Зарган 2018

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
sda_65
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Мар 19, 2016 6:52 pm
Местоположение: Аксаково

Re: Зарган 2018

Мнение от sda_65 »

stefannankov написа:Из варненските магазини има един син телескоп на 4 м. Карбон, китаец на полска фирма pentax, на него пише Diamond за 60 лв. Акция 40-100 гр. Май беше но много не отговаря. Телескоп, широки 6 водача, от които 2 подвижни. За максимално удоволствие, 2 -та подвижни трябва да станат на втулка, челния трябва да се смени с друга дъга да е, за да не стават бради. Което е интервенция за 15 лв. Ако не е голяма претенция и така става да се работи. Универсален боец за тежки бомбарди, утежнени плувки и леко дъно, много удобен и за монтажи със стоп възел за сафрид. Един кусур има - дръжката е като за сърф кастинг като позиция , може да е по към края но не е болка за умиране. Макара ... Според мен Фл като за начало, после Шимано насци или тика с червяк, да обира по-бързо при нужда. Плетеняк не от най-тънкия със шок лидер от дебел монофил за редукция на загубите. Ако е монофил хубав поне 0,20 да не стават бради - Шимано техниум, една дайва имаше двукомпонемтма или оранжевото с т....
Иначе в Кранево, 4-та буната проби четвъртък следобед - изобилие от хамсия, която огризваше червеите до кука още на пропадане а не може да налапа кука 12. Извадиха се 10-ина заргани за стръв. Прилични като размер, не бяха на голяма дистанция но като цяло бяха повече долу отколкото горе и кълвяха стръвно и на бавно водене.
Пръчката не е ли , синя с бял надпис Gladiator и червен надпис Penax ?
Аватар
bboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 135
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 7:51 pm

Re: Зарган 2018

Мнение от bboy »

Сутринта я нямаше на Тюленово. За Кранево чувам, че сутринта е дало, а никой не се е похвалил. Сега е панаир, но няма риба.
Аватар
batbubi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 9:19 am

Re: Зарган 2018

Мнение от batbubi »

И южно от Галата я нямаше и не само нея, ами и иларията на дъно и въобще пълна загуба на време , а лодките хвърчат ли към Камчия , хвърчат ли......
0885022272 / 0885897615
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2018

Мнение от stareca »

Че и на юг много много е нямаше с малки изключения и много настояване.
stefannankov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Сеп 11, 2017 4:17 pm

Re: Зарган 2018

Мнение от stefannankov »

sda_65 написа:Пръчката не е ли , синя с бял надпис Gladiator и червен надпис Penax ?
Ей тая - универсалка Сутринта в 6 като се пише от телефон така става, не било Пентах ами пенакс, и не 6 ами 5 ...
Аз лично ползвам и съм много доволен от Филстар Лазер Кобалт сбиролино, 15-45 гр, триколенен, някои приятели казват че е тежък, на мен ми е тамън. Сменен му е върха с плътен, както и върховия водач, не прави бради , стреля като катапулт с 50 гр бомбарди, много е чувствителен, буквално се усеща как рибата маха с опашка.. Този обаче ще си го взема за резервен..
goro21
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Нед Апр 06, 2014 10:34 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2018

Мнение от goro21 »

стефан нанков аз съшо ползвам лазер кобалт сбирилино триколенн 3,90м ама нещо неми пасва мн като чели ,инъче от вълнолома доста сафрид съм изкарал от външната страна. също и заргани доста но като цяло нее толкова чувствителна и иска поне 35гр бомбарда за да и малко мие стегната твърда като чели . инъче доволно заргани взимам с нея . онзи ден я спупих върха и извадих една стара от фибростъкло мн мека (15лв преди 5-6г ) но се оказа че и с нея хвърлям достатъчно далече да взимам добре зизита.
п.с колега какъв връх сложи някъде ако се видим теа дни по морето да го видя щее добре да сненя и моя
Аватар
bumer13
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Фев 04, 2011 8:19 am
Местоположение: Добрич

Re: Зарган 2018

Мнение от bumer13 »

stefannankov написа:
sda_65 написа:Пръчката не е ли , синя с бял надпис Gladiator и червен надпис Penax ?
Ей тая - универсалка Сутринта в 6 като се пише от телефон така става, не било Пентах ами пенакс, и не 6 ами 5 ...
От месец го имам тоя гладиатор и не е удобен.Трябва голям и силен замах за постигане на прилична дистанция.Засега го зачислих в резерва и ползвам Осако мисля беше червен с х оплетка за скромната сума от 70 лв.
krisha
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Юни 10, 2012 8:36 pm

Re: Зарган 2018

Мнение от krisha »

svilen1212 написа:на 01.11 за 1 час преди залеза между Шабла и Тюленово 13 броя...На 02.11 имаше голяма вълна, въпреки това се надигнах от леглото и погледнах от прозорчето. Имаше 4-5 колеги които вече ловиха...Излязох да се пробвам и започна супер риболова и до към 14.00 имахме точно 50 зарзани повечето много големи...Рибата искаше максимална дистанция и бавно водене...Потъваща бомбарда...Поздрави и успех...
Колега, мястото което визираш за 02.11.18- "Мартината" ли е? Питам, защото друг колега сподели за 02.11.,(и той каза м/у Шабла и Тюленово) че около 08.30ч. прибрал, тъй като нямал пипане от 07.00ч.-08.20ч. Може би мястото е друго или е започнал риболова по-късно или?
Аватар
bboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 135
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 7:51 pm

Re: Зарган 2018

Мнение от bboy »

На Кранево е вдигнало голяма вълна. По повечето места пръска и не видях никой да вади риба.
toiko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 142
Регистриран на: Пон Юли 18, 2005 12:21 pm
Местоположение: Варна-Ловеч
Обратна връзка:

Re: Зарган 2018

Мнение от toiko »

Инфо от Златни?
ПРИБИРАЙТЕ СИ БОКЛУКА СЛЕД РИБОЛОВ!
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2018

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Днес слизайки от колата веднага се чуха вълните и ми беше почти ясно какво ще се случи.Цъфнах на скалите в 04:30 и не бях първи имаше и други колеги които се огледаха и си тръгнаха ама аз упорит дошъл съм на това място ще ловя.А то един насрещен вятър , едни вълни та от време на време по големички и някои от тях успяха да ми измият очите.На разсъмване успях да взема един зарган или ако сме честни той ме взе и това беше.Към девет си скъсах бомбардата на една скала сефте за тая година и тогава вятъра издуха от главата ми всякакви мераци за по нататъшен риболов.Останаха ми две дози и половина червей дано оцелеят до по добро време поздрави и наслука :drinkers:
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
synen
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Май 31, 2012 1:17 pm

Re: Зарган 2018

Мнение от synen »

Здрасти бихте ли дали актуално инфо за риболова на тюленово за днес 04.11 и по скоро за вятъра, понеже се колебая за утре 05.11 дали да ходя, а пък гледам че времето ще е идентично с днес... Благодаря Ви!
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: Зарган 2018

Мнение от Ribar »

вчера на вълнолома от 13:30ч до 16:30 най-накрая хванах първите си заргани - 4бр, по думите на колега, много добри размери (на око около 40-50см), една откачена пред мен. Имаше много колеги, всички вадиха, но имаше един колега, който ми скри шапката...на всяка 1 от моите, той вадеше по 5.. буквално..направо ги съдра..гледах го в ръцете, всичко копирах, но майстора си е майстор :)...доста време мина докато разбера как да хвърлям така, че червеят да не се къса при замятане, но към края взех да схващам..от 16:30 до 17ч проби на блесна, но нищо
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Зарган 2018

Мнение от lozzy.68 »

Pe6o_Tikvata написа:Днес слизайки от колата веднага се чуха вълните и ми беше почти ясно какво ще се случи.Цъфнах на скалите в 04:30 и не бях първи имаше и други колеги които се огледаха и си тръгнаха ама аз упорит дошъл съм на това място ще ловя.А то един насрещен вятър , едни вълни та от време на време по големички и някои от тях успяха да ми измият очите.На разсъмване успях да взема един зарган или ако сме честни той ме взе и това беше.Към девет си скъсах бомбардата на една скала сефте за тая година и тогава вятъра издуха от главата ми всякакви мераци за по нататъшен риболов.Останаха ми две дози и половина червей дано оцелеят до по добро време поздрави и наслука :drinkers:
Kато изключим скъсаната бомбарда и добавим още един зарган,все едно аз съм писал поста ти ,Пешо !!! :smt023 Наслука и на здраве да Е !!! :drinkers: Двете и половина ,,вестничета ,, с червеи ,май ще ги хвърля ... :wink: :smt102 Лошото е че ,,умря ,, ,,Wake Up ,, -a ...
IMG_20181103_071934.jpg
a,какво беше ....
IMG_20170729_140724.jpg
IMG_20170729_140810.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Ivan_nikolov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Съб Окт 02, 2010 12:10 pm
Местоположение: Белослав , обл. Варна

Re: Зарган 2018

Мнение от Ivan_nikolov »

synen написа:Здрасти бихте ли дали актуално инфо за риболова на тюленово за днес 04.11 и по скоро за вятъра, понеже се колебая за утре 05.11 дали да ходя, а пък гледам че времето ще е идентично с днес... Благодаря Ви!
Гадна вълна , едно две места където няма да те изкъпе. От 10.30 до 12и30 излъгах 6 рибки. Три изядени кули и една счупена бомбарда от блъскането в камъните. Лових на бързо потъваща имаше колеги на прозрачни , но не видях да вадят риба. На Кранево от 7 до 9 и 30 . 3 заргани
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”