ов. Тасос

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
the6mopx
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Апр 25, 2011 10:57 am

ов. Тасос

Мнение от the6mopx »

Здравейте колеги,

предварително се извинявам ако съм сбъркал мястото на темата.
Предстои ми излет на ов. Тасос. Основно ще се гмуркаме. Все пак ще взема и въдиците. Нов съм в морският риболов. Интересуваме какви такъми трябва да си взема, на каква стръв се лови, какви монтажи, каква риба да очаквам през този период от годината (сафрид, лаврак, лефер, скумрия, зарган.......)

Имаме лодка със сонар и всякакви видове въдици(за речен риболов). Засега съм се снабдил с чепарета.

Предварително благодаря за отговорите.
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: ов. Тасос

Мнение от Efimov »

Здрасти колега, аз на 1 май бях на Тасаос- не съм ловил, но там където бяхме докато се гмурках забелязах -спарос, мурмури, салпа, кефал, и други които не им знам имената. За подводен риболов и риболов от лодка ти трябва разрешително. За риболов от брега такова не е необходимо. Кефал се лови целогодишно- стръв хляб или пилешка пържола(на нея се хващат и доста други видове риба). Какво да си вземеш ти решаваш. Аз в четвъртък бях на Керамоти и носех една въдица на плувка, един спининг и една за дъно, която така и не използвах. Най много натоварих спининга- първоначално с клатушка, но след това му сложих и чепаре и излезнаха доста скумрийки. Морския риболов е доста обширна тема и е трудно с две изречения, так че ако имаш конкретни въпроси питай. И аз все още се уча, но каквото знам споделям.
П.П. Вземи си и полиангистро- това са много куки с които обвиваш сардела или филийка хляб. Когто е сардела се мята на дъно и пръчката да е по-здраво закрепена- кълве всичко. когато е хляб на повърхността и се гони кефал.
Аватар
vladdinev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 158
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:00 pm

Re: ов. Тасос

Мнение от vladdinev »

Efimov моля те хвърли малко светлина за Тасос и това разрешително- от кого се издава,колко струва,ако отида с лодка на ремарке (4,30м / 40 к.с.)струва ли си кефа???
Също и за Керамоти съм чувал много хбави неща,спане,български хотелчета хубави плажове ???
Благодаря
zazturbo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 121
Регистриран на: Нед Дек 06, 2009 7:24 pm

Re: ов. Тасос

Мнение от zazturbo »

На скоро си извадих разрешително за риболов от лодка,което е за две години.Проблема е данъчния номер,който се изисква,вади се данъчна служба,после в център за обслужване на клиенти или в някое от управленията на бреговата охрана-лимерхио.Струва 30Е
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: ов. Тасос

Мнение от Efimov »

За риболов на Тасос сведения от личен опит не мога да дам, виж на Керамоти там се чувствам в свои води. С лодка съм влизал един път с хора от Ксантии( дестинация Порто Лагос) -10 вида риба хванати
лично от мен плюс няколко октопода извадени от другите пасажери- всеки сам може да прецени дали си заслужава. Разрешително се издава в Кавала в общината доколкото ми е известно, а за по-голяма лодка се изисква и някакво капитанско разрешително. Цената е 20-30 евро за 2 години и след това се подновява за 5-10 евро. Според хора от форума издаването на разрешително е било тегава работа, но тези познати от Ксанти казаха че ако пожелая ще ми изкарат. Аз лично практикувам риболов от брега, но все по често се замислям и за такъв от лодка. За Керамоти мога да кажа само хубави работи. Дълга плажна ивица, фин пясък и разнообразие от дълбочина. Видове риба- всякакви, мислех че вече доста съм ги понаучил. но като ходих в четвъртък хванах нови два и вече мисля че имам уловени над 15 вида което е нищо тъй като все още не съм излъгал риби като лефер, лаврак, ципура, дорадо, скат и нещо което само ме е стрескало- туна(опитните рибари казват че е невъзможно да се извади от брега) но ми е простено все пак съм все още начинаещ в морския риболов и след всеки излет научавам нещо ново.
Български хотелчета също има цена-80 евро за апартамент в сезона, който побира 6 души спокойно, но не успях да взема визитки- следващия път.
Аватар
тони котев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Май 17, 2010 10:10 am

Re: ов. Тасос

Мнение от тони котев »

vladdinev написа:Efimov моля те хвърли малко светлина за Тасос и това разрешително- от кого се издава,колко струва,ако отида с лодка на ремарке (4,30м / 40 к.с.)струва ли си кефа???
Също и за Керамоти съм чувал много хбави неща,спане,български хотелчета хубави плажове ???
Благодаря
Колега, по-добре не си разкарвай лодката.Първо трябва да си извадите билети за риболов от лодка.След това е трудната част, трябва и разрешително за самата лодка което струва според размера на лодката и к.с. на мотора , за 40ка е около 250 евро за 2 години.Ако те хванат без един от тези документи следва конфискация на плавателното средство и глоба в няколко хиляди евро.За разрешителното искат данъчен номер с постоянен адрес.
Много нашенци рискуват и ловят от лодка само с личния риболовен билет, но при византийците не знаеш кога няма да са на кеф и :axe: Решат ли да прилагат закона , няма прошка там.
the6mopx
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Апр 25, 2011 10:57 am

Re: ов. Тасос

Мнение от the6mopx »

Колега Efimov, благодаря за отговора. На каква клатушка точно си ловил(голяма или малка)? Има ли разлика между клатушките за морски и за речен риболов. Чепарета по шарени ли трябва да бъдат или по естествени цветове(бял, зелен син)
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: ов. Тасос

Мнение от Efimov »

the6mopx написа:Колега Efimov, благодаря за отговора. На каква клатушка точно си ловил(голяма или малка)? Има ли разлика между клатушките за морски и за речен риболов. Чепарета по шарени ли трябва да бъдат или по естествени цветове(бял, зелен син)
Клатушката беше 5 гр тежка, дълга заедно с куката 6см. С нея съм ловил и в сладка вода, но в морето се отчете по-добре. Не знам дали има разлика между блесните за морски и речен риболов- просто реших да пробвам и се получи. Чепаретата са мое производство. Най- резултатно се оказа това със зеленото ламе, но и другите които пробвах бяха резултатни.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболовни излети.”