За кая на плувка

Модератори: emo vasilev, alekst

va4ko22
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Мар 13, 2012 10:36 pm

Re: За кая на плувка

Мнение от va4ko22 »

Колеги можете ли да ми кажете как се казва възелът, който се използва при монтаж на дъно (възелът с който бидема се превързва към основното влакно). Благодаря ви предварително.
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: За кая на плувка

Мнение от Златев »

Днес направих втора проба на Ной. на право с такъма за бабушки, само смених куката. Имах едни направени за по-бързо пропадане на по-големи дълбочини. Та, 4 грама плувка с концентрирано утежнение, около 20 см повод, кука 7-ми номер.
Излизаха от ситни до хубави каи, като кълването беше капризно и не взимаха сигурно. Кълвеше на серии. Стръв - скарида. Дълбочина около 3,5 метра, на "светлото" пред камъните.
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: За кая на плувка

Мнение от Златев »

Днес на същото място от единадесет и половино до към три - към кило и шест-седемстотин дребна и средна кая, основно на скарида. Това е от двама души. Каята кълвеше на серии за по десетина-педнатдест минути и после спираше да се почина за поне толкова. Кълванета доста, но основно от дребосък. Все пак стана интересен излет, доволен съм.

ПП
Колега до нас изкара хубав дракон. Човекът за първи път виждаше такова чудо, но навреме се усети, че не е за пипане и след бърза намеса вече имаше чудесно филе от дракон. Аз лично също за първи път имах шанса да "обработя" такава риба, но с точните указания на баща ми се справих.
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболовни излети.”