10 дена в Созопол

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
косьо72
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 10:56 pm
Местоположение: ДОБРИЧ

10 дена в Созопол

Мнение от косьо72 »

Созопол вече десети ден и утре си отивам .До днес няколко ставания рано до Боруна предните дни кофти вятър,кофти вълна,делфини във залива близо до шамандурата след обед същата работа.Хванах на дъно колкото се може лапини ама как удрят все едно кит.Едно приятелче от Бургас вика има ли ги лапините търси я горе.Ходих и на пристанището там на плувка хората се забавляват с дребна цаца и тук там някой вади по някоя илария(платерина) на дъно или плувка.И така до днес рано ставане и в 7 бях пак на Боруна пробвах на дъно в залива към старият град пак лапини и пак много на всяко хвърляне чукане.Така до към 11 вече бях почнал да прибирам когато се загледах точно пред носа и о чудо там джурума се върти.Бърза смяна на тактиката преместване на мястото обаждане на детето да купи червеи и да ми ги донесе веднага.И като се почна гол след гол,отдавна не бях хващал толкова илария(платрина) за отрицателно време.До 14 на обед хванах достатъчно 24 броя и ако не беше ми се счупил върхът на тънката въдица сигурно щях да остана още.Удоволствието беше голямо макар и да знаех ,че колата ми се развали и утре ще се прибирам с платформа,че не си изпих хапчетата сутринта и не бях ял и пил нищо от вчера,че жената ми се обажда три пъти да пита какво става,че си изтървях обяда,че се подхлъзнах и си ударих кракът,но това е толкова малко и преходно.И друг път съм идвал в Созопол и съм хващал само сафрид преди 2 години на същото място е вече хванах и платерина(илария).Мислих да ходя до Синеморец и устието на Ропотамо но след наводненията и този проблем както станах пешеходец се разминах този път.Утре се прибирам и като си оправя колата пак ще си ходя по нашият край Балчик,Кранево или на Болата.
Малко дълго стана но това е от Созопол.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ
Dragan123
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Сря Яну 29, 2014 7:53 pm

Re: 10 дена в Созопол

Мнение от Dragan123 »

Хубав излет
gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: 10 дена в Созопол

Мнение от gamon »

Евала най-вече за мерака и стрста с която си ги ловил.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболовни излети.”