ЗАРГАН 2016

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: ЗАРГАН 2016

Мнение от Митко Кирилов »

rap66 написа:
Митко Кирилов написа:В риболова няма млад, няма стар! Има можеш или не можеш. Хвърлянията ми бяха с над дистанция 100 м с отклонение от правата в крайната точка на не повече от +/_ 5 м.
Прав си, положил си усилия да се научиш, и пари да се оборудваш. Но морето е на всички, колкото е твое, толкова е и на тоя дето ходи със шарайджийската пръчка, някога и той може да се научи :D
КолегаRap66,
Така е. Никога, ама никога не съм заявявал, имал претенции, че морето е мое! Но щом си на риболов и си застанал на някое място в сила е рибарката етика да имаш пред теб 2-3 метров "коридор" в който да си хвърляш линията. Щом "комшията" не го нарушава, хич не ме интересува дали хвърля с шаранджийски, спингови, телескопични ...други някакви аджамийски пръчки. Е, всеки от нас е нарушавал понякога това правило, но си има елементарна етика и добронамереност да се извиниш да не повтарящ!
Иначе чакам от теб новини за успешни излети!
На слука!
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
kalin_76
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 8:18 pm

Re: ЗАРГАН 2016

Мнение от kalin_76 »

И аз да се похваля. Ходихме с приятели до Синеморец около 15.07. и си взех въдиците, защото бях обещал на Краси приятеля с който бяхме да го понауча на бомбарди. Първия ден помятахме за платерина, Краси успя да закачи една и една офейка на къде и видят очите. На втория ден в неделя отидохме сутринта до селския и за около час и половина изкарахме 6 зарганета и два сафрида с големина на едър чернокоп. После много бясно задуха и към 8:30 вече риболова стана невъзможен. Интересно е че рибите отива почти към средни в това число отразих и един абсолютно приличен каиш. За 15.07. ми се стори адски странно рибите да са с такава големина. Каиша почти нямаше хайвер в хайверните торбички. Много странно при условие че в началото на август съм хващал риби все още пълни с хайвер. Сега остава да се сетя как да постна и снимките ама на де как беше.
boev_i
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:10 pm

Re: ЗАРГАН 2016

Мнение от boev_i »

Колеги, въобще ли не излиза зарган в момента или никой не ходи за такъв?!
Аватар
biserkehayov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Сря Юни 08, 2011 9:33 am

Re: ЗАРГАН 2016

Мнение от biserkehayov »

Във Варна до преди две седмици, когато пробвахме да скубем сафрида от брега, винаги поне един участник вземаше на чепарето по една дребна заргана. Аз миналата неделя целенасочено отидох на Дружба и помятах за проба с новото влакно и имах доста удари на умишлено по-голямата кука 10-ка, но и хванах две дребни зарганчета, едното от което си плува и расте, но другото почина, Рибките държаха 60-70 м но пък се хвърляха да папкат червея, така че се развам, че ги захраних да порастват :)
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: ЗАРГАН 2016

Мнение от ianimar »

biserkehayov написа:Във Варна до преди две седмици, когато пробвахме да скубем сафрида от брега, винаги поне един участник вземаше на чепарето по една дребна заргана. Аз миналата неделя целенасочено отидох на Дружба и помятах за проба с новото влакно и имах доста удари на умишлено по-голямата кука 10-ка, но и хванах две дребни зарганчета, едното от което си плува и расте, но другото почина, Рибките държаха 60-70 м но пък се хвърляха да папкат червея, така че се развам, че ги захраних да порастват :)
с умишлено по-голяма кука,е те това е работа,много слука да те споходи с големи риби
nnnnnnn
новобранец
новобранец
Мнения: 67
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 10:24 am
Местоположение: Варна

Re: ЗАРГАН 2016

Мнение от nnnnnnn »

Вчера проби на Фичаза.Мното вятър,водата батак има много вадорасли.Зарган няма нито илария само няколко чернокопчета.Но първо на плаж после за риба супер кеф.
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: ЗАРГАН 2016

Мнение от Митко Кирилов »

Поздравления за направените проби, колега!
При намалена видимост зараганът, като хищна риба, не може да вижда и преследва плячката си и се изтегля навътре в морето.Затова и резултатите са такива.Дано скоро морето да се "обърне", водата да се избистри и охлади !До тогава проби и.....търпение!
Така прогнозирам и очаквам!
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Аватар
kocetobs
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Юни 03, 2009 8:42 am
Местоположение: Бургас

Re: ЗАРГАН 2016

Мнение от kocetobs »

Утре мисля и аз да направя една проба да видим какъв ще е резултата :) Очаквайте инфо в района около Созопол :)
Аватар
kocetobs
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Юни 03, 2009 8:42 am
Местоположение: Бургас

Re: ЗАРГАН 2016

Мнение от kocetobs »

Днес на Созопол от 6:15 до 9:30 - 10 броя и една илария от които двата бяха доста прилични!Имаше и някой друг изтърван, но като цяло може да се каже, че открих сезона благополучно :) Първият половин час сутринта - един изтърван, и след това през интервал от 5 - 10 минути по една риба,Първоначално вземаха много лакомо и почти нямах пропуск, но после като се позатопли започна да пипа по - плахо докато към 9:30 изчезна напълно.Дребен чернокоп - колкото искате, излезе ли червеят към брега и се заковаваше по една "ламаринка".Така че .. стягайте се - заргана тепърва започва да кълве!Ето и една снимка от мен :) Успех на всички! :fishing3:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
emko0o0o
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Юни 06, 2011 12:25 pm
Местоположение: Варна

Re: ЗАРГАН 2016

Мнение от emko0o0o »

Колеги някакво инфо от Варна и по точно от буната на Траката
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: ЗАРГАН 2016

Мнение от Митко Кирилов »

След проби петък, събота и неделя на бомбарда от буните-резултатът е, че няма риба в залива!
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
barabando
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:53 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: ЗАРГАН 2016

Мнение от barabando »

Днес 29,08 на буната на почивка хванах 3 заргани 25 -30см , но бяха нормална дебелина не са тънички "писалки". колегата до мен и той изкара 2 бр. същия калибър. Той каза че преди 2 дни на Ной за 1 час хванал 4 бр. същият калибър. след това времето се влоши и заминах. Аз бях тръгнал за илария на дъно и между другото извадих бомбардата. Не бях много настоятелен иначе резултата щеше да е по- добър.
:fishing2:
MrNooneBG
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Окт 09, 2014 8:40 pm

Re: ЗАРГАН 2016

Мнение от MrNooneBG »

на Черноморец и Агалина последните дни пробите са безрезултатни
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: ЗАРГАН 2016

Мнение от Аматьора Бс »

На Агалина и още по-близо до Бургас резултата от последните дни е 19 броя между чернокопа
moreto
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Авг 30, 2016 12:57 pm

Re: ЗАРГАН 2016

Мнение от moreto »

Вчера,на вълнолома във Варна пред мен извадиха за има - нямас 20 минути - 3 зарганета,приятно закръглени от по 30-40 см....ааааа и две прилични платеринки. Сутринта казаха ,че давало много повече !! Почна се !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”