Илария и изненада

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Аватар
metodid
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 352
Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 10:52 am
Местоположение: Враца

Илария и изненада

Мнение от metodid »

Здравейте колеги! Днес, обнадежден от първия си морски риболов, който бе в понеделник и малко разочарован от втория в сряда(капо), реших да ходя рано и да стоя до късно. Да ама мойто рано е 10:30, а за рибите това си е късно. Та разпънах 2 въдички и чакам. Ма много чакам. Е към 12:00 вадя едната въдица 1 барбунче, тръгвам да презареждам и к'во да видя, всичкото червей мъртвец. Така съм се навил за рибоулов, че чак ми иде да ревна. Гледам, иде некакъв бако и вика ти ли си тоя от Враца(оказа се градски). Има ли, нема ли, дежурните въпроси. Оплаках си мъката, смили се човека даде 3 чърве да презареда и изчезна. Пак съм в джаза(за момента). След нема 2 мин. удар, вада първата илария, викам си почнаха, а аз пак без стръв. Да ма минават други пичове и на тех обяснявам тегав риболов и нема стръв. Те пък колегите си тръгват и случайно имат доза и половина червеи. Без да моля, дават и пожелават "на слука". Явно днес ми е късметлийски ден. Спокоен, че съм зареден, решавам че ще ги мора много. Ма пак тръба. Чакане. След некой час, успявам да закача втора илария, но вече съм толко слънчасал, че ми е все тая. Дръпвам още няколко барбучета, но надеждата за хубав риболов се изпарява с всяка минута. Към 16:00 почват некакви мисли за събиране, за менти и други неща(до голия плаж съм:). Тръгвам да подреждам торбата и гледам с белото, че единия пръ тръгва към водата, скок тип пантера и го хващам във въздуха. Нещо дърпа свински, пръта се гъне и на мен ми омекват капачките. Случайни минувачи стават свидетели и гледат с интерес. Почва се дърпане, авансец и след няколко минути борба и разходки се появава неизвестен за мен сатвер. Викам на единия мен от публиката да дръпне кордата и да го изкара, не, не смее. Казвам-Дръж тая гега, аз ша го вада. Е извадих го.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Fishing_Fan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 654
Регистриран на: Сря Апр 28, 2004 11:07 am
Местоположение: Шумен

Re: Илария и изненада

Мнение от Fishing_Fan »

Сатвера е Морска Котка :)
Joshua
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 171
Регистриран на: Нед Дек 04, 2011 7:10 pm

Re: Илария и изненада

Мнение от Joshua »

Колега, предпочитам 1 такава риба вместо 20 иларии, супер :))
Аватар
metodid
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 352
Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 10:52 am
Местоположение: Враца

Re: Илария и изненада

Мнение от metodid »

Благодаря за разяснението отностно вида на рибата. Аз си мислех, че е скат и бая хора поизлъгах неволно. :D
сирака
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Чет Авг 19, 2010 8:59 pm
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Илария и изненада

Мнение от сирака »

Че тя си е скатова риба. :)
Изображение
В тоз гьол,риба няма!
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Илария и изненада

Мнение от shturetc »

Аз си мислех, че е скат и бая хора поизлъгах неволно
=====================
Не си ги излъгал.Морската котка (както и морската лисица) са скатове и са от една фамилия с акулите!
Добичето е набарало на куката ти някой барбун,чието улавяне не си забелязал.На блатен не 'оди :wink:

ПП Понеже е ясно,че случката не се е развила във Враца,да речеш и на кой плаж си преборил котака?
Предполагам,че към солниците в Бургас,ама...
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: Илария и изненада

Мнение от barutchiata © »

shturetc написа: Добичето е набарало на куката ти някой барбун,чието улавяне не си забелязал.На блатен не 'оди :wink:

...

:smt023 :smt023 :smt023

Много е прав щуреца. Истината е, че нямаме навици да търсим иедро :lol: :lol: :lol: , ама човек като си има късмет няма празно.
Аватар
naB4o
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Яну 22, 2012 7:49 pm

Re: Илария и изненада

Мнение от naB4o »

Супер улов, ще кажеш ли какъв ти беше такъма, понеже аз мисля, че моя морския, може и да не издържи туй животно. :)
п.с. Не съм ял такова чудо, яде ли се?!
:)
сирака
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Чет Авг 19, 2010 8:59 pm
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Илария и изненада

Мнение от сирака »

Ватоса е деликатес. :drinkers:
Изображение
В тоз гьол,риба няма!
nursi
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 9:21 pm

Re: Илария и изненада

Мнение от nursi »

Аз доколкото знам Ватоса е от фамилията на Акулите...
gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: Илария и изненада

Мнение от gamon »

Чудя се защо тази морска котка няма опашка....... Аааа, сетих се - на снимката тя вече не е морска, а е станала домашна - с отрязана опашка :D :lol:
Аватар
metodid
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 352
Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 10:52 am
Местоположение: Враца

Re: Илария и изненада

Мнение от metodid »

shturetc написа:ПП Понеже е ясно,че случката не се е развила във Враца,да речеш и на кой плаж си преборил котака?
Предполагам,че към солниците в Бургас,ама...
Мястото е плажа на Камчия, откъм скалите преди нудистите.
naB4o написа:Супер улов, ще кажеш ли какъв ти беше такъма, понеже аз мисля, че моя морския, може и да не издържи туй животно. :)
п.с. Не съм ял такова чудо, яде ли се?!

Основно 0.22 и натам дънен такъм за кефалови от магазина. Яде се и е много вкусно с обилно количество бира. Поразрових из нета и намерих другото му име- Софийски калкан :lol:
gamon написа:Чудя се защо тази морска котка няма опашка....... :D :lol:
Аз писах, че младежа, който помолих за помощ, отказа да го дръпне на пясъка. Гледа той жилото и вика, то т'ва е отровно. Ма аз нали съм нинджа, взимам ножлето от сака и стана мазало.

Извадих късмет, а при мен е рядкост. Но може би всичко се връща. Още първия ден дадох стръв на рибари останали без такава и се намериха стабилни колеги да помогнат и на мен. Това рибарите са убави ора!
Поздрави на всички и големи риби!
Аватар
dandi1383
фен клуб-скобар
Мнения: 158
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 9:05 am
Местоположение: Перник

Re: Илария и изненада

Мнение от dandi1383 »

За ядене стават само перките и е страшна вкусотия.
Последно промяна от dandi1383 на Съб Юли 27, 2013 10:01 am, променено общо 1 път.
http://vbox7.com/play:e154fd5e77" onclick="window.open(this.href);return false;
CTAH
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Май 14, 2013 8:38 am

Re: Илария и изненада

Мнение от CTAH »

От перките става сташна супа!

Браво и то мен колега :)
spectrum
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 7:52 pm

Re: Илария и изненада

Мнение от spectrum »

Браво колега страхотна слука... дай боже всеки му такава както се вика... и да споделиш после как е било на вкус...:)
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболовни излети.”