Какво може да се улови в момента на Морска гара Варна

Модератори: emo vasilev, alekst

Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Какво може да се улови в момента на Морска гара Варна

Мнение от 1000n »

В момента на Морска гара може да се улови следното:
-кефалови на плувка, дълбочина около 1м.(половината риби са маломерни-под педя)
-попчетата повечето са дребни
-маломерни карагьозчета (хващат се по една шепа рибки)
-дребен и среден като размер меджид
-гюмюша не е много едър, поне половината риби са малко по-големи от малкия пръст на ръката
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Какво може да се улови в момента на Морска гара Варна

Мнение от rap66 »

1000n написа: ...маломерни карагьозчета (хващат се по една шепа рибки)....
Дори някой талибани си правят специални чепарета за тях.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Какво може да се улови в момента на Морска гара Варна

Мнение от rikitikitavi »

Ъъъъ рибката е вече на линия.
Едрите платерини се държат на 2 метра от дъното.
Гюмюшите са по близо 16санта и държат на метър от повърхността и...предпочитат чипаре за гюмюш. Малките гюмюши предпочитат стръвта.
Поповете са на летните дупки и са с лятно време за хранене.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Какво може да се улови в момента на Морска гара Варна

Мнение от 1000n »

rap66 написа:
1000n написа: ...маломерни карагьозчета (хващат се по една шепа рибки)....
Дори някой талибани си правят специални чепарета за тях.
Тези, колеги, които ловят с директни пръти почти без изключение ловят с куки номер 11 и дори по-малки. Миналата есен и сафрида го ловяха на също толкова ситни чепарета. Аз съм с десятки и най-дребните карагьозчета на практика не ги улавям. За три-четири дена съм хванал 4-5 харипчета по около педя. Тях ги прибрах. По-малките ги пусках. Чудя се защо някои колеги обаче прибираха карагьозчета по 3-4 грама. Не знам какво им ядат на толкова малки рибки. :?
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Какво може да се улови в момента на Морска гара Варна

Мнение от 1000n »

rikitikitavi написа:Ъъъъ рибката е вече на линия.
Едрите платерини се държат на 2 метра от дъното.
Гюмюшите са по близо 16санта и държат на метър от повърхността и...предпочитат чипаре за гюмюш. Малките гюмюши предпочитат стръвта.
Поповете са на летните дупки и са с лятно време за хранене.
И аз мога да потвърдя, че вчера се хванаха и по-едри кефалови риби. Но поне тези, които видях бяха уловени на плувка на дълбочина метър-метър и половина. И гюмюшът стана по-едър. Не видях да подбира цвят на чепарето, но най-много хванах с такъма на плувка за кефалови на около 1метър от кея. Дори оставиш ли пръта и сами се хващат. Но най-много ме зарадва факта, че вчера имах и по-големи карагьозчета. Дори имам един скъсан бидем на спининга. След множеството на брой фалшиви удари при които си мислех, че съм хванал риба, но не бях, накрая започнах да продължавам да си въртя макарата и да дърпам рязко пръта. На края, когато прибирах чепарето и видях липсващия бидем, разбрах, че поне един от ударите, които мислех за фалшиви е бил истински. На директния прът на чепаре имах много силен удар, но неволно блъснах силно пръта и рибата ми избяга. Може да е била и кефалова риба, но ако е бил карагьоз е бил едър екземпляр. Този източен вятър се надявам скоро да затопли водата и сафридът да започне да се обажда. Наслука на всички! :D
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: Какво може да се улови в момента на Морска гара Варна

Мнение от Ribar »

Чух, че между другите риби, на чепарето се хващали и някои хамсийки. Някой да потвърди?
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Какво може да се улови в момента на Морска гара Варна

Мнение от 1000n »

Ribar написа:Чух, че между другите риби, на чепарето се хващали и някои хамсийки. Някой да потвърди?
Здравей!

Преди седмица бях във Варна и лових на Морска гара.
От тогава мина време, но температурата на водата не се е променила съществено,
така че едва ли и рибата, която може да се улови на това място е нещо по-различно от тогава.

Аз за три-четири дена не хванах нито една хамсия,
но чух, че един колега се провикна до друг,
че рибата, която извадил била хамсия.

Аз лично не видях самата риба,
така че може и да не е хванал и той,
а може да се е пошегувал.

С две думи дори и да се хваща някаква хамсия,
то най-вероятно става дума за отделни бройки риби,
а не за килограми.

Наслука на всички! :D
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: Какво може да се улови в момента на Морска гара Варна

Мнение от Ribar »

На малкия фар от 18:30 до 19:30 - 1 хамсия, 1 меджит и един сафрид, който току се откачи, преди да го вдигна от водата. Сафридчето беше горе, другите две - около дъното. На спининг.
Иларията я пукна един колега до мен, за което му правя евала, за този един час извади около 7-8 (не съм му ги броял) и не беше единствен с извадени.
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Какво може да се улови в момента на Морска гара Варна

Мнение от 1000n »

Ribar написа:...Иларията я пукна един колега до мен, за което му правя евала, за този един час извади около 7-8 (не съм му ги броял) и не беше единствен с извадени.
Иларията как я ловят?
На дъно, на бомбарда или все още само на плувка? И ако е на плувка, то все още на малка дълбочина (1м-1.5м), или на по-голяма дълбочина? :roll:
Гледам, че температурата на водата вече се е повишила в сравнение с това, което беше по празниците и ми е интересно при каква температура на водата кефаловите риби трябва да ги търсим вече на дъното, а не на повърхността.
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: Какво може да се улови в момента на Морска гара Варна

Мнение от Ribar »

На малка дълбочина, около 1м ловяха всички
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: Какво може да се улови в момента на Морска гара Варна

Мнение от Ribar »

Вчера от 17:30 до 19:00 - един меджит, и никой нищо не хвана (на малкия фар) след дъжда.
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Какво може да се улови в момента на Морска гара Варна

Мнение от 1000n »

Ribar написа:Вчера от 17:30 до 19:00 - един меджит, и никой нищо не хвана (на малкия фар) след дъжда.
Ситуацията ми напомня на тази от миналият или по-миналият сезон. Илария на малка дълбочина и малко сафрид на приблизително същата дълбочина (между 1м и 2 1/2м). Понеже ловя с директен прът веднага се набива на очи къде е сафридът. Ако пускаш чепарето да падне до дъното е нормално да хващаш меджит. Той е студенолюбива риба и се среща по дъното, където водата е най-студена. Ако искаш да хванеш сафрид пробвай да водиш чепарето максимално близо до повърхността на водата. Можеш да пробваш да сложиш и тапа на дълбочина около 1метър от вирбела на чепарето. Аз лично бих постъпил по този начин. Успех!
Pol Geti
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Мар 25, 2016 2:33 pm

Re: Какво може да се улови в момента на Морска гара Варна

Мнение от Pol Geti »

Здравейте колеги.
P_20160911_173411.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Какво може да се улови в момента на Морска гара Варна

Мнение от 1000n »

На Морска гара кефалови риби за последните два дни не видях да се хващат. От пясъка на южния плаж ловят основно маломерни иларийки. На директен прът на чепаре на морска гара през нощта основно гюмюш, а през нощта - граца. От външната страна на вълнолома сутрин на бомбарда се хващат единични бройки заргани. Аз лових на чепаре тази сутрин на вълнолома. Резултатът е два сафрида, шест чернокопа, една илария и един гюмюш. Рапот даден. :)
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Какво може да се улови в момента на Морска гара Варна

Мнение от 1000n »

Снимка на рибките от вчера :)
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболовни излети.”