Зарган 2021

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Аватар
radoadvokat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 389
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 5:05 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2021

Мнение от radoadvokat »

stareca написа:Много се страхуват колегите от севера шансовете са 50 на 50 даже бих казал 40 на 50 особено сега с китайските змии :D
Аз не се страхувам, даже ще ми е забавно да участвам в едно такова съревнование. Само време да даде.
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2021

Мнение от Pe6o_Tikvata »

И аз съм навит , нямам претенции дали ще е с тройна или единична кука , но за да е честно броим само рибите които са лапнали куката :D :drinkers: Вчера на Черноморец слаб риболов 15 заргана от които 5-6 хубави другите дребни в 10 наду мощен северняк и приключих.Днес отново отскочих до Черноморец но от сутринта надуваше пак здраво северняка и затова забегнах на буната Перла в Приморско.Там завет но вълната залива буната.Въпреки всичко направих хубав риболов като изключим 4 , 5-10 пъти когато вълните ми напълниха обувките :D Към 10:30 се завъртяха делфини и рибата изчезна.В 11 приключих с 34 заргана , 1 чернокоп и 1-на изядена кука :drinkers: :drinkers:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
vkehayov
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Сеп 22, 2013 11:12 pm

Re: Зарган 2021

Мнение от vkehayov »

Вчера на Тюленово 23 прилични заргана и един трофеен - 55 см. На потъваща бомбарда 24 г. Днес много силен североизточен вятър и 2 м вълна - нищо.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Зарган 2021

Мнение от rap66 »

Pe6o_Tikvata написа:И аз съм навит , нямам претенции дали ще е с тройна или единична кука , но за да е честно броим само рибите които са лапнали куката :D :drinkers: ......s:
А за да е още по честно, броим само рибите които са глътнали бомбардата. :lol:
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2021

Мнение от stareca »

Ама бомбардата някакъв вид примамка ли е ? :shock:
Аватар
velas
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Ное 05, 2016 9:54 am
Местоположение: гр. Варна
Обратна връзка:

Re: Зарган 2021

Мнение от velas »

rap66 написа:А за да е още по честно, броим само рибите които са глътнали бомбардата. :lol:
Най-честно ще е да се броят само рибите, глътнали въдичаря... :lol:
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2021

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Днес на една от буните в Поморие от 13:30 до 15:00 едно кълване , оказа се зарганче педарка :drinkers:
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
Аватар
Kodjito75
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 821
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 9:29 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2021

Мнение от Kodjito75 »

Днес на Дружба на бомбарда!
IMG_20211017_171606.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ICO_M
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Дек 09, 2019 5:41 pm

Re: Зарган 2021

Мнение от ICO_M »

Вече няколко години следя форума защото се запалих по запганския риболов. Предни години тук съм чел доста интересни постове свързани с този риболов. Тази година е доста слабо, не само по отношение на новини и места, а и няма нищо ново като техника, оборудване и примамки. Вместо да се обединяваме около темата, се караме за глупости.
Ще споделя впечатленията си от тазгодишния ми риболов на зарган по южното ни черноморие. Понеже съм от София и не ми се случва често да съм на морето, обикновено планирам риболова около 15 октомври и тази година не порпуснах, независимо че времето не беше никак подходящо за риболов.Както обикновено лових в района на Приморско, Китен, Арапя и Царево. Въпреки силния вятър и бурното море, на обичайните места имаше риби макар и епизодично. За 3 дни успях да уловя 30-тина заргана и още толкова сафрид (в залива на Водолазите на Царево на чепаре за 20 мин). Както обикновено лових на бомбарда с български и китайски червей. Пробвах и на пилкер с по-малък успех и стигнах до извода че този риболов е за кейове, буни и тетраподи защото позволяват водене на пилкера без да се съобразяваш с с плитчини, скали и водорасли. Останах с добри впечатления и от бързооборотната ми макара която много ми помагаше при воденето на бомбардата в бурните вълни на 20-30 метра преди брега.
До сега не съм виждал някой да споделя, че всъщност заргана, особено големите, се хранят с малки рибки зарган 3-4 см., което на фона на спора, че не трябва да се лови зарган в периода на размножаване ми звучи малко странно. Ние не ги ловим за да се размножават, а те се самоизяждат...)))
На слука на всички!
Лова и риболова са хобита и са за удоволствие!
Аватар
vriba
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 10:27 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2021

Мнение от vriba »

ICO_M написа: До сега не съм виждал някой да споделя, че всъщност заргана, особено големите, се хранят с малки рибки зарган 3-4 см., което на фона на спора, че не трябва да се лови зарган в периода на размножаване ми звучи малко странно. Ние не ги ловим за да се размножават, а те се самоизяждат...)))
Сигурен ли си дали малките рибки не са Ува ?
jenubg
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 10:28 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2021

Мнение от jenubg »

Днес, за първи път заложих основно на пилкер. Дистанцията каято постигам е между 50-60 м. (няколко пъти я изчислявах на база оборот на макарата). Резултата беше 10 към нула с колегата, който ловеше до мен на бомбарда (в негова полза), за 4 часа. Неговата дистанция беше около 70+ метра. Смених 10+ различни
монтажи, включитено и "муха" и се прибрах капо - без удар. С бомбарда дистанцията ми е 70-80м. Утре ще заложа основно на бмбарда и ако рибата е на по-малка дистанция може да пробвам и на пилкер.
Тодоров Варна
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Окт 18, 2021 8:27 am

Re: Зарган 2021

Мнение от Тодоров Варна »

Колегата до мен също нямаше удар на пилкер, но мина на бомбарда и му се получи. Днес кълвяха гиганти, но много плахо. По агресивни бяха средния размер риби. Кефът е на макс, когато големите каиши засвирят на аванса на макарата. Наслука на всички!
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2021

Мнение от stareca »

Тодоров Варна написа:Колегата до мен също нямаше удар на пилкер, но мина на бомбарда и му се получи. Днес кълвяха гиганти, но много плахо. По агресивни бяха средния размер риби. Кефът е на макс, когато големите каиши засвирят на аванса на макарата. Наслука на всички!
А пък аз обратното никога не съм го виждал .Дали е възможно да се случи :shock:
KoFFeR
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Мар 20, 2010 6:31 pm

Re: Зарган 2021

Мнение от KoFFeR »

12 бр.за героя на ной много плахо вземаше
hristov666
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Мар 28, 2018 2:58 pm

Re: Зарган 2021

Мнение от hristov666 »

[quote="Тодоров Варна"]Колегата до мен също нямаше удар на пилкер, но мина на бомбарда и му се получи.
Това ако е на Ной в средата може и да бях аз, впоследствие на червей се вземаше брутално, и аз с една доза прибрах 30-тина броя, а на джиг само 3, но имаше и вятър :x
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”