се докато е време. Отново почнах с обиколките по буната и отново никакво почукване. Само онова дето го изхранвах продължаваше да нагъва скаридки. Е издебнах го. Излезе ето този разбойник.
Изображение
След снимката го пуснах по-далечко от там дето ловя. Явно беше, че риба нямаше по буната. Или се беше навряла по дупките. На това място точно след залез слънце се активизира за малко рибата. Изчаках да видя какво ще стане. Ами може да се каже, че и сега се активизира. Клъвна ми три пъти. Изкарах две попчета и това беше.
Изображение
Още на място филетирах рибата и към къши. Там поизмих парчетата.
Изображение
Посолих ги. После имаше малко брашънце и след това във врящото олио на микротиганчето.
Изображение
Ами това беше. Кусахме първите попчета. А утре имам за задача да намеря да купя пясна цаца за да си…хапнем рибка.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: риболов за ценители

Мнение от карид »

Много рядко се пише тук! А колко малко е нужно за да направи всеки риболовец подобни репортажчета от излета си и така този подфорум "морски риболовни излети" да живне!
rikitikitavi написа:А утре имам за задача да намеря да купя пясна цаца
Ако е от руската шпрота сигурно ще намериш, но от българската цаца ни вест ни кост. Специално питах в един магазин и ми казаха, че българска цаца не са зареждали поне от нова година до сега...
Аватар
Martin Angelkov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 10:41 am
Местоположение: София

Re: риболов за ценители

Мнение от Martin Angelkov »

общо взето си изкарал един хубав релаксиращ ден в търсене на рибата...това е важното :D дано другия път ти даде повече :D
Само две неща на този свят са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн
desi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 608
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 11:59 am

Re: риболов за ценители

Мнение от desi »

Следващият път с по голям късмет.
desi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 608
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 11:59 am

Re: риболов за ценители

Мнение от desi »

Следващият път с по голям късмет.
gipsa77
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Съб Юни 30, 2007 3:55 pm
Местоположение: Варна

Re: риболов за ценители

Мнение от gipsa77 »

карид написа:Много рядко се пише тук! А колко малко е нужно за да направи всеки риболовец подобни репортажчета от излета си и така този подфорум "морски риболовни излети" да живне!
rikitikitavi написа:А утре имам за задача да намеря да купя пясна цаца
Ако е от руската шпрота сигурно ще намериш, но от българската цаца ни вест ни кост. Специално питах в един магазин и ми казаха, че българска цаца не са зареждали поне от нова година до сега...


На борсата имаше черноморска трицона на 3 лв.
jivko.uzunov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1580
Регистриран на: Вто Май 24, 2011 5:04 pm
Местоположение: Бургас

Re: риболов за ценители

Мнение от jivko.uzunov »

Вземи си повече цаца за стръв,че ако не хванеш да сия пръжнеш за мезе.Както го дават времето на сняг,през уикенда :drinkers:
Аватар
pano64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 877
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 6:06 pm
Местоположение: София

Re: риболов за ценители

Мнение от pano64 »

Благородно завиждам за пресните попчета. :drinkers:
Изображение
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: риболов за ценители

Мнение от rikitikitavi »

Изображение
малко със закъснение ама е Българска и то от талян.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
jivko.uzunov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1580
Регистриран на: Вто Май 24, 2011 5:04 pm
Местоположение: Бургас

Re: риболов за ценители

Мнение от jivko.uzunov »

Много бира ще се изпие :drinkers: с това мезе!!! :lol:
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: риболов за ценители

Мнение от shturetc »

rikitikitavi написа:Изображение
малко със закъснение ама е Българска и то от талян.
Тази информация(под снимката) е мехлем за тези,които си изчакахме чакането на карагьоза!?
Щом се е появила цацата,значи скоро ще са дните,в които ще се завърти и по-голямата и,хищна посестрима-дунавската скумрия(карагьоза) :idea: ...'Айде,че скарата ми ръждяса :D
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: риболов за ценители

Мнение от starcho »

Иаз хванах попчета за 5 лв. и прясна цаца за 3 и така спретнах бирен помен за топлото време което ще ме накара да хвана пръчките.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболовни излети.”