Първи стъпки на Егейско море...:)

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
spectrum
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 7:52 pm

Първи стъпки на Егейско море...:)

Мнение от spectrum »

Някак си се чувствам длъжен да споделя как е минал първият ми риболов на Егейско море след като всичко което знам за морският риболов съм го научил от форумът...:)
Мястото е Ситония на 25 км от Никити на един къмпинг на които бях за 2 вечери и успях да откъсна на два пъти по два часа за да помятам малко от скалите близо до плажа... за стръв си бях закупил предварително местни морски червей - акровати, а от тук си бях взел и бели... също така пробвах и малко парченце от зарган, но общо взето освен на морският червей на друго не пипаха рибките... като въдици бях взел една дънна и една на бомбарда ... първият ден на дънната с всяко замятане изкарвах някакви дребни паразитни рибки поне 3 - 4 различни вида които нямах идея какви са само едно малко драконче разпознах, но много закачах и като скъсах няколко такъма бързо се отказах...
Изображение
На 20 грамова бавно потъваща бомбарда хванах едно малко зарганче което после пробвах да използвам за стръв...
Изображение
На другият ден на дънната въдица положението беше същото и след едно две замятания се отказах, но на бомбардата се получи много добър риболов почти с всяко замятане имаше удар на различни размери кефалови /колегите могат да ми помогнат с точното име/
Изображение
За съжаление имах само 2 часа защото след това трябваше да ходя на плажа, а пък ми свършиха и скъпоценните акровати... общо взето съм доволен главно зареди опита които натрупах и за другият път съм се надъхал още по вече... :D
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболовни излети.”